Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: FACE Czech kongres Body and Mind 2014

Člověk míní.... znáte to.  I když letošní kongres FACE Czech Body and Mind 2014 nezačal  kvůli personálním změnám optimálně.... pokračoval skvěle. A o tom bude tento článek...

Na konci pracovního týdne před akcí byla zveřejněna zpráva, že organizátoři kongresu pro nemoc prezentérek Kati Vasilenko a Soni Blažkové musí změnit program kongresu, který se navíc bude konat pouze v jednom ze dvou původních sálů... Ale i přesto tuto situaci organizátoři zvládli skvěle a ti, co se nevzdali a do pražského sportovního centra HAMR dorazili, nemuseli vůbec litovat. Naopak. Z optimistického pohledu na věc jsem alespoň byla ušetřena rozhodování, kterou z lekcí si vybrat.

Marcela Janischová: FACE Czech kongres Body and Mind 2014

Letošní, ač komorní, kongres probíhal na vlně pohody a pro menší počet účastníků byl kongres osobitější... Nový program sliboval lekce Vladimira Snezhika, Ivy Mojžíškové, Marty Wawszczyk a Ivany Brádkové.

Pro mě nová, Ivana Brádková mě překvapila na kongresu výjimečnou hodinou automobilizace páteře. Tato fyzioterapeutická hodina, jak se dá říct, nemohla nechat nikoho na pochybách, že ji vede opravdový profesionál ve fyzioterapii. Do svých hodin jsem si odnesla mnoho poznatků, pozic a cviků uvolňujících páteř a tolik namáhané SI spojení . Tyto nové impulsy měly už dokonce úspěch i u mých klientů na lekcích, které jsem stihla od kongresu odvést a rozhodně to nebylo naposledy, co jsem Ivanu Brádkovou vyhledala a ostatním mohu doporučit totéž... rychle rezervujte místo na jejích školeních u FACE Czech.

 • Ostatní hodiny od stálic kongresů FACE Czech byly neméně inspirativní.

Marta Wawszczyk  jako vždy předvedla své osobité, ladné Port de Bras a tentokráte i Pilates Matwork. Lekce, podle programu Fletcher Pilates, s pokročilejšími variantami cviků a větším počtem opakování cviků byla náročná a zapracovalo se v ní snad se všemi svaly těla – i těmi, o kterých často nevíme. Pokročilé varianty byly opravdovou výzvou i pro pokročilé lektory pilates.

Iva Mojžíšková, která je známá svými nádhernými  a elegantními lekcemi Port de Bras, na kongrese také ukázala, že ve stylu body mind lekcí se dá udělat fyzicky náročná silová lekce TBA (Total body advanced ) a že lekce body mind nemusí znamenat nutně pomalou relaxační hodinu ... Čekaly nás  plie, výpady, vzpory a kliky... na konci hodiny mi bylo jasné, že další hodiny a nedělní workshop s Vladimírem Snezhikem – Port de Bras Club system půjde trochu ztěžka... 

Vladimir Snezhik, jak jinak, probudil celý kongres ranním Port de Bras Free Moves. Uvolněnou lekci, která plynulými pohyby rozhýbala po ránu každého v sále, jsem  s Vladimirem Snezhikem zažila poprvé a  zkusila jsem tak trochu odlišnou podobu Port de Bras než s Juliem Papim.  V sále byla až neskutečná pozitivní energie, která nabudila  na zbytek kongresu. Oproti tomu druhá lekce Toning&Rehab  byla více ve znamení Port de Bras   jako zdravotního cvičení.

Abych toho neměla málo, prodloužila jsem si ještě kongres  o nedělní workshop Port de Bras Club system. Je to nový přístup k Port de Bras.  Port de Bras Club system je program pro jednotlivce i kluby, kdy každé tři měsíce lektor obdrží DVD s programem cvičení na další období. Zahrnuje jak warm up bloky, bloky hlavní části, tak cool down a stretching. Celý program tak má lektor připravený od samotných tvůrců Port de Bras a může se tak zlepšovat i sám osobně. Dle mého je to výborný program pro začínající lektory Port de Bras a pro kluby, které chtějí s Port de Bras začít. V rámci workshopu nás Vladimir Snezhik seznámil s jedním 3 měsíčním programem, správnou technikou učených bloků i s metodickým postupem učení. Tento program, dle mého, ulehčí hodně lektorům start do světa Port de Bras...

Pokud jste zmeškali Body&Mind 2014, nebo si chcete znovu zažít tu skvělou kongresovou atmosféru, s většinou prezentérů tohoto kongresu spolu s dalšími se můžeme potkat na blížícím se Fitness Day 15.11. v Plzni.

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Rozhovor: Zuzana Švíková
 5. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

12. 10. 2014, 21.01:07

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist