Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vzpomínkové album mých vůní

Kdybychom chtěli mimozemské civilizaci co nejemotivněji popsat Vánoce, napadne nás jistě zapálit a sfouknout pár svíček nebo jim dát přičichnout k jehličí, purpuře, případně  františkům. Čich, jak známo, patří mezi nejsilnější pamatováky… Nicméně musí být na co pamatovat, nač v souvislosti s vůní zavzpomínat, musí mít co vyvolat tu nostalgii, vzpomínky, které nám i po letech najednou připadají, jako by to bylo včera. A mimozemšťané by je samozřejmě neměli. Aspoň ne stejné jako my…. Předpokládám. Takže buďme rádi, že jsme lidé, že máme za sebou více či méně vydařené několikery Vánoce a dál-li Bůh, osud, prostě cokoliv, tak nás jich ještě pár čeká. 

Vánoce

V rámci narozeninového (a tudíž jako Střelec i předvánočního) úklidu  jsem si pročichala svoji sbírku vůní. Jestlipak mi ještě slouží paměť?

Pytlíček s levandulí mi připomíná, že můžeme už roky jezdit k našim jižním přátelům a nepotřebujeme žádná víza. Je pro mě připomínkou svobody, nádherných dálek, vlahých večerů a dobrého jídla středomořské kuchyně…..

Už od přelomového roku 2000 schovávám poslední zbytky toaletní vody Chanson Magique - limitovaná edice k Miléniu. Vím, že se to nemá, vím, že každý parfumér by mě za to zkritizoval, ale nic mi tak nepřipomene události konce minulého tisíciletí a s ním více či méně spojené moje osobní prožitky, jako právě pár těchto prchavým kapiček…. Ačkoliv nás strašili koncem světa, žili jsme dál. A povětšinou jsme si žili dobře.

Luxusní parfém od Stelly McCartney (ano, je to dcera slavného Brouka) mi pak připomene jedno vánoční nakupování v Norimberku a německou zaujatost fotbalem před MS, které se následný rok mělo konat právě tam. Jejich pečlivost plánování a následné dokonalé přípravy mě malinko zahanbují, protože já většinou zůstávám jen u těch plánů…

Bioparfém s myrtou, nikoliv s myrhou, kterou nesli tři králové Ježíškovi, mi navodí atmosféru letních kaváren. Ach ano, koupila jsem si ho jedno úžasné léto, které skončilo možná příliš rychle. Ne nadarmo se snad říká, že myrta pomáhá hojit staré šrámy na duši a usnadňuje nám odpuštění…Tak čichám a čichám…. Ale příště možná zkusím raději místo parfému myrtový věneček, ten co měla Afrodite na hlavě, když ji Paris věnoval pověstné zlaté jablko. Bude mít asi větší účinky ve věcech lásky (smích).

Úplně zvláštní kapitolou v mé sbírce vůní je pak toaletní voda Eclat D´arpege. Byl to dárek a nikdy jsem se od ní nemohla úplně odloučit, protože mi prostě padla jako ulitá. Být známá osobnost, ješitně si myslím, že ji někdo vyvinul přímo pro mě… Zcela symbolicky jsem se snažila odpoutat - testovala ty nejlepší v okolí, ale stejně jsem se k ní vracela tak jako se chceme vracet k lidem, kteří se nám významným způsobem vryli do srdce.

Je tady doba Vánoc a opravdu vás nechci nabádat k nákupu výše zmíněných toaletních vod (není to placená reklama a některé z nich už stejně – bohužel - nikde nekoupíte). Dnešní zamyšlení mělo připomenout, že všichni prožíváme jedinečné okamžiky, kterých si možná v běhu všedních dní dost nevážíme. Povinnosti, stereotyp a stres je překryjí a ony nám pak nemohou dávat tu energii, kterou by mohly. Zkuste se o Vánocích zastavit, zhluboka nadechnout, pozorovat svůj dech  a to kouzlo okamžiku spojené s vůni pak nechat působit.

Můj oblíbený citát praví, že život se neměří na počet nádechů, ale na chvíle, které nám vezmou dech… Přeji vám takových co nejvíce. A ať jsou voňavé...

Nejčtenější články v rubrice Vánoce:

  1. Vánoční dárky 2009
  2. Fitness vánoční cukroví
  3. Vánoční dárky: Co koupit jako dárek na Vánoce 2011?
  4. Nejlepší vánoční dárky od značky Reebok
  5. Nejkrásnější kosmetické balíčky pro Vánoce 2011
  6. Vánoční cukroví nově a zdravě
  7. Filetování kapra: Jak správně nakrájet vánočního kapra
  8. Kniha: Nejlepší dárek k Vánocům, s kterým nemůžete udělat chybu
  9. Nejlepší vánoční dárky pro každého od značky Philips
  10. Vánoční hudební novinky II.
 

22. 12. 2011, 11.26:54

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist