Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobicmaniaaaaaaaaaaaa - 9.2.2013

Konečně zde! Tak nějak jsem reagoval, když jsem vystupoval z auta před univerzitním kampusem v Brně. Díky spoustě moderovacích a cvičebních akcí jsem neměl čas dorazit na Aerobicmanii dlouhé dva roky, což mne mrzelo. Letos jsem si ale řekl ne, musím Romanovi a Lence udělat radost a konečně dorazit.  Sice jsem večer před tím a týž večer opět moderoval plesy, ale tentokrát jsem prostě řekl  - dorazím!

Vyhrajte vstupenky na Aerobicmania mezinárodní kongres aerobiku, fitness a body&mind

Takže…vzhůru na Aerobicmanii!


Po příchodu do kampusu nás čekaly dvě příjemné slečny, proběhla nezbytná prezence a odchod do šatny. My pánové to máme na podobných akcích malinko jednodušší, protože jsme zatím v menšině a jedna šatna nám bohatě stačila. Zbytek byl pro dámy. Převléci a ještě než začnu popisovat cvičební lekce, zmíním se o prostředí kongresu. Kampus je na podobnou akci úžasné místo, pro nás, co dojíždíme, je to kousek od hlavní tepny České republiky, dálnice D1. Vnitřek též krásný a na podobné akce, počet lidí naprosto dostačující. Teď ale hurá cvičit….

V rozpisu jsem měl zakroužkováno několik lekcí. Tedy kdyby to šlo a uměl bych se naklonovat, nejradši bych obešel všechny, ovšem David Copperfield nejsem, takže jsem si musel z nabídky pěti sálů a 34 lekcí vybrat.

1.lekce - Cardio Dance - Lenka a Roman

Tuto lekci netřeba popisovat, jedním slovem úžasná. Pro mne na rozhýbaní, a čtyřech hodinách spánku, perfektní. Středně těžká choreografie, která měla šťávu a finálovku netřeba popisovat, RUN RUN mi znělo v uších celý den. Velmi chválím za metodiku učení a lidský přístup. Prostě 1*!

2.lekce - Aerodance - Luciano Mottola

Luciana jsem viděl poprvé, takže jsem nevěděl, co očekávat. Start vypadal jednoduše, ale to bylo jenom zdání. Hned na to se s námi nemazlil. Rozjel to ve velkém stylu a po 40 minutách bylo hotovo. Jedna kombinace střídala druhou a na závěr z toho byla velmi krásná choreografie v italsko-švédském stylu.

Následovala přestávka, kterou jsme využili ke šmejdění po stáncích, kterých bylo na Aerobicmanii tradičně hodně. Každý si musel přijít na své a neodjet bez nějakého kousku oblečení by byl přímo hřích. Dvacetiminutová pauza utekla a byl čas vyrazit na třetí lekci.

3.lekce - Lenka Velínská - Bodybalance

Odehrávala se ve čtvrtém sále a po příchodu jsme si vyzvedli pomůcky, které vypadaly nevinně. Ovšem jen do doby, než nám Lenka ukázala, co s nimi budeme dělat. Začali jsme zlehka, ale postupem času a postupem kombinací jsme zjistili, že i pár set gramů těžký míček dá tělu pořádně zabrat. Hodina měla opět perfektní metodiku, včetně anatomických vsuvek. Po lekci jsme se všichni cítili tak krásně, že se nám ze sálu ani nechtělo. Ovšem museli jsme, protože čas se neptal a bylo třeba jít opět trošku zavrtět zadečkem.

4.lekce - Katia Vasilenko - Low Dance

Když jsem si přečetl název, říkal jsem si, paráda, čtvrtá hodina bude trošku taneční, budu moci šetřit síly na večer a poslední dvě hodiny. Ovšem jaké bylo moje překvapení, když to Katia rozbalila. To byl nářez! Už se nedivím, že naši východní sousedé tolik vydrží, zvlášť jestli jim lektoruje Katia. Nádherná choreografie s prvky baletu a scénického tance. Finále na Michaela Jacksona včetně předehry bylo překrásné. Výborná volba.

Následovala opět přestávka, čas tak akorát do sebe nasoukat nějaké sacharidy na posílenou.

Hned na to nás čekal Milan Ondruš.

5.lekce - Milan Ondruš - Hi-Lo

Tato taneční lekce měla zajímavé podání a střídání bloků. Spousta z nás z toho byla malinko vedle, ale nakonec se nám to podařilo tak nějak dát dohromady. Přeci jenom už se na většině projevila malinká únava a mozek si s nožkama nějak nerozuměl. Ovšem Milan se nás nezalekl a dovedl lekci do parádního závěru.

6.lekce - Euforie - AquaBags/Bakka board

Pro nás poslední lekce, jelikož jsem musel utéci dříve, kvůli moderování plesu. Původně jsem si myslel, že to bude opět nějaká pohodovka, něco na styl Bodystylingu s využitím AquaBagu, ale jak škaredě jsem se zmýlil. Začátek na boardech vypadal ještě dobře, ale pak jsme začali využívat AB a to byste nevěřili, co dokáže trocha vody v AB udělat s Vaším tělem. Kolemjdoucí si asi museli říkat, co je na tom cvičit s AB, prostě vezmu, šup sem, šup tam. Jenže ono to nešlo. Fyziku a fyzikální zákony prostě neočůráte. Výborná body hodina.

Pro nás to byla konečná. V hlavním sále se losovala tombola, ale to už jsem stál ve sprše a hned na to seděl v autě směr Jindřichův Hradec a moderování Plesu Sportovců (jak jinak, že :-)).

Celkově se mi kongres velmi líbil, jak prostorem, tak organizačně i cvičebně. Potvrdil trend, jakým směrem se ubírá v České republice fitness průmysl.

Cvičení zdar, nazdar a těšíme se na další kongresy nejen v Brně, ale i po celé České republice, protože: “Život je pohyb a bez pohybu to prostě nejde“.

Aerobicmaniaaaaaaaaaaaa - 9.2.2013

Za reportáž děkujeme Jirkovi: Více o něm zde

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

text: Jirka Gruntorád – 10. 02. 2013, 18.13:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist