Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Dědičová: Název 3D Fitness kongres vystihuje to, co návštěvníky této velkolepé akce čeká - průřez světem pohybu, kde si všichni přijdou na své

Ať už jste právě vtaženi do posilovacích, aerobikovo-tanečních, body&mind forem, zakládáte nebo vedete fitness centrum - budete odjíždět z tohoto kongresu zcela jistě obohaceni.

  • Osobně jsem celé dopoledne strávila v tzv. “aréně funkčního pohybu”, kde jsem si vyzkoušela všechny typy posilovacích pomůcek a zařízení, z čehož jsem byla nadšená, protože na jednom místě a v jednom dni jsem si mohla zacvičit na všem a se vším, co je právě “in”.

Lekce J. Novosada na multifunkčním stanovišti mě zaujala tím, jak nás Honza připravil na samotné cvičení. Oslovil mě zejména celkový přístup k tělu, které má být rozvinuté po všech stránkách - jednoduše řečeno jsem chápala, že souhra celého těla je hlavní. Hodně jsme se vraceli “ke kořenům”, kdy jsme lezli po stromech, viseli jsme na nich, a právě to jsme imitovali v průběhu celé lekce a v podobném duchu se nesla i ukázka s TRX, kde jsme všichni po dlouhé době udělali stojku na rukou, což je výborná pozice, kde svaly zabírají jiným způsobem, než když člověk cvičí pevně nohama na zemi.

Lebert systém a Filip Rata - na toto stanoviště jsem se vrátila 2x, protože mě lebert systém vyloženě baví. Existuje mnoho způsobů, jak jej využít jen změnou polohy této pomůcky, ač by se to při prvním pohledu nemuselo zdát.

ViPR - další náčiní, které je skvělé pro další pohybový rozvoj. Líbí se mi, že  P. Bielak, který nás vedl, nám chtěl ukázat právě cestu koordinačních pohybů.

Takto bych mohla pokračovat dále v soupisu všeho, co mě nadchlo ve funkční zóně, ale myslím, že nejlepší bude, když vy, kteří právě čtete a máte rádi funkční tréninky, se přijedete na další ročník podívat.

3D fitness

Pohled na funkční arenu

Po obědě jsem si logicky chtěla odpočinout, tak jsem se připojila k semináři o zádech s P. Bielakem, který začal slovy: Nejdůležitější sval zad jsou kyčle … Nezdá se vám to? Samozřejmě, že kyčle nejsou sval, ale způsob odůvodnění, proč jsou kyčelní panty v souvislosti se zády tak důležité, byl jedinečný a velmi zajímavý. A vřele doporučuji navštívit některá školení P. Bielakem nebo si od něj přečíst nějaký článek.

Poslední dvě odpolední lekce jsem strávila v body&mind sále pod vedením Lenky Velínské, u které se vždy můžete těšit na kvalitu a odbornost. L. Velínská mě vždy uchvátí svou stavbou lekce, jak vše krásně navazuje a jedna pozice střídá plynule druhou, takže u obou lekcí velký palec nahoru.

Loučím se s 3D fitness kongresem a těším se na další ročník, kde 100 % chybět nebudu. A co Vy?

 

foto: 3D fitness – 26. 11. 2015, 22.05:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist