Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Tamara Jiříková na ME 2012, foto: Petr Macák pro www.aerobic.cz

1.Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009.

Změnilo se toho poměrně velmi. O pár let jsem zestárla, dokončila první stupeň vysokoškolského studia. Vyzkoušela jsem si kategorii páry i kategorii týmy. Je ze mě dvojnásobná teta a mám už 2 roky nového přítele.

2  Jak se udržuji v kondici

V kondici se udržuji zejména tréninky sportovního aerobiku, kterých je požehnaně. Vedla jsem ale ještě donedávna komerční hodiny fitboxu a alpinningu. Moc mě to bavilo, ale bohužel mi to tento semestr nebude vycházet časově se školou, tak jsem musela své hodiny pustit.

3. Jak si hlídám zdraví

Mám štěstí v tom, že jsem odmalička zvyklá jíst poměrně zdravě, takže mi nedělá problém vynechat ze svého jídelníčku hamburgery, hranolky a podobné potraviny. Mám ráda jednoduché jídlo, nevadí mi suchá rýže ani špagety. Samozřejmě mám ráda i tučnější věci, jako například kachnu s knedlíkem. V období většího stresového vypětí, ať už to je škola nebo závody, mám tendence jíst méně a méně. Lékařské prohlídky se konají u mě doma, jelikož na mě lékařsky dohlíží můj tatínek. Jinak se snažím preventivně každý den brát vitamíny a minerály, hlavně v období chřipek.

4. Lékař, kterému důvěřuji

Jak jsem již řekla, tak důvěřuji svému otci. Odmalička se o mně po lékařské stránce stará právě on. Je zároveň i sportovní lékař, tudíž je to pro mě v posledních letech nejlepší varianta a samozřejmě mu ve všem nejvíce důvěřuji. Před letošním MS jsem si přivodila zánět achilovky, se kterým mi velmi pomohl a docílil v podstatě toho, že jsem byla schopna závodit bez větších komplikací.

5. Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Veškeré věci se snažím léčit spíše přírodní cestou. Od bylinných mastiček až po různé kapičky speciálně dovezené např. ze Singapuru. Což ale neznamená, že si občas nevezmu nějaký prášek na bolest hlavy nebo pokud je potřeba i něco silnějšího jako jsou například antibiotika. Podle mého je i velmi důležité tzv. pozitivní myšlení.. A to se snažím v poslední době nejvíce praktikovat.

6. Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce


V lékárničce? Noooo, když tak nad tím přemýšlím, tak slovo lékárnička asi není úplně to pravé pro hromadu některých prášků a vitamínů, které doma mám. Myslím si, že takovou tu klasiku, kterou má doma skoro každý – prášek na hlavu nebo na střevní potíže. Na okně nemám nic, jelikož veškeré květiny, které koupím, u mě nějak nejsou spokojené. Nevím, čím to je, ale pokaždé nějakým záhadným způsobem zahynou a zamíří na květinové nebe - a to i přes to, že je pravidelně zalévám.

7. Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.

Bolest hlavy je moc nepříjemná, takže se přiznám, že v tomto případě si většinou beru prášek. Ale osvědčený prostředek na únavu je pro mě většinou pořádná dávka spánku. Zvednout náladu mi ale umí hodně můj pes Wally. Je to anglický buldok a s ním mám tedy o legraci postaráno.

8. Můj typický jídelníček

Snídaně: ovesná kaše nebo corn flakes s mlékem
Oběd: ráda si dám špagety s pestem nebo i pořádný steak upravený „rare“
Večeře: většinou zeleninový salát s mozzarelou a sušenými rajčaty

Během dne ale většinou nemůže chybět dobrá káva, blízko školy mám Starbucks, takže tam jsem celkem často.

9. Jak a kde relaxuji


Relaxuji pokaždé jinak a záleží spíše na tom, zda-li chci zrelaxovat více tělo, nebo mysl. Pokud se jedná o únavu těla z tréninku, tak relaxuji v sauně nebo na masáži. A pokud jde o relaxaci mysli, tak například výlet s přítelem, kino s kamarádkami nebo procházka s pejskem, v podstatě relax je pro mě všechno a všude, kde se cítím dobře.

10. Moje plány v roce 2013

Abych pravdu řekla, tak ještě úplně nevím. Plánů je vždy mnoho a nikdy se mi nepovede je během roku zrealizovat. Každopádně mezi největší plány patří zdraví moje a celé mé rodiny.

Tamara nabízí tréninky sportovního aerobiku a konzultace ohledně stravy. Více na  www.tamarajirikova.com.

Nejčtenější Nápovědníky

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  4. Nápovědník : Kristýna Lásková
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

22. 10. 2012, 20.50:21

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist