Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jitka Řeháková Perutková: Reebok Yoga Sensation 2014 mýma očima, aneb Jóga je jen jedna

 Reebok Yoga Sensation

Konečně. Konečně! Konečně hodně kvalitní a krásné jógy na jednom místě. Dne 25. 5. 2014 se obvykle rušná a hlučná O2 aréna v Praze změnila na laskavý časoprostor pro tělo, mysl i duši. Setkali se zde představitelé různých směrů jógy tak, aby si návštěvníci mohli vybrat, co je zajímá, zorientovali se v jednotlivých typech jógy a seznámili se s jejich představiteli u nás.

Workshopy i fantastické lekce v obrovském hlavním sále, doprovázené živým hudebním doprovodem, měly vysokou úroveň kvality a poskytly nejen intenzívní fyzický zážitek, ale také hluboký duševní prožitek. Na workshopech se na místo očekávaných padesáti účastníků scházelo i sto zájemců a i přes toto množství – nebo právě proto? – na workshopech panovala skvělá atmosféra, asistenti jednotlivých lektorů zvládali kontrolovat, opravovat a pomáhat tak, abychom se všichni se svými těly dostali správnou technikou tam, kam si to ásana žádá

Jitka Řeháková Perutková: Reebok Yoga Sensation 2014 mýma očima, aneb Jóga je jen jedna

Já osobně jsem navštívila tyto workshopy: Tantra Vinyasa Yoga se Zuzkou Klingrovou, Jivamukti Yoga se Martinou Procházkovou, Hatha Flow Yoga s Lenkou Robinson, Iyengar Yoga s Helenou Kubrychtovou Bártovou.

Ani jeden z těchto workshopů nebyl povrchní obecná ukázka, ani probírání teorie. Odehrávala se intenzívní hluboká jógová praxe provázená skutečně kvalitním výkladem. Velkou koncentrací různých směrů jógy na jednom místě jsem měla možnost poznat ty směry, které jsem ještě neznala a aktuálně si srovnat, v čem jsou jednotlivé směry charakteristické, v čem se liší a co je naopak spojuje.

foto: Reebok

Vrcholem akce pak, z mého pohledu, byla lekce Black Light Yoga v hlavním sále, vedená lektorkou Zuzkou Klingrovou. Možná tisíc lidí, v obrovském kruhu kolem hlavního pódia, v přítmí, které prosvěcovaly tisíce svítících kroužků na rukách a nohách cvičících… A uprostřed tohoto energií nabitého prostoru zářící Zuzka – zářící nejen ve smyslu světla reflektorů. Zářící v každém smyslu, jaký já si pod tím pojmem u člověka dokážu představit. Zářící hlubokou láskou, laskavostí, přívětivostí, krásou a kvalitou cvičení. Zářící krásou a hloubkou poslání, které nám předávala…

foto: Reebok

Závěrečné meditační pohlazení s Vaškem Krejčíkem, doprovázené živě interpretovanou skladbou Vltava, pak muselo zasáhnout emoce i těch, kteří (na rozdíl ode mě) do té doby ještě neměli slzy v očích, nebo alespoň husí kůži…

Hlavním cílem a myšlenkou Reebok Yoga Sensation bylo vytvořit oázu klidu pro duševní i fyzický rozvoj uprostřed (velko)města.  A to se z mého pohledu organizátorům a protagonistům akce podařilo zcela nad (moje) očekávání.  Nemusíme totiž jezdit nikam daleko a hledat klid v hlubokých lesích a vysokých horách. Vše, co hledáme, můžeme hledat  - a najít - především sami v sobě. 

foto: Reebok

Co jsem si odnesla z akce já? V první řadě jsem si opravdu úžasně zacvičila. Tím myslím intenzívně, kvalitně, hluboce – bála jsem se, že se na druhý den sotva pohnu… Ale to by nebyla jóga, abych se na druhý, na třetí i další den necítila - prostě báječně! A v druhé řadě jsem si odnesla hluboký emoční zážitek a utvrzení v tom, že jóga je jen jedna. Více je jen lidí, přístupů ke cvičení a životu obecně, více je názorů a způsobů hledání sebe sama a vnitřního štěstí, rovnováhy a spokojenosti. A lékem na všechny neduhy naše i naší společnosti je láska a respekt. Láska a respekt v první řadě sám k sobě, ke svému tělu, a skrze sebe sama pak k ostatním bytostem a světu okolo sebe.

Těším se nashledanou příští rok na Reebok Yoga Sensation 2015!


O autorce reportáže:

Jitka Řeháková Perutková se v současné době se věnuje svému směru jógy - Hard Yoga Therapy, jenž vznikl na základě Ashtanga Yogy a jejích zkušeností z mezinárodních kongresů a školení různých typů jógy. Jitka vede pravidelné lekce v krkonošské Rokytnici nad Jizerou - cvičím tam ve Sportovní hale Spartak každý čtvrtek večer.  Více informací najdete v jejím profilu na Aerobic.cz. Inspiraci z Reebok Yoga Sensation předá Jitka na své akci již příští víkend. Výběr z kvalifikace:
2011 - Master instruktor Power jógy
2010 - Prana Vashya Yoga workshop
2010 - Godfri Devereux Dynamic Yoga workshop
2004 – Yogafit Education, ECA, New York
2002 - Yoga Diplom by Diana Pagano
1999 - Master Aerobic Instructor - IFAA Diplom
1999 - Licence A Diplom by Marcus Irvin
1999 – ČSAE (FISAF) Diplom – Aerobik pro děti
1999 - Fitness Instructor Aerobic Professional Diplom - Wellness Scholl IDEA Member (1995 - Diplom Aerobic Instructor - International Fitness and Aerobic Academy Germany International Association of Fitness Professionals USA)
1995 – IFAA–Body bench and Slide Special, Schwetzingen, Germany
1995 - Aerobic Instructor Profesionální licence – Škola aerobiku Heleny Jarkovské

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

28. 05. 2014, 11.37:33

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist