Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Michal Šubr: Jak vypadají moje Vánoce a plány pro rok 2014

Michal Šubr: Jak vypadají moje Vánoce a plány pro rok 2014Michal Šubr: Jak vypadají moje Vánoce a plány pro rok 2014Michal Šubr: Jak vypadají moje Vánoce a plány pro rok 2014

Aerobic.cz pravidelně v tomto čase přináší rozhovor s osobností z oblasti fitness, abychom se pěkně naladili na nadcházející svátky a zároveň si připomněli, že sem tam si zahřešit v jídle, není vůbec na škodu.

Michale, co pro tebe znamenají Vánoce a na které z nich nejraději vzpomínáš?
Vánoce pro mě znamenají čas, kdy jeden den necvičím a nejsem v pohybu, protože je všude zavřeno a já si dávám to, na co mám celý rok chuť - a dopřeji si to. Ten den je ale tak akorát dost na to, abych věděl, že už jsem dlouho v klidu. Alespoň pár dnů v roce naprosto vypouštím vše z hlavy, nikam nepospíchám, bavím se s přáteli a užívám si klidu domova. Je mi líto, že je těch dnů vždy jen pár a že Vánoce netrvají po celý rok. Těším se pořád jako malé dítě na ten pocit, že zasedneme celá rodina k večeři a že budu zase rozdávat dárky. To bude trvat do té doby,  dokud budu nejmladším členem rodiny.

 • A na které Vánoce nejraději vzpomínám? No na každé. Ale samozřejmě, když jsem byl dítě a dostal jsem plyšovou opici anebo dětské telefony do pokojů, tak to bylo nejvíc.

Dodržujete doma nějaké zvyky, nebo jak vypadá adventní a pak samotná vánoční doba u vás?
Nejsme žádná tradiční rodina a ani doba nás k tomu nevedla. Vždy na Štědrý den odjiždím z Prahy do Litoměřic, kde bydlí moje maminka s tatínkem. A postupně pak přijíždí i celá rodina. Myslím si, že nejhorší musí být to, když je člověk sám. 

A vánoční zvyky? Takové to celý den nejíme, abychom pak večer viděli zlaté prasátko, na to pečeme. Už od rána se trumfujeme s bráchou kdo co sní a co kdo ukořistí dřív. Spíš máme tradici v tom, co jíme. Ráno vánočku, v poledne vinnou klobásu a večer polévku, salát, řízek, rybu (tu jí jen někdo) a kubu. Poté večer cukroví a chlebíčky (ale pozor, příprava chlebíčků je vždy na mě) pak musím prostřít štědrovečerní tabuli a maminka mě pochválí, jak jsem to krásně připravil, a řekne mi, kdo by to měl dělat jiný než já, když mě dala studovat na hotelovou školu (nikdy jsem v oboru nepracoval).

 • Večer se sejde celá rodina, takže nám stůl a židle nestačí a sháníme po sousedech.

Pak samozřejmě dárky - jak já se na těším - a to není všechno. Večer odjíždím domů do Prahy a tam slavím druhé Vánoce. No není to krásné? Ale ta rána jsou těžká a už přemýšlím, jaký pohyb budu dělat. Nikdy nám nechybí dlouhá procházka na Petřín a na Hrad s kamarády (to je vlastně tradice) a večer mě čekají třetí Vánoce. No není to krása? Svět je krásný!

Od 26.prosince už mám zase cvičební povinnosti plus normální práce, ale to už se těším. Vždy říkám, že lidi si mají na Vánoce užívat, aby měli pak po celý zbytek roku co dělat (5 kilo navíc je ideální, to je akorát). Nemám rád takové to, salát s jogurtem, řízek bez strouhanky a jen ovoce. Samozřejmě si to nedávat denně, ale pohyb to je lék na všechno.

A mám ještě jednu tradici- na Silvestra mám silvestrovskou show - vždy se vyhlásí nějaké téma a cvičíme 1,5 hodiny v kuse všechno - pro každého dr najde nějaký styl. Otevře se šampaňské - vždy po hodině a popřejeme si. A večer hurá do světa, ale pozor - už jsem opravdu zjistil a nechtěl jsem tomu věřit, že se prostě uklidňuji a nic nepřeháním. Pomalu mířím k józe! :-)

Prozradíš nám nějaký recept z rodinné pokladnice?
Prozradím,ale normálně jsem si recept našel před léty na webu a prostě mi to chutná.
Vánoční punč - 1 pomeranč, 500 ml bílého vína, 4 ks hřebíčku, 500 ml vody, 1 badyán, 1 citrón,130 ml rumu, 2 celé skořice, 140g cukru krupice. Z citrónu vymačkáme šťávu. Vodu smícháme s cukrem, pomerančovou a citrónovou šťávou a přivedeme k varu. Pak přilijeme rum s vínem a přidáváme koření. Punč opět zahřejme až k bodu varu. Ozdobte pomerančem a citronem. Sklenice nahřejte. Pozor - je to zrádné.

 • I když se mi to nechce říkat, svátky utečou raz dva a bude tu Nový rok a s ním spousta předsevzetí.

Co v tom novém roce plánuješ pro své klienty? Kam bys je třeba už teď touto cestou pozval?
Hned zkraje roku mě čeká 11.1.2014  Capro show - kde budu mít Dance latino aerobik , poté Zumbu s Anet Tvrzníkovou a Valerii Lážo a poté MIB Made in Brazil
24-26.1.2014 - Cvičební víkend na horách, v únoru charitativní akce, v květnu Sicílie, v srpnu Ibiza a na podzim nějaká exotika. A to vše samozřejmě se cvičením a pohybem. Co si vyberete? Je toho tedy daleko víc, ale to se sem ani nevejde. Pravidelně 4x ročně cvičební víkend a 3x moře. Opravdu to stojí za to!! 

Další informace buď na  www.michal-program.cz nebo CK CAPRO. A co bych hlavně popřál všem lidem? Buďte v pohodě, užívejte si života, opatrujte se. Neberte se vážně, hýbejte se, nebuďte zlí, nemyslete jen na sebe. A třeba se jen jednou denně na někoho usmějte. Důležité je jedině zdraví, i když je to fráze, každý to jednou pozná.

Krásný rok a budu se na všechny těšit.

Děkuji za rozhovor.

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 2. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Rozhovor: Zuzana Švíková
 5. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 6. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

06. 12. 2013, 22.12:05

Přečtěte si také

Moje aktivní dovolená 2013

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist