Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobiková sobota: Ještě jedna reportáž Dany Kučerové – tentokrát z úplně druhé strany

Aerobiková sobota: Ještě jedna reportáž Dany Kučerové – tentokrát z úplně druhé stranyAerobiková sobota: Ještě jedna reportáž Dany Kučerové – tentokrát z úplně druhé stranyAerobiková sobota: Ještě jedna reportáž Dany Kučerové – tentokrát z úplně druhé strany

Často vás tady zásobuji dojmy, které jsem si jako suvenýr dovezla z nejrůznějších aerobikových akcí, pořádaných od východu na západ naší země. Že jich nebylo málo, víte sami! Sezóna velkých akcí v polovině loňského listopadu skončila a nastal čas uspořádat taky něco svého.

Bude tomu již osm let, co funguji jako lektorka zájmových lekcí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Tradice Aerobikových sobot pořádaných pro studenty sahá do doby, kde jsem dost možná ani netušila, že zde jednou budu studovat. Již jako studentka VŠE jsem na pár těchto akcí zavítala, ve druhém ročníku už jsem měla terén obhlédnutý a přijala nabídku stát se lektorkou „zájmovek“. Přestože jsem mezitím svá studia úspěšně ukončila, tělocvična VŠE je mi zřejmě souzená – vracím se do ní týden co týden a věřte nebo ne, atmosféra a nadšení studentek (a dokonce i studentů) v ní, vydá za deset pražských fitness center! Netrvalo dlouho a na VŠE jsem nalákala svého aerobikem zapáleného kolegu Jardu Vobra. A teď už nebylo vážně na co čekat – první Aerobiková sobota čistě v naší režii vyšla na jedničku a ty další už se staly pravidlem každého semestru. Jak ale napsat reportáž podobné těm předešlým o své vlastní akci?

Rozhodla jsem se, že tento zodpovědný úkol svěřím jedné ze stálic našich aerobikových hodin na VŠE, Janě…
Dlouho jsem přemýšlela, jak pojmout tento článek, jak popsat své zážitky a vylíčit, jak báječný to je pocit, když vaše tělo zaplaví endorfiny a nejste jediní, kdo se v sále cítí skvěle. Pro někoho je sport odměna, pro jiného samozřejmost, pro dalšího utrpení. Pro mě byl sport samozřejmostí až do chvíle, kdy přišla závažná nemoc, a já nevěděla, zda vůbec ještě někdy vyrazím na hodinu aerobiku. Teď sport není odměnou, teď není nuceným tréninkem, teď symbolizuje jednu z mnoha věcí, které ve svém životě miluji.

V sobotu 24. 11. 2012 venku krásně svítí sluníčko – počasí přímo nabádá k procházce na vzduchu, avšak já se probouzím se zcela jiným záměrem. Dnes se na VŠE koná aerobiková sobota a co je na tom nejlepší – je vedená špičkovými instruktory Jardou Vobrem a Dančou Kučerovou. Natěšená oblékám sportovní oblečení, balím si boty a ručník, který bezpochyby propotím a vyrážím vstříc hudbě, tanci, stepům a posilování. Startujeme v devět hodin dopoledne a sál se postupně zaplňuje, při rozcvičce již stojí v řadách 25 děvčat a jeden muž. První zahřívací kolo vede Danča, nasazuje vysokou laťku a svým perfektním uvolněným stylem brzy učí celý sál skvělou taneční sestavu. Po krátké pauze pokračuje Jarda s perfektní sestavou na stepu – pravda, občas se nám pletou nohy a step nám spíše překáží, kdo se však rozhodl poprat s choreografií a nedal se odradit několik obtížnějšími kroky, na závěr „vystřihl“ perfektní stepovou kreaci. Třešničkou na dortu bylo závěrečné posilování na BOSU. Ještě několik dní jsem po ránu cítila svaly, o kterých jsem dřív neměla ani ponětí. Na závěr celého cvičebního maratonu přišlo ještě překvapení v podobě tomboly. Většinou má v takové hře štěstí jen omezený počet účastníků, v téhle tombole však byl vylosován úplně každý. Příjemně unavená, trošku namožená a usměvavá jsem odpoledne došla k jednomu závěru – tahle aerobiková sobota určitě nebyla moje poslední.

Takto příjemné sobotní dopoledne jsem nezažila již nějakou dobu. Oba instruktoři byli perfektně připravení, vkládali do cvičení velké nadšení a celý sál tak díky nim cítil skvělou sportovně-uvolněnou atmosféru.

Doufám, že budu mít možnost navštívit více takových akcí – každý jsme na něčem závislý – někdo na smíchu, někdo na čokoládě, jiný na cigaretách nebo drogách. Také jsem si u sebe všimla určitého druhu závislosti – endorfiny jsou jako moje osobní značka heroinu.


Co dodat? Děkujeme všem, kteří na naší sobotu dorazili. Již teď víme, že na další se můžeme začít těšit v březnu a co víc? Konečně dostanou šanci užít si tuto akci úplně všichni – nejen studenti a absolventi VŠE.

A za redakci důležitý dodatek: Další Aerobiková sobota se koná již v březnu (16.3.2013)

Reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
  10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 

text: Dana Kučerová – 17. 02. 2013, 20.32:47

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist