Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Reichlová: Reportáž z Jubilejního 10. Mezinárodního kongresu Aerobicmania

Píše se datum 8.2.2014 a Aerobicmánie slaví desáté narozeniny.Již tradičně se do areálu Kampus v Brně-Bohunicích sjíždějí nadšenci z celé ČR, Slovenska, Polska a dalších okolních zemí. Celý program mánie je rozvyržen do čtyř  sálů (Dance, Step, Bodywork, Bodymind)  po 6 až 7 hod. Vybrat si z tak nabitého programu bylo těžké, ale nakonec jsem si vybrala...

Ostrava si tuto skvělou akci nesmí nechat ujít. A tak v pátek večer nastává sušení, balení oblečení na dva dny, neboť se v neděli účastníme dvou workshopů s Antonellou Constantino Functional Training a s Carlosem Dance. Připravit si svačinu na celou sobotu a jde se spát.

Sobota ráno brzké vstávání, rychle se nasnídat, obléct, dobalit svačinu a čekat až přijede Jiřinka. Vyrážíme k Shopping parku nabrat ostatní tři děvčata  Káju, Evku  a Terku) a jsme kompletní. Příští zastávka Brno-Bohunice, areál Kampus. Cesta nám ubíhá velmi rychle. S děvčaty jsme se dlouho neviděly, a tak bylo co probírat. Po deváté hodině jsme v Brně, všude mlha. Ta nás nerozhodila, neboť máme navigaci, takže Kampus nemůžeme minou. No minuly jsme (smích).Vracíme se zpátky na rondel a hle cedule Kampus doprava. Huráá, jsme v cíli.

Ihned se jdeme zaregistrovat a klusem najít volnější šatnu, kde se můžeme převléct. V hale potkáváme další ostravská zlatíčka Ilonku, Bětku, Kristu. 

Odbila 10 hodina a první lekci otvírá Katia Vasilenko a její úžasné stepíky. Kdo ji zná, ví, o čem mluvím. Za zvuku píšťal, tleskání, houkání si připadám jak na nějaké taneční párty. Katia si s tím opět pohrála. Nechyběly točky, paže, metodika vkládání jednoho bloku do druhého. Úplně mne ta hodina pohltila. Nádherná stepíková hodina, lepší začátek jsem si představit nemohla.

Druhá lekce Dance s Carlosem Ramirezem. Máme 10 min na přemístění do tanečního sálu. Tričko ještě vydrží. Na posilnění si dávám ovoce a jde se na to. Začátek hodiny bylo pro mne trápení, nedokázala jsem vstřebat ruce, nohy. Hudba byla pro mne v pomalejším tempu, nijak mne nedokázala vyburcovat. Ale nechtěla jsem to vzdát. Jsem bojovník. Druhý a třetí blok už je lepší, už se do toho konečně dostávám. Pár opakování všech bloků a jdeme do finále.  Pěkné ukončení druhé hodiny.

Následuje 20 minová přestávka. Převlečení do suchého oblečení, svačina. Potřebuji teď zklidnění, a tak moje kroky zavítaly do Bodymind sálu, kde bude probíhat Bodybalance s Lenkou Velínskou. Sál se už pomalu zaplňuje, a tak rychle beru overball a hledám si volné místečko. Posilněná do dalších hodin, lekce může začít. Úvodem nám Lenka přiblížila průběh a cíl lekce. Na začátku jsme se srovnali, pomalými a plynulými pohyby jsme rozpohybovali oblast pánve, ramen, lopatek. To vše v krátkém zahřívacím bloku. Druhá část lekce byla věnována práci s overballem v nízkých polohách.

Po krásném zklidnění a protažení následuje Spanish Step s Carlosem. Vydáváme se opět do stepového sálu. Přední místa jsou beznadějně plná. Nezbývá, než zaujmou zadní řadu. Tam je také dobrý rozhled. Přestávka skončila, jde se na věc. Úplně jiný začátek než na Dance lekci. Krásné vrstvení proložené pažemi, točkami, nechybělo vkládání bloků do bloků. Hodina se mi moc líbila, krásně nás to Carlos naučil.

Pátá lekce patřila Milanu Ondrušovi a jeho stepíkům. Miňa znám a vím, že to bude šílená jizda. A také že byla... Jedna paráda střídala druhou. Od začátku do konce mé myšlenkové pochody jely na plné obrátky, ale zvládla jsem to.  Lekci jsem si maximálně užila.

Předpolední šestá lekce, přesun do funkčního sálu na Antonellu Constantino. Stále mám sílu. Hledám volné místečko, nalezeno hned u vchodových dveří. Jsem velmi zvědavá, jaký bude průběh hodiny. Antonella už je připravená, my také. Funkční trénink může začít. Na začátku nás zahřála jednoduchou a však velmi výživnou kombinací úklonů, výpadů vpřed, vzad, balancí, squatů. Celých 55 min se neslo v tomto duchu.. Výpady vpřed vystřídaly přechody do planku, kliků, bočních planků, mostů, pozic v loďce a zpět do squatu. Antonellin projev byl famózní, hodina mne moc bavila.

A jdem do finále - sedmá lekce. Vydáváme se s děvčaty do tanečního sálu. Před tím než odstartuje poslední lekce, je tu losování tomboly. Všichni účastnici se mohli zapojit, pokud vyplnili krátký dotazník věnovaný pomůckám. Výhry jsou rozdány a vstupujeme do poslední lekce, kterou uzavírá sehraná dvojice  Carlos Ramirez a Katia Vasilenko. Jejich krásná choreografie byla sladkou tečkou na závěr. Všechny lekce jsem si moc užila, byly pro mne velkou inspirací do mých hodin. Konec hlášení!

Lucie Reichlová: Reportáž z Jubilejního 10. Mezinárodního kongresu Aerobicmania

Autorka reportáže uprostřed

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

27. 02. 2014, 19.08:19

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist