Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Jedinečná příležitost zacvičit si se Zorou Jandovou Listerine wellness marathon

Akce LISTERINE WELLNESS MARATHON 2009 je určena široké veřejnosti. Každý bez ohledu na věk, váhu a pohlaví si zde přijde na své! Návštěvníci této výjimečné akce si budou moci vybrat celkem z 24 lekcí v podání špičkových lektorů a instruktorů, mezi které bude patřit i Zora Jandová, jejíž jméno je ve spojitosti s wellness spjato s tai chi.

A co o této jedinečné akci a o wellness jako takovém říká sama Zora Jandová?

„Na WELLNESS MARATHON se moc těším, je to velká akce. Budu šťastná, když alespoň pár návštěvníků pro své tělo něco udělá – ať už to pojmou při této velké akci aktivně, anebo pasivně.

Účastníci se ode mě mnou mohou těšit na 2 lekce tai chi. Tai chi je čínské bojové umění, které se cvičí v sestavách. Existuje více stylů tai chi, já se zabývám stylem yang, který je z nich „nejměkčí“. Pro začátečníky se cvičí sestava se čtyřiadvaceti prvky, tzv. čtyřiadvacítka. Jsou to většinou kryty nebo údery prováděné velmi pomalu se soustředěním na správně vedený pohyb a dýchání. Cvičení na první pohled připomíná hodně pomalý tanec, pokud by se ale pohyby zrychlily, tak je to velmi účinná sebeobrana. Ve správném provedení však nejsou cviky náročné na fyzickou sílu, proto jsou vhodné pro osoby různého věku a tělesné kondice. Tai chi je zároveň vynikající prevencí civilizačních chorob, vznikajících v důsledku nahromaděného stresu, protože jej pomáhá účinně odstraňovat. Lekce na Marathonu budou určeny začátečníkům i pokročilým. Počítám, že někteří účastníci se již s tai chi setkali, jiní budou úplnými začátečníky. – Ale je-li žák připraven, mistr se vždycky najde, říkají Asiaté. Tai chi vám dovolí nahlédnout do tajů dlouhověkosti čínských mistrů…

Když se mě zeptáte, co je dnes trendem ve wellness, tak mi to zní jako jedna ze státnicových otázek... Ne, teď vážně. Víte, já mám jedno přání – aby se někteří lékaři přiměli k celostnímu přístupu ke zdraví. Aby bylo pochopeno, že ošetřeno nemůže být jen fyzické tělo, ale i duch. Lidé by se měli přimět udělat si na sebe čas. O tom je wellness – o celistvém přístupu k člověku.“

„Odreagujte se od svých každodenních starostí, přijďte si pro inspiraci, motivaci a kondici.“ Listerine WELLNESS MARATHON, sobota 2. května, pražská O2 Aréna. Vstupenky za 390,-Kč do 15.4, poté za 490,-Kč na všech prodejních místech Sazka a.s. Aerobic.cz je mediální partner akce.

 

19. 04. 2009, 11.54:54

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist