Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

FACE NEW TALENT OF FITNESS: Lucie Čadanová

Známá ostravsko – pražská instruktorka aerobiku, Port de bras, tance, školitelka lektorů aerobiku a maminka syna Kubíčka. Licenci B si udělala v roce 2004, ale lektorování aerobiku se začala věnovat trochu později, protože se chtěla věnovat hlavně tanci.

Máš nějaký aerobikový vzor?

„Hm, no ten asi nemám v tom pravém slova smyslu. Kdysi mi bral dech Robert Steinbacher tím, jak se dokáže hýbat. Teď bych spíše řekla, že uznávám a čerpám inspiraci např. od Katia Vasilenko, Remy Huleux, Morgan Monreau, co do pohybového projevu obdivuji Carlos Remirez nebo Israel Mallebré a takovou kapacitou, která je všestranná, je samozřejmě Julio Papí. Ale o vzorech nemůžu mluvit, protože vzory mám spíše v tancování, kdy toho daného tanečníka znám i jako člověka – jaký je a tím se pro mě stává i vzor ve spojitosti se svým jedinečným charakterem a přístupu k věci, kterou dělá.”

Lucie Čadanová

Jakých lektorských úspěchů si vážíš?
“Moc si cením toho, že jsem se tento rok dostala do finále Talentu, ale pamatuji si, že jsem měla velkou radost z prvenství r. 2010 – Mistrovství ČR  - trophy a akademické mistrovství téhož roku. “

Na které další akce ráda jezdíš?
“Oblíbený kongres v ČR je beze sporu Aerobicmania. Už jen prostory, kde se akce koná, jsou moc příjemné, dýchají pozitivní energií. Ze zahraničních kongresů se mi moc líbil kongres Gila Lopeze v Říme, kde jsme byli ubytovaní v luxusním hotelu, výtahem člověk sjel do přízemí, kde byly sály, kde se cvičilo. Před snídaní jsme si ještě běželi dát lahev, nebo ručník na step v přední řadě a šli jsme se výborně nasnídat. Byla to nádhera. Byla jsem neustále ve stepové hale, protože se stepů nemůžu nabažit. A taky proto, že mi moc nejdou, takže je to vždycky výzva. To, co dělá Remy nebo Morgan na stepech v zahraničí, je prostě bomba!”

 

Jak dlouho jsi se připravovala na FACE NEW TALENT 2003?
„No … celkem dlouho než jsem vymyslela choreografii.Pustila jsem si house music a prostě jsem se doma roztancovala a zapomněla jsem na to, že mám vymýšlet choreografii, takže se to protáhlo. Finální choreo jsem si vyzkoušela na mé kamarádce a zjistila jsem, že se mi má choreografie nelíbí, tak jsem ji skoro celou předělala  Pořád mi lítaly hlavou myšlenky jako: ať je to metodicky pestré, ať to plyne, ať je to prostorově bohaté .. no prostě hrůza, hehe”

První dojmy po odcvičení semifinále a finále? 

„První dojmy po docvičení semifinále– doprčic, vždyť jsem nestihla vůbec naučit, co jsem chtěla.
První dojmy po docvičení finále – hm, nebylo to špatné, ale je to na to 3. místo. Jsem úplně mrtvá únavou a zítra ještě školím a vůbec se mi nechce.

Jaké akce tě v nejbližší době čekají? Ať už jako lektora nebo účastníka.
“Je to škola aerobiku, kde tento rok dosti intenzivně školím, s Tomášem Dědičem jedeme ještě na sportovní víkend s našimi klienty 18.5. Máme inspirační den s Body&Mind, kde mám svou oblíbenou hodinu Port de bras.”

 

Co děláš, když si potřebuješ opravdu odpočinout, tzv. „vypnout“?
“Než jsem se přestěhovala do Prahy, vypínala jsem naprosto tím, že jsem odjela na pár měsíců do Itálie, kde jsem vůbec necvičila aerobic, nebyla v kontaktu skoro s nikým z ČR a jednoduše si žila na chvíli úplně jiný – krásný přímořský život delegátky a barmanky na pláži.
Teď vypínám naopak, když se vracím za maminkou domů do Ostravy, kde na mě dýchá dětství. 

Rozhovor připravila v rámci Mezinárodní kongresu BEST OF FACE 2013 Marcela Janischová. Děkujeme.

FACE ACADEMYPartnerem Aerobic.cz je FACE ACADEMY, organizace pro vzdělávání v oblasti aerobiku a fitness, dříve známá pod mezinárodní značkou IFAA. FACE CZECH ACADEMY drží akreditaci Ministerstva školtví, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a celý vzdělávací program je rovněž garantovaný dvěma evropskými organizacemi IFAA a EFA.

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

  1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
  2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
  3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
  4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
  5. Rozhovor: Zuzana Švíková
  6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
  7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
  8. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
  9. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
  10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

text: Marcela Janischová pro Aerobic.cz – 05. 05. 2013, 19.56:39

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist