Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Takoví jsme byli... rok 1998

Možná si někteří pamatujete, že stránky www.aerobic.cz vznikly již v roce 1998 (31. ledna), tedy v takové české době kamenné co se týká internetu. Častokrát jsem odpovídala na otázku, která se dnes zdá téměř neuvěřitelná: „A co je to ten…. internet?“ Začínali jsme pod názvem AEROBIC REVUE a aktualizovali jednou týdně. Vzpomínáte?

Už v březnu téhož roku se na stránkách objevilo přání štěstí od úřadující mistryně světa Olgy Šípkové, reportáž z německého kongresu od Jitky Perutkové (Jitko, děkuji, že jsi pořád takové sluníčko) a fotogalerie z MČR ve sportovním aerobiku. Také jsme začali prodávat hudbu na cvičení (audiokazety, žádná CD :-) a s naším prvním dodavatelem, panem Hlinským (AEROMUSIC) spolupracujeme dodnes. Děkujeme! V květnu 1998 jsme se zúčastnili velkolepého kongresu IFAA a jeho netradiční Pozdrav z Brazíliehvězda, Jiří Korn, nám napsal: „Aerobic je lék“. V létě jsme pak společně drželi palce našim reprezentantům v daleké Brazílii, odkud si fantastické stříbro převezli „Olomoučáci“ David Holzer, Jakub Strakoš a Vladimír Valouch. Proběhl také první pokus o založení databáze fitcenter a vybraným objektům jsme posílali tuto nabídku na korespondenčním lístku (mladší generace si význam tohoto slova jistě „vygoogluje“ :-)

V září jsme pak představovali velmi podrobně finalistky Miss aerobik (spolupracujeme také dodnes) a k té velké radosti vyhrála moje kamarádka, s kterou jsme pak v kavárně připravovaly obsáhlý rozhovor, Jitka Škrlantová. Na pozdim jsme pak dělali rozbor školících systémů v ČR a zveřejnili i několik metodických materiálů (archiv se snažíme postupně doplňovat do stávajícího redakčního systému)

První rok se zkrátka vydařil. A proč to píšu právě teď? Za ten nápad vlastně vděčím Vaškovi Krejčíkovi (skvělý člověk!), který mě nedávno požádal o sepsání dalšího fejetonu pro jeho úžasné noviny Get in balance. Téma znělo „Tajemství šťastného prožitku“. Při jeho tvoření jsem si uvědomila, kolik šťastných okamžiků jsem prožila díky stránkám www.aerobic.cz a samozřejmě hlavně díky vám, milým čtenářům. Pojďme si je trochu připomínat a občas zmínit i novinky kolem Aerobic.cz. Jste fajn. Děkuji. MM

P.S. Dnes to bylo trochu delší, ale neděste se, „nostalgickou“ nemám každý den…

 

text: Marcela, foto: pozdrav z Brazílie – 24. 10. 2009, 09.24:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist