Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

5. Jóga Dnes konference Praha Hostivař

5. Jóga Dnes konference Praha Hostivař

Dne 8. listopadu 2014 jsem měla tu čest opět oslavit jogový svátek na Jóga Dnes konferenci, kterou organizoval tým časopisu Jóga Dnes. Uskutečnil se v Sokolu Hostivař v Praze, který byl příjemným překvapením.

Při příjezdu jsme se již všichni navzájem poznávali s podložkami v ruce a nálada byla skvělá i díky probírajícímu se slunci na obloze po několika dnech šedi. Hned při vstupu zakotvilo několik z nás v „nutných“ nákupech a zkoušení nových věcí od partnerů akce Venice Beach, Energy obchod, JoGaia, ochutnávky Nutrend, přivonět k BioBachovkám a mnoho dalších nezbytných aktivit.

Jelo se na čas a mohli jsme si vybrat program ve velké hale, v menším sále (pro cca 50 osob) a přednášky. Účast byla vynikající, 160 lidí cvičících jógu s dobrou náladou připravených na vše!

Jóga

Hned při první lekci nás rozproudili Zdeno Yogi a Jakub Šamberger, i když někteří dali přednost pozvolnému startu s přednáškou. Já si však užila sršící optimismus Jakuba na Slow flow powerjóze. Pokračovalo se jógovou terapií, Vaškova specialita posledních let, kde platí, že „méně je někdy více“ - a zaměřili jsme se na vnitřní vnímání těla. Načež přišel bod, kdy nás chtěl Vašek přes klik zvednout vzhůru, ale celá hala zůstala stále ležet! Nevím, zda to byla síla davové psychózy, ale tělo přestalo fungovat, jak se od něj běžně očekává….naštěstí se nahodilo opět do „on“ režimu hned po lekci.

Při obědě jsme měli stoly naplněné ovocem a několik možností „zelených“ jídel nebo místní bufáč. Mně by přišla jako promarněná příležitost nevyzkoušet jedno raw jídlo, což byl hamburger z cereálii, plněný salátem, s hranolkami z čerstvé ředkve, a bylo to výtečné.

Po obědě jsme se vrhli do větších cvičebních experimentů a to Jivamukti jóga s Lenkou Knag nebo Jógová praxe s prvky vývojové kineziologie pod vedením Lenky Oravcové.

Nakonec se i Vašek Krejčík na chvilku utrhl, aby mi tento den trochu zhodnotil, samozřejmě pozitivně. Krom jeho nové vizáže „Indi jogi“, se kterou se vrátil z Indie o 11 kg lehčí, byl dokonale relaxovaný a s velice dobrou náladou. Nalákal mě na jeho nově připravovanou knihu „Jóga, dýchání a meditace“, která by měla vyjít 6. března 2015. Dal zde dohromady zážitky z Indie, nová poznání v jeho životní cestě jógy i té osobní, protože nikdy tyto dvě cesty nejsou daleko, a nový pohled na jógu jako takovou. Po uvolněné a příjemné konverzaci s ním a jeho vyklidněném stavu mysli se již nemohu knížky dočkat. Dále slíbil další Jóga konferenci na příští rok v Praze 17.10.2015. Takže jógoví maratonci a nadšenci si přijdou na své.
Odpoledne pak Vašek ve velké hale rozproudil dav svou Power fusion lekcí za doprovodu úžasné hudby, v malém sále se pak dalo experimentovat s acro jógou, což je vždy oživení a uvolnění, ale bohužel jsem partnera nechala doma.

Závěr dne byl ve volnějším rytmu Hathajógy s Katarínou Mikulandovou, která v průběhu dne zastávala funkci fotografky a svou pozitivní energií a akrobatickými kousky kvůli dobré fotce rozbíjela naše pekelně soustředěné výrazy v některých pozicích. Kdo však ještě neměl dost, mohl se jít vybít na vinyasu s Andreou Smékalovou.

Po celém dni byl člověk fyzicky unavený, ale psychicky dokonale zrelaxovaný. Děkuji všem za výbornou organizaci, speciálně Katce Bílkové, domácí atmosféru i při tak masové akci, skvělé lidi, a vůbec báječně prožitý den. Budu se těšit na příští rok.

Nikol Maio, instruktorka lekcí jógy a jiných pomalých forem (profil na Aerobic.cz s rozvrhem hodin)

Přečtěte si také: Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

  1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
  2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
  3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
  4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
  5. Rozhovor: Zuzana Švíková
  6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
  7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
  8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
  9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
  10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

22. 11. 2014, 23.19:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist