Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Irča Zoubková 3D fitness kongres 2015

Předposlední listopadový víkend měli všichni pohyboví nadšenci možnost navštívit již 7. ročník 3D fitness kongresu - Pohyb a zdraví 2015 v Benicích.

Čekalo na nás několik desítek master trenérů z různých zemí světa, aby nám ukázali nejnovější trendy nejen ve cvičení s funkčními pomůckami, ale i z různých fitness a body & mind oblastí.

Kongres zahájil pan Miroslav Jirčík, jednatel společnosti  3D fitness, který nám řekl pár slov na úvod a představil celý tým českých i zahraničních trenérů.  Pak se již všichni odebrali již na své předem rezervované lekce.

Irča Zoubková 3D fitness kongres 2015

Cvičební lekce byly rozděleny dle jednotlivých oblastí do několika sálů - největší z nich skrýval funkční arénu, kde se cvičilo s již známými pomůckami jako TRX, TRX RIP, ViPR, GUN-eX, Flowin, LEBERT system, FTS a další...

Ve vedlejším sále probíhaly lekce aerobních aktivit jako TABATA, HIIT a jiné kardio lekce. O patro níž si přišli na své milovníci step aerobiku, střídaly se lekce posilovací i taneční.

V horní kongresovém sále se cvičila jóga, Pilates a jiné body & mind aktivity. V hale u recepce měl své místo indoor cycling. A komu se již nechtělo cvičit, měl možnost navštívit některou z deseti přednášek.

  • Ač se stále považuji za "starou dobrou aerobičku", přilákaly mě právě lekce ve funkční aréně. A tak jsem jako první lekci vyzkoušela cvičení Gravity Pilates s vynikající instruktorkou a lektorkou Věrkou Havlovou. Gravity mi připomíná cvičení na Pilates reformeru, které mě moc baví a ač vypadá nevinně, tak je to pěkná dřina.

V pauze před další lekcí jsem obdivně hleděla na lekci s německým trenérem Teddym Fitem, který kolem sebe rozdával obrovskou energii.

Poté jsem již netrpělivě čekala na jednu z plně obsazených lekcí TRX s Honzou Novosadem. Lekce TRX Body Blast byla jednoduše super. Cvičili jsme fázovaně obvyklé cviky na TRX a v závěru všichni odcházeli s úsměvem od ucha k uchu.

Ihned potom jsem se zúčastnila MAKE YOUR BODY MACHINE - největšího funkčního tréninku, který byl pojat jako kruhový trénink. Vyzkoušeli jsme si všechna stanoviště a všechny prezentované cvičební pomůcky. Lekci vedli všichni trenéři na jednotlivých stanovištích a celý trénink dohromady parádně kočíroval Kuba Wurzel.

Další lekce, kterou jsem absolvovala, bylo Multifunkční stanoviště FTS, kterou vedl Pepa Vůjta. Na FTS jsem cvičila poprvé, takže jsem měla jisté obavy. Ale nakonec jsme zacvičili parádní kruháček, kde jsme zapojili úplně celé tělo. Moc se mi líbilo, že na lekcích FTS smělo být jen 10 lidí, a tak se nám Pepa mohl úplně všem věnovat.

Před další lekcí jsem neodolala a nakoukla do sálu, kde právě cvičila Iva Mojžíšková na mých milovaných stepech. Krásná choreografie, výborná hudba a skvělá metodika lekce, kde ani slova nebyla potřeba…

Okouzlena stepy jsem se těšila na poslední lekci, Power Step s Romanem Ondráškem... Musím se opakovat, ale znovu to bylo super. Jednoduchá choreografie, která skrývala spoustu posilovacích cviků byla úžasnou tečkou za aktivní sobotou.

Na obdobném velkém kongrese jsem byla naposledy před několika lety, kdy ještě frčel aerobik, ale musím říct, že toto pojetí se mi líbilo daleko více. Celý tým 3D Fitness si zaslouží jedničku s hvězdičkou!

  • Poznámka redakce: termín příštího kongresu je 12. listopadu 2016.
 

22. 11. 2015, 10.46:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist