Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

Fitness kongresy by měly patřit mezi pravidelné akce všech lektorů skupinových lekcí.  V sobotu 15.11.2014 se konal kongres Fitness day v Plzni se zvučnými jmény jako Anton Todorov, Zuzana Švikova, Marta Wawszczyk, Iva Mojžíšková, Kamil Zasada, Soňa Blažková, Ivana Brádková a alespoň pro mě novými jmény Vladimír Pajič a Karolína Smutná.  Organizoval jej FACE CZECH.

Z Ostravy do Plzně je to přes celou Českou republiku značný kus, a tak jsme to s holkami pojaly jako víkendový výlet a vzaly to přes Karlovy Vary k našim kamarádům.  V pátek ráno jsem dojela do práce i s nabaleným kufrem sportovního oblečení a už už chtěla, ať je čas odjezdu vlaku a začne víkend.  Těšila jsem se na opětovné setkání s „varačkami“ a samozřejmě taky na atmosféru akce.

Osobně upřednostňuji kongresy ve více sálech, kde si každý lektor může nakombinovat libovolně lekce tak, aby dostal z kongresu co nejvíce inspirace pro své lekce, které vede.

Marcela Janischová : Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

Jako první jsem zamířila na stepy s Antonem Todorovem. Po ránu jsem se potřebovala roztančit a rozhýbat. Tak jak se dalo od ranní lekce asi očekávat, byla s jednodušší choreografií, ale probudila spolehlivě. Zatímco v prvním sále se tančilo, v sálech o patro níže probíhala posilovací lekce s energickou Zuzkou Švikovou plná squatů, výpadů a balancí. Už jen od pohledu bylo jasné, že i tady se svaly všech cvičících musely rychle probudit. Elegantní Port De Bras začalo den těm, kteří nechtěli ani stepovat, ani posilovat, ale začít den lekcí body mind s Martou Wawszczyk a ladnými táhlými pohyby, balancemi a pomalou hudbou.

Marcela Janischová : Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

Druhou hodinu jsem se nemohla rozloučit s tanečními rytmy a proto pokračovala v hlavním sále na lekci Dance Dance Ivy Mojžíškové a Kamila Zasady.  Jediná tem teach lekce tohoto kongresu byla opravdovou lahůdkou pro fanoušky dance aerobiku.  Nádherná choreografie brilantně naučená dvěma prezentéry a zkombinovaná do jedné spolu s úžasnou atmosférou team teach lekcí proměnila sál v taneční párty, kterou si užívali všichni přítomni do posledního momentu.  I když při finále došlo ke zranění Ivy Mojžíškové, která musela z podia odejít, přesto hodnotím tuto lekci k těm nejlepším tohoto kongresu.

Marcela Janischová : Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

Těm, co ani teď se nechtělo tančit, nebo si naopak od tančení v první hodině chtěli odpočinout, Soňa Blažková ve druhém sále připravila posilovací lekci s novou pomůckou Kamagon, která pracuje s pohybem tekutiny uvnitř balónu.  Lekci BOSU Rehab, jsem měla v plánu si natočit... před hodinou, když jsem vešla do sálu, všechna místečka a BOSU byly do posledního vybrána. ...

Po této vynikající hodině, jsem si udělala od cvičení pauzu, ale aby čtemáři nepřišli o dojmy z dalších dvou hodin, poprosila jsem o jejich zhodnocení Danču Kučerovou, která je stálící na kongresech i reportérskou hvězdou Aerobic.cz. A jak si užila další dvě hodiny a kde byla?

StepAe s "domácí" Zuzkou Švíkovou

Myšlenky na zraněnou Ivu a starost, co se asi přihodilo, mi trošku komplikovaly soustředit se na prvních pár minut následující lekce Zuzky Švíkové. Zuzka je ale profík! Její energický nástup mi opět nalil krev do žil a během pár chvil už jsem se opět plně koncentrovala na stepovou choreografii plnou nápaditých prvků. Složitá, prostorově zajímavá, vyžadující maximální soustředění - přesně to, co jsem po předešlých událostech potřebovala. .Právě její lekci hodnotím jako nejlepší z celého dne - bonbónek.

Marcela Janischová : Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

DanceAe s Antonem

po polední přestávce následovala taneční lekce s Antonem Todorovem. Choreograficky nenáročná lekce, odpočinková, pohodová, hodně prostorová - každý si v ní našel zalíbení a možnost zapracovat svůj vlastní styl. Přiznám se, že jsem od Antona očekávala nějaké překvapení. Lekce ale krásně vygradovala a finálovku jsme si opět parádně užili - Anton sešel dolů a tančil mezi námi - skvělá atmosféra!”

Předposlední hodina kongresu musela být, pro události toho dne, změněna a místo avizovaných stepů Ivy Mojžíškové ve velkém sále tančila Zuzka Šviková svou hodinu Let´s Dance. Nikdo nepochyboval, že to bude krásná tečka za kongresem pro ty, kteří touto hodinou sobotní kongres v Plzni skončí. Pro ty, co se ještě cítili nevybití, byl v druhém sálu připraven Kamil Zasada se svou hodinou funkčního tréninku Dynamic Full Body, plnou výpadů, squatů a podobných „dobrot“. Podle rudých tváří vycházejících cvičících, byla lekce opravdu náročná.

Já si pro předposlední hodinu vybrala Tabata BOSU ve třetím sále se Soňou Blažkovou. Když se mě na jakémkoliv kongrese, nebo u nás ve fitku, některá z lektorek ptá – „Jak cvičí ta Soňa?“, „Proč bych měla  jít na její školení BOSU?“ – mám jedinou odpověď-  protože je to podle mě v Česku BOSU královna a je úžasně energická, zábavná a inspirativní! Mrzelo mě, že jsem nestihla její první BOSU lekci na tomto kongrese, proto bylo jasné, že na té poslední musím být a dopředu mi bylo jasné, že „flákárna“ to nebude! Intervalový trénink Tabata training v kombinaci s BOSU a to celé v podání Soni, byla naprosto odzbrojující a zabíjející kombinace. Po nenápadném začátku s pouhým tlačením nohy proti BOSU se lekce proměnila v náročnější trénink s výpady, přeskoky, přechody do dolních pozic i s intervaly zaměřenými na naše břišní svaly. ... A ačkoliv mě někdy smích přecházel, Soňa se stále vepředu smála...

No... a ani jsme se nenadáli a byl tady konec kongresu. Je to tak vždycky...

Marcela Janischová : Mezinárodní fitness day Plzeň 2014

Poslední hodinu už se cvičilo jen ve druhém sále a pro velký úspěch a k mému potěšení se opakovala hodina Fitball Core s Ivanou Brádkovou. Protože jsem premiéru této lekce nestihla, s radostí jsem obsadila i já svůj míč a celou hodinu s úžasem poslouchala všechno, co mi bylo říkáno a snažila jsem se toho co nejvíce zapamatovat... Už v minulém článku o Face Body Mind kongrese v Praze jsem psala o tom, jaký je Ivana Brádková profesionál a v Plzni se mi to jen potvrdilo. Lekci provázela krásně pozitivní atmosféra a protože pro mě fitball není úplně běžnou pomůckou, byla pro mě lekce neuvěřitelně zábavná.  Lekce byla opět inspirována vývojovou terapií a kolikrát jsem byla překvapená, jak pozice, které běžně vidíme dělat malé děti, jsou pro mě náročné.

Nejčtenější rozhovory:

  1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
  2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
  3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
  4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
  5. Rozhovor: Zuzana Švíková
  6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
  7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
  8. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
  9. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
  10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

26. 11. 2014, 21.44:16

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist