Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Valentýnská Aerobicmania 14.2.2015

Mezinárodní kongres Aerobicmania vždycky u mě bývá jistotou – a to už od doby, kdy jsem na ni odjela poprvé.  Jak jsem  tak přemýšlela , jak začít dnešní článek, uvědomila jsem si, že z návštěvy Brna se stal zvyk, ke kterému patří potkání kamarádů z Česka, Slovenska i Polska. A taky si vždy zaplatím zároveň i nějaký workshop, který se druhý den pořádá v active studiu MyFit Lenky Velínské a Romana Ondráška. A také vždy například musíme zajít do jedné naší oblíbené restaurace.... Tradice se mají dodržovat…

Do Brna jsem dorazila už v pátek odpoledne a po pouhém odložení věcí na hotelovém pokoji, jsem zamířila na masterclass lekci Pilates  for Seniors Kati Vasilenko do již zmíněného active studia MyFit.  Lekcí jsem začínala cvičíčí víkend a myslím, že variace základních pozic Pilates, stejně jako využití pomůcek  využiju i na svých běžných lekcích pro neseniory. Katia svým charisma a osobností proměnila hodinu v zážitek. Marcela Janischová: Valentýnská Aerobicmania 14.2.2015

Na sobotním kongresu už jsem se cítila jako doma. Sotva dorazíte do vstupní haly, vidíte známé tváře, slyšíte známé hlasy a je tam ten ruch, který tak mám ráda. Po tom, co jsem si  obsadila step ve druhém sále, proběhla jsem si stánek jednoho z partnerů akce – Nike Store Brno. Když tak nad tím uvažuji, je to další tradice brněnského kongresu a málokdy odcházím odsud s prázdnou.

Můj program na další hodiny vypadal následovně:

První volbou byla lekce Step Dance, kterou měl Carlos Ramirez ve druhém sále.  Pokud někdo na začátku byl ospalý, tak Carlos jej dozajista hned probral velmi dynamickou hodinou a nádhernou choreografií s pro něj typickými prvky a elegantními  tanečními pohyby. Carlos Ramirez, jeden z největších prezentérů světa,  mě vždy baví pro mě nezvyklými kombinacemi a hlavně náročným spojením nohou a paží.

Druhá hodina se stala zároveň pro mě tou TOP lekcí celého kongresu – Step s Katiou Vasilenko byl něčím nepopsatelným. I když celá choreografie byla docela obtížná, byla neuvěřitelně nabíjející a i když v průběhu lekce to pár cvičících vzdalo, já jsem to nemohla dopustit, že bych tuto nádhernou lekci nedocvičila. Byla to prostě úžasná jízda!

Po přestávce jsem byla rozhodnuta jít na Step Moves Milana Ondruše, protože tento slovenský prezentér je srdcová záležitost, nás Ostravaček...  Zároveň jsem byla ale také zvědavá na Circuit Training, který měla Francesca Vigneri ve vedlejším sále. Než jsem se rozhoupala, začalo obojí a já už propásla začátky obou hodin. Aspoň jsem je ale prohlídla. Jak říkám, Milan je naše „srdcovka“ a na jeho lekcích se snad každý musí smát i přes to, jaké tam nahoře na podiu dělá šílené kreace na stepu, přes step, mimo step... Jeho showmanství dostane každého.

Francesca Vigneri i je i přes její menší vzrůst energická osoba a na její lekci panovala výborná atmosféra. Pracovalo se ve dvojicích a zvolené  kombinace zajišťovaly, že se makalo na  100%. Cviky na core (neboli střed těla), squaty, výpady, cviky na břicho... vše se dělalo zábavnou formou a lidi se smáli od začátku do konce.

Po skončení lekcí  od Francescy a Milana, mezi kterými jsem neustále přebíhala, jsem  mířila do prvního, tanečního, sálu na Dance Carlose Ramireze - nezklamala stejně jako stepy. Výskoky, složitější paže, taneční kombinace vyvrcholily v neskutečný radostný pocit ve finále, kdy choreografie jednoduše splynula s finálovou hudbou a dostala tak snad všechny právě přítomné. Netradiční nepodbeatovaná hudba, postupnně se zvyšující dynamikou, a choreografie do ní zapadající ,byl neskutečný sen a možná ne jednu z nás dojala!

Protože jsem potřebovala inspiraci do mých hodin Pilates,  další dvě hodiny jsem strávila v sále Body Mind s Katiou Vasilenko (Pilates for Everywhere), která lekci Pilates cvičila tentokrát s ne uplně obvyklou pomůckou – stepem. Originální variace a modifikace pilatesových cviků byla pro nejednoho lektora Pilates určitě velkou inspirací. Lukáš Kolek pak běžné cviky essential úrovně obohatil o použití rolleru.

U poslední  hodiny, jak jde vidět z mého programu, jsem měla dilema... buď tanec a nebo funkční mobilita.
Nakonec vyhrál Final Dance Katii Vasilenko s Carlosem Ramirezem , dvojice,  která dokáže spolu vykouzlit vždy velmi nádhernou hodinu a i když už na všechy byla znát únava, tančilo se do posledního dechu – doslova.

Jak jsem psala na začátku, jednou z tradic návštěvy brněnské Aerobicmanie je navštívení workshopu v MyFit studiu. V neděli ráno jsem tak zamířila právě zde  na workshop Functional mobility s Francescou Vingeri a rozhodně jsem nelitovala.  Čtyři   inspirativní hodiny nás rozhýbaly cviky ze „škol“ primary moves (insipirované vývojem malých dětí  a jejich pohyby, kterými naprosto instinktivně mobilizují své klouby, aby se nakonec mohly postavit na vlastní nohy...) a animal kingdom (inspirované pohybem zvířat).

Už nyní se těším na další – podzimní Aerobicmanii,  nebo možná  Mezinárodní Body&Mind Kongres?


Marcela JanischováMarcela Janischová
Body Styling, BOSU, Cvičení pro děti, Dance Aerobics, Pilates, PortDeBras
červen 2012 - Instruktor Aerobiku (L.Čadanová, H.Mihulová, J. Jaroš ,Argent Ostrava)
květen 2012 - Bodystyling Diplom (L.Čadanová, Argent Ostrava)
červen 2012 - Individual Pilates Training Essential (L. Velínská, FBA)
říjen 2012 Port de Bras Basic (J.Papi, FACE Czech Academy)
říjen 2012 - BOSU power workshop (A. Costantino, FBA)
únor 2013 - Dance Aerobic workshop (E.Vasilenko, FBA)
únor 2013 - Total Body Work workshop (L. Ruggeri, FBA)
srpen 2013 - Komunikační strategie ws (D.Stauffer, ITS My Fit)
září 2013 - Pilates Intermediate + stretch (L.Velínská,ITS My Fit)

Profil na Aerobic.cz zde


 

Nejčtenější reportáže:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

19. 02. 2015, 16.40:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist