Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mili Pilátová: 3D fitness kongres v Benicích byl na mezinárodní úrovni

Předposlední listopadový víkend jsem měla jsem možnost zúčastnit se 3D fitness kongresu v Benicích. 3D bychom mohli volně přeložit jako funkční trénink a lekce tohoto typu na kongrese dominovaly.

Ale bylo možné navštívit i jiné aktivity, např. indoor cycling a taneční lekce. Ty sice stály na první pohled trochu v pozadí, respektive na nich nebylo až tak plno, nicméně musím podotknout, že naši čeští prezentéři jako Lenka Velínská, Iva Mojžíšková a Roman Ondrášek opět dokázali roztančit všechny přítomné.
 Mili Pilátová: 3D fitness kongres v Benicích byl na mezinárodní úrovni
Cvičení jako je TRX, Vipr,  Rip, Gun-ex přilákalo do tělocvičen a potažmo i na kongres více mužů, než tomu bylo v minulosti. Ve většině případů se používá nářadí a cvičební pomůcky, takže je trénink tak zábavnější.

Já osobně jsem si hned na úvod vyzkoušela novinku GUN-Ex - cvičení s pružnými lany, se kterými můžete různě házet či vlnit, takže je to výborný zápřah na paže. Lana se dají ale i připevnit na pás kolem trupu a pak se dá  rezistence využít k procvičení celého  těla. Půl hodinka byla výživná natolik, že jsem si říkala, abych to vůbec ustála do konce.
 
Vedu pravidelné lekce TRX, a tak mé další kroky směřovaly na jednu z lekcí TRX. Ale do začátku lekce zbýval ještě nějaký čas, a tak jsem nakoukla do haly A, kde právě začínal Robert Steinbacher s lekcí Jazz meet House. Roberta už jsem znala dříve. Jako bývalý tanečník má krásné a přesné pohyby a nejvíc se mi líbí jeho styl učení. Jednoduše a hladce v nás probudil tanečníky a otáčel nás zprava doleva. Zůstala jsem až do konce a zavzpomínala na klasické aerobně-taneční lekce, které se už dnes pomalu vytrácejí z rozvrhů hodin.
 
Na TRX jsem se ještě dostala odpoledne. Zúčastnění hodnotili jako nejpřínosnější lekci TRX Core and Balance s Janem Novosadem.
 
K současným kongresům už patří i vzdělávací workshopy, které osvětlí důvody, proč a jak správně cvičit. Mé kroky mířily na Anatomy trains s Ari-Pekka Lidbergem. Na této velmi zajímavé praktické lekci jsem se potkala nejen s osobními trenéry, ale i fyzioterapeuty, kteří si se mnou potvrdili, jak je důležité otestovat klienta, aby mu cvičení přinášelo hlavně pozitivní účinky.
 
Z doprovodných akcích bych zmínila vystoupení letošních finalistek Miss aerobik, které předvedly, že jsou opravdu nejen krásné, ale i sportovně nadané. Za nejzajímavější hlavně pro majitelé fintess center bych zmínila přednášku Sociální media ve fitness byznysu a Nastavení prodejního procesu fitness klubu. Všichni dobře víme, že konkurence je dnes veliká a není lehké se na trhu udržet, takže každý tip se hodí.
 

Fotogalerie: 3D fitness kongres POHYB a ZDRAVÍ 2014 objektivem Věrky Macoškové

Když to shrnu jedním slovem dávám organizátorům za jedna! Jak za výběr místa konání a prezentérů, tak za skvělou organizaci a profesionalitu, kterou prokázali.
Za dob svého působení ve Velké Británii jsem se zúčastnila několika podobných akcí a mohu směle tvrdit, že akce v Benicích je na mezinárodní úrovni. Datum příštího příští ročníku ještě není vypsán, ale organizátoři slibují, že se do toho pustí znovu.

Takže věřím, že se na přesrok sejdeme v Benicích.
 

Nejčtenější rozhovory:

  1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
  2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
  3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
  4. Rozhovor: Zuzana Švíková
  5. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
  6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
  7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
  8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
  9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
  10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

27. 11. 2014, 17.35:04

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist