Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Mezinárodní kongres funkčního tréninku - 3D Fitness Benice 2015

Po dvouleté pauze, kdy jsem kongres 3D Fitness vynechala, jsem se k němu letos opět vrátila a těšila se na příjemné prostředí, profesionální organizaci a, tím pádem, pohodový kongres, kde si každý, kdo se zabývá funkčním tréninkem, vybere něco podle svého gusta.

Už při příchodu byl první dojem velmi pozitivní a to díky příjemnému prostředí a hlavně velmi profesionální organizací celé akce, na kterou došly stovky lidí. Ti si mohli vybrat lekce s celkem pětatřiceti prezentéry  z Česka i zahraničí.

  • Za toto příjemné nastartování patří dík Evě Hemalové, která měla akci plně pod palcem spolu s svými pomocníky.

Prezence probíhala u několika stolečků, takže tvořící se fronty rychle ubíhaly, každý dostal při prezenci svůj rozpis rezervovaných lekcí včetně připnutých vstupenek, dárečky od partnerů a pitný režim. Program probíhal  v čase  9  - 17 hodin celkem v sedmi sálech.

První mé místo bylo na lekci Partner training Ivy Mojžíškové a Kamila Zasady. První výhodou této lekce bylo, že mnozí z nás se seznámili s novými lidmi na stejné vlně – díky tomu, že si je vybrali za parťáky.  A i o tom přece kongresy jsou.

Iva Mojžíšková a Kamil Zasada na 3D fitness kongresu

Celá hodina, jak název napovídá, probíhala ve dvojici, a kombinace cviků, které tato dvojice vymyslela, byla opravdu rychlým probuzením na úvod. Na lekci byla úžasná atmosféra, lidé se smáli, bavili se, motivovali se navzájem a přitom nemohli žádný cvik moc ošidit, protože druhý z dvojice byl kolikrát „závislý“ na jejich správném provedení.

Další lekce, která mě v rozvrhu zaujala, byly Functional Step Kamila Zasady. Nechci, aby to působilo jako klišé, ale myslím, že ti, co tam byli také, budou se mnou souhlasit, když řeknu, že lekce byla strhující a inspirativní… Od začátku až do konce…. Byla to jedna z těch hodin, kdy, ač sil ubývá, nemůžete přestat dělat squaty, výpady, vzpory, přeskoky…. Vše navíc velmi dobře naučeno, v pohodové atmosféře vám celá hodina příjemně uběhla….

3D fitness

Nebyla bych to ale já, kdybych nebyla zvědavá, co se děje v jiných sálech…proto jsem odešla malinko dříve a zašla se podívat na mou srdcovku – ladné Port De Bras Ivy Mojžíškové, které bylo mimochodem mým prvním skupinovým cvičením, na které jsem začala chodit do ostravského Aerobic studia. Stihla jsem finálovou podobu naučené choreografie a všichni zúčastnění byli velmi šikovné „baletky“. V kombinaci s nádhernou finálovou skladbou jsem měla před očima elegantní a dech beroucí představení.

Ti, co mě znají, ví, že jsem příznivce hlavně choreografických lekcí, a proto jsem si nemohla ujít 50 SHADES of Step již zmíněné Ivy Mojžíškové. V taneční choreografii na stepu se sál proměnil v jeden velký večírek, kdy cvičící úchvatně komunikovali s Ivou a na konci si vyskandovali dokonce dvojí opakování navíc.

Po této hodině jsem si původně říkala, že si dám hodinu pauzu a prohlídnu si, co se děje ve všech sálech. Nakonec to ale skončilo pochopitelně úplně jinak, než jsem předpokládala. U stánku Nutrend jsem se nechala zlákat na nové tyčinky, u Feel  Joy jsem se podívala na nové kousky oblečení a pak se zadívala na začátek lekce Romana Ondráška – TBW Metabolic.

Hodina na mě působila trochu jako flash mob…. Chvíli jsem se dívala z povzdáli, pak jsem si chtěla jen vyzkoušet jednu kombinaci, která se mi líbila a nakonec jsem lekci odcvičila až dokonce. Strhující Romanův výkon, množství energie na lekci, výborná metodika učení a plynulost lekce mě doslova v sále připoutala.

Ještě, že následovalo losování bohaté tomboly s dárky partnerů kongresu, kde ti z nás, kteří jsme odevzdali anketní lístek, jsme mohli vyhrát, např. cvičební pomůcky, poukazy na zdravé stravování, kosmetické služby, oblečení, školení apod.

Celý kongres jsem zakončila velmi příjemným Dance Pilates Lenky Velínské, která kombinací základních cviků pilates do jednoho plynulého celku vytvořila choreografii, ve které jsem zrelaxovala tělo po celém dni a udělala tak příjemnou pomyslnou tečku za kongresem.

 

foto: 3D fitness – 26. 11. 2015, 20.57:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist