Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kde si nechat zkontrolovat bezplatně zrak?

Pamatuji si, jak před lety při jedné hodině na fakultě koloval po třídě lísteček s tímto obsahem: Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost. Vtipná pointa byla v tom, že zatímco slova „nedostatek sexu způsobuje“ byla psána velkými písmeny, tak „krátkozrakost“ skoro nikdo nepřečetl kvůli miniaturním písmenkům. Tehdy jsme se samozřejmě smáli a nepřemýšleli nad pravděpodobnou nepravdivostí tvrzení, ani nad tím, že tato oční vada (kdy špatně vidíte nablízko) se nejmenuje krátkozrakost.

Faktem ovšem zůstává, že čím dál větší počet lidí má se zrakem problémy. A někteří to ani dlouho netuší… Lidé podle oborníků nevěnují stavu svých očí přiměřenou pozornost a podceňují prevenci. Ukázala to i orientační vyšetření zraku organizovaná společností Johnson & Johnson Vision Care v posledních dvou letech, kde výsledky naznačují, že 44 procent lidí nebylo na prohlídce očí u odborníka posledních pět nebo více let. Celkem 50 procent respondentů prohlásilo, že žádnou korekci zraku nemá. Následné orientační měření zraku však ukázalo, že polovina z těchto lidí ale nějakou korekci zraku potřebuje.

Světový den zraku

Pokud se chcete přesvědčit, že mezi ně nepatříte, můžete využít akce, které tento týden nabízejí některé společnosti s v rámci Světového dne zraku.  Na nebezpečí podceňování preventivních prohlídek očí u odborníků upozorňuje osvětová kampaň Zrak pro život, jejíž součástí je právě čtvrteční bezplatné měření, v nákupním centru Chodov, které se koná již třetím rokem. Řadu praktických informací a seznam odborníků, u nichž lze podobné vyšetření absolvovat, zájemci také najdou na www.zrakprozivot.cz.

Vyšetření zdarma po celý rok

Oči byste si měli nechat preventivně vyšetřit každý rok. Ti, kteří nechtějí dlouho čekat, než se na ně dostane řada u očního lékaře nebo bude nějaká výjimečná akce, mohou zajít do kterékoli prodejny GrandOptical. Zde vám totiž kvalifikovaní optometristé vyšetří zrak na počkání a to zcela zdarma. Platí to i v případě, že si zde žádné brýle nehodláte vůbec kupovat.  A když už tam půjdete, můžete (ale nemusíte) třeba zakoupit praktický dárek pro některé členy rodiny – poukázku do GrandOptical. Vánoce se totiž blíží….

Nejčtenější materiály v rubrice Zdraví:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  3. Fakta a mýty o používání tamponu
  4. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  6. Poruchy pigmentace kůže
  7. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  8. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  9. Tereza Cihlářová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 

text: Marcela Macáková – 11. 10. 2012, 09.54:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist