Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Zita Svobodová

z1.jpgz2.jpgz3.jpg

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Původní povolání uč. MŠ a 1. stupně ZŠ, 15 let jako marketingová specialistka, nyní OSVČ  marketing a reklama, organizace sportovních a wellness akcí, majiteka agentury Marketing Image a imagové prodejny Trendy Zita se sportovní a volnočasovou módou.
Motto: Žij tak, aby jsi se mohla každému podívat zpříma do očí "  !
Znamení: Štír, ascendent ve Štíru

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Byl by to dlouhý seznam, protože mám ještě malé děti a večer jim čtu, tak asi pohádky a pak tak trošku i povinná četba pro ZŠ. A ještě kuchařky, když vymýšlím, jak uspokojit mlsné jazýčky svých třech chlapů :-)

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Vždy mě fascinovaly filmy ze starého Egypta, Říma- třeba život gladiátorů. Miluji komedie, starší i současné, ale ty starší jsou daleko pohodovější a humornější, třeba filmy s Jiřím Hrzánem. No a romantika, ta má na mém žebříčku vysokou příčku a také zamyšlení nad životem a smrtí, to nesmí chybět, učaroval mi film Seznamte se, Joe Black.

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Samozřejmě současná taneční, temperamentní a latino, pak nesmrtelná ABBA a pobavím se i u současných českých pop music jako např. NIGTWORK.

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Campari, poměrančový džus,  pistáciová zmrzlina, kvalitní sýry mnoha chutí a podob.

Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Můj manžel :-)

Moje kosmetická výbava
Už dlouho používám kosmetickou řadu krémů značky KLAPP a dekorativní kosmetiku MALU WILZ a  Arabesque, na vlasy L´Oreal.

Kavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím
Havana Brno – Líšeň, kavárna Tripoli v Brně - Vaňkovce  

 

Zita Svobodová

Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak („výživová vražda“)
Celá rodina máme rádi křehké chleby  Wasa a Racio namazané Lučinou, ozdobené plátkem 30 % sýra, šunky a zeleniny.  Doplnění energie dopřávám svým synům i zdravými sladkostmi a v poslední době jsem vymyslela takový speciální rychlý recept

Rýžový koláč:

Uvaříme Jasmínovou rýži, přidáme k ní dle chuti oříšky, sušené ovoce, kokos, rozinky, nakrájená jablíčka na kousky, 2-3 lžíce sušeného proteinového koktejlu, 2-3 dcl mléka, osladíme medem a vše smícháme v jednu směs, kterou pak upravím na pečícím papíře do formy a nechám ztuhnout asi 2-3 hodiny v lednicčce. Po té nakrájím na kousky a je z toho výborná zdravá dobrůtka ke snídani i ke svačině.

Protože zdravá strava je náročnější na přípravu a speciální suroviny, velmi často se stravuji v Bio restauraci REBIO v Brně a naučila jsem tam jíst i syny, velmi nám tam chutná. Miluji také Sushi a ryby ve všech podobách / losos, candát, žralok, kapr..) a mořské plody - taková chobotnice, krevety, ústřice, krabi, mušle.. pochoutka :-) Ryby mají v našem jídelníčku velké zastoupení, připravuji je jen tak na másle ozdobené zeleninou, nebo zapečené se sýrem a žampiony. 

Kalorické oblíbené jídlo jsou ovesné vločky naslano s Hermelínem - je to specialita mého manžela:

Uvaříme jemné ovesné vločky - buď ve vodě nebo v mléce pro větší zjemnění, osolíme a dáme na talíř, orestujeme cibulku, kousky slaniny a na to položíme rozkrojený Hermelín, aby se trošku rozpustil, vše položíme na připravené vločky a je to opravdu velmi chutné :-)  Jíme čerstvé a teplé!

Z dovolené v Chorvatsku na HVARU před 11 lety, kde jsme byli ubytování  v soukromí, jsem si přivezla od Češky žijící v Chorvatsku paní Jany Tomič recept na Kokosový koláč MARGOT, který je velmi kalorický, ale výborný.

směs č. 1: 6dcl mléka svařit, přidáme 30 dkg mletého cukru, nakrájíme 2 Hery
směs č.2:  semelem najemno  1kg BEBE sušenky světlé cereálie, přidáme 40 dkg kokosu
do toho nalejeme předchozí směs číslo 1.
Zpracujeme v těsto a na vymazaný plech máslem tuto směs poklademe, nahoru připravíme polevu  z čokolády. Necháme do druhého dne v ledničce ztuhnou a nakrájíme na kostky.
   

Říká se, že recepty našich babiček nikdo nenahradí. Mohu to jen potvrdit. Ráda si jednou za rok pochutnám na pravé svíčkové, pečené kačeně s červeným zelím a bramborovým knedlíkem.

Ideální relaxace po namáhavém dni
Vana plná voných olejů, župan, campari s džusem

Moje aktivity JARO 2012
Příprava a realizace sportovních a wellness akcí jsou v plném proudu, připravujeme  je vždy s půlročním předstihem a na jaře se máme na co těšit:
25. února startujeme ve sportovní hale v Podolí u Brna 4 hodinami Zumby a to akcís názvem: V hravém rytmu elegance spolehněte se na žhavé Zumba tance aneb Karneval v Riu ( de Janiero)  s Riou
10. března pak pokračujeme akcí aerobicu  opět v Podolí: Sobotní Trhák 2 aneb staré songy nerezaví se Zuzkou Švíkovou, Milan Ondrušem, Petrem Dostálem, Adélou Kopsovou a dalšími..
23.-25. března novinka v nabídce: Wellness beauty víkend v novém hotelu Energetic v Rožnově pod Radhoštěm
14. dubna - Laser NIght Zumba show s Michalem Šubrem, Ivanou Sotolářovou a Karolinou Matouškovou opět v Podolí
12. května již po třetí LITEX aerobic show v Litomyšli - 9 lektorů, 7 lekcí a moderátrem je opět Mirek Šimůnek      
18.-20. května - již 9. sportovně- relaxační pobyt v Bystřici nad Perštejnem
25.-27. května - wellness víkend ve Velkých Losinách v hotelu Diana
16. června - INSPIRACE se Zuzkou Švíkovou
Pobyty u moře s aerobicem a se Zumbou v Chorvatsku a Turecku
Veškeré informace o akcích a pobytech najdete na
www.aerobiczita.cz.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Sportujte v jakékoliv podobě, pokud vám to přináší radost a uspokojení, mějte se rádi, své tělo a sebe samotné, věřte si a buďte sami sebou. Při své životní cestě nezapomínejte, že jste pořád jen lidé, kteří by měli myslet i na druhé a být jim na blízku, když to potřebují.

 Zita Svobodová

Otázka navíc: Vaše akce nejsou „přes kopírák“, naopak každá je originál. Kam na ty nápady chodíte? Čím se inspirujete?
V prvé řadě myslím na cílovou skupinu žen, které na se akcí účastní, jaké lekce a lektoři je zajímají, jaký druh lekcí je baví. Dříve jsem zařazovala lekce zumby i aerobicu včetně body and mind do jedné akce, ale zkušenosti mne přesvědčily, že mnohem účelnější  je volit samostatné akce typu zumba a samostatné jednodenní akce s lekcemi aerobicu, posilování a body and mind. Zumba je více free, hravá, volná, divoká, je to taneční show určené pro širokou veřejnost a zde se dá i jinak koncipovat zábavný program, předtančení, dárky pro ženy. Diametrálně se odlišuje od akce s aerobicem, kde jsou především sportovně vyspělé cvičenky, které navštěvují aerobic řadu let a také lektorky, pozitivně kvitující inspiraci do svých hodin. Lekce jsou náročnější po stránce choreografie i fyzicky a i prezentéři mohou volit kombinovanější sestavy a prvky. Celková programová, ideová i prezentační koncepce je tedy jinak stavěná a směrována.

Kam chodím na nápady ?

Odpověď je jednoduchá. Snažím se vžít do role samotné účastnice - co bych já osobně chtěla na akci zažít, jaké lekce by mne bavily, na které lektory bych si chtěla zacvičit, co by mi udělalo radost jako dárek, co by mne oslovilo, překvapilo, zajímalo… Ale hlavním zdrojem jsou názory samotných účastnic, poslouchám své klientky, jejich přání, návrhy,doporučení, jejich zkušenosti z jiných akcí, jejich připomínky, rady. To je nejcennější a podle toho tvořím náplň akcí. Samozřejmě mám svůj tým, se kterým se radím a zastávám názor , že více hlav více ví a čerpám zkušenosti a názory z okolí.
Další roli hraje jistě i moje dlouholetá praxe a v oboru marketingu, reklamy a zahraničního obchodu.

Jeden můj dřívější spolupracovník, mimo jiné známý výtvarník, mi jednou řekl, že nápady a zdroje se musí hledat na jiných místech, mimo realitu a profesi a u lidí, kteří nemají nic společného s branží ( třeba v restauraci, v dětském koutku, na benzince, v obchodě, v lese … ) - budete se divit, ale nápady ke mně přicházejí v netradičním prostředí a nezvyklé situaci- třeba- jedu autem a v zatáčce mne napadne skvělý slogan  na akci, doma mám jedno místo, které nemohu prozradit a zde mne vždy napadne něco neobvyklého- asi je to shluk pozitivních energií .. Velkou míru přikládám tomu, že mne velmi baví a uspokojuje akce vymýšlet, plánovat, organizovat.

 

05. 02. 2012, 17.06:32

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist