Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Aerobicmania – Šťastná třinácka!

Pokaždé, když mířím na naši milovanou brněnskou Aerobicmanii, tak si říkám, že přece není možné, aby to bylo ještě lepší… Ale ono vždycky o kousek je! Dokonce už po třinácté si užíváme krásné lekce, výborné instruktory z celého světa, dárečky, sály, vychytané novinky a hlavně výbornou atmosféru. Na každém rohu se na mě usmívají nějaké známé tváře a já už spěchám na lekci.

Fotogalerie: Aerobicmania Brno - podzim 2015

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE

Jako první jsem se vyrazila protáhnout na Yogu s Lukášem Kolkem, což byl naprosto ideální start. Celá lekce byla postavena na modifikaci pozdravu Měsíce, u kterého jsme se krásně protáhli, ale hlavně psychicky i fyzicky naladili na další program. Lukáš už na začátku opatrně vysvětloval, že učí jógu trošku jiným způsobem, než všichni ostatní, ale právě proto ho máme tak rádi, ne?

Lekce číslo dvě byla jasná volba. Cardio Dance a ty dvě nejdůležitější osoby, díky nimž tento kongres vůbec je - Lenka Velínská a Roman Ondrášek. Krásná choreografie! Připadá mi, že v jeden moment dělám první piruetu, pak přijde jump, kick, side, turn, cha-cha a už stojíme rozdělení na dvě půlky v závěrečné póze.  Nestačím žasnout, že už je bohužel opravdu konec a pokračuji dál.

Tentokrát opět do body and mind sálu na Vyniasa Yogu s Katiou Vasilenko. I když jsem dnes nestihla její překrásné taneční choreografie, tak si myslím, že mi to bylo plně vynahrazeno. Katia je totiž úžasná snad ve všech směrech. Dělali jsme spoustu inspirativních modifikací a jógových spojení, že ani nevím, které použít do svých lekcí dřív.

Další hodina byla jedna z nejnaplněnějších z celého kongresu a není se čemu divit, protože měla Lenka svoji vyhlášenou lekci Pilates s overballkama. Pro nové nápady nebo jen pro "vrácení těla zase do pořádku" si přišli příznivci pomalých, tanečních i silových lekcí. Všichni se přece chceme cítit dobře a ono to opravdu jde!

Tímto pro mě skončila klidnější část dne a začala pořádná dřina v sálu bodywork. Odhodlaně jsem vyrazila na DeepWORK s Leou Grančič. Je pravda, že z téhle půvabné blondýnky jde občas vážně strach, ale o to je to pak lepší. Cvičili jsme spoustu kombinací, které se po pár opakováních vždy zlepšovaly (záměrně nepíši ztěžovaly) přidáním výskoků a dalších modifikací. Na závěr nás čekaly poslední čtyři minuty aneb spojení všech částí. Parádní!

Už šestá lekce v pořadí byla opět neuvěřitelná. David Stauffer a 100% MUSCLE. Tolik oblíbený David a jeho obrovská show! Jako warm up obrovská dávka energie, tleskání a v pozadí hudba z Jamese Bonda. Další část byla s velkou činkou a v neposlední řadě také nesmělo chybět pár klasických kliků, squatů a sklapovaček. Často jsme střídali silové držení v různých pozicích a rychlejší cviky, kde pak se postupně měnil počet dob. Na konci hodiny jsem se až trošku bála přihlásit, že se ještě druhý den chystám na jeho workshop intervalového tréninku, ale když už k nám David zavítal, musím toho využít!

Poslední lekce byla opravdu sladká tečka na konec. Final Dance Show v pánském triu Rémy, Míno a Kamil. Lepší závěr být ani nemohl, opravdu povedená hudba, metodika a ta sestava! Když se kluci rozprchli mezi nás, tak jsme se ani nemohli rozhodnout, z čeho jsme víc nadšení.

Když večer odcházím, říkám si, že je to taková škoda stihnout jen sedm hodin cvičení, když jich máme skoro třicet na výběr. Ale pak si vzpomenu, že ani ne za půl roku na nás čeká únorová Aerobicmania – viz Kalendář akcí.

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 15. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 18. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 19. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

18. 10. 2015, 12.05:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist