Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Olgy Šípkové

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Instruktorka aerobiku, mám velmi ráda přísloví, která, jak jsem i ve svém životě zjistila, opravdu platí. Např. " Co tě nezabije, to tě posílí", Každý je strůjcem svého štěstí" a podobně. Znamení: Beran.

Co mám nejraději na Vánocích
O Vánocích a hlavně před nimi zbožňuji atmosféru, těšení se dětí, příprava a pečení cukroví, procházky po vánoční Praze, vánoční vůni... A pak také klid, který si aspoň na pár dní dopřejeme, zůstaneme celá rodina na vesnici a společně relaxujeme.

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Nejvíce, nejčastěji a nejraději čtu mapy :-)
Poslední léta mám ráda knížky od Michala Viewegha. Mám ráda příběhy ze života a ze současnosti.

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Všechny staré filmy s herci jako Oldřich Nový, Adina Mandlová,Hugo Haas a další. Pak filmy obou pánů Svěráků - a to ať již starší (Na samotě u lesa) nebo ty současné. Ze zahraničních zdrojů je to např. Lepší pozdě nežli později, a také pro zasmání příběhy rodiny Griswoldů (Christmas Vacation).

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Muziku - hlavně tu melodickou - tu mám nesmírně ráda. Neuvěřitelně mi umí zlepšit náladu Celine Dion, Elton John, Chris de Burgh, Maruška Rottrová...

Můj ranní rituál
Vstávám tak brzo, abych v klidu zvládla pohodovou snídani (tmavý chléb s pastovaným medem, bylinkový čaj a dobrou foto: SONY BMGkávu s mlékem). Většinou si dávám ráno rezervu i na přípravu do práce. Všichni spí a já mám ten největší klid. A pak pravidelně připravuji snídani dalším členům rodiny a popř. svačinky.

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Čerstvé máslo, zelenina, džemy, sýry a šunky  nejlépe prosciuto), mléko a smetana do kávy. Těstoviny, olivový olej a balzamiko, vajíčka, různé druhy cereálií, rýře, brambory...

Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Mé dvě ruce, mozek, prkýnko, ostrý nůž, pressovar.

Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
V Alpách - a to v zimě i v létě, na vesnici v domečku u lesa.

Moje kosmetická výbava
Parfém mám už mnoho let stejný Tommy girl, pak už je to každý pes jiná ves: řasenka L'Oreal, stíny Mary Kay, rtěnka Trucco nebo Estée Lauder, make up Clinic, krémy Just....

Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Nijak neutrácím, ale asi nejvíce nakupuji oblečení na mé děti. H&M, Esprit, Reserved, Nike, Zara...

Prodejny, kde ráda nakupuji potraviny
Moc ráda nakupuji v Bille (mám ji blízko, jsou tam u nás v Říčanech fajn) a v Hypernově. Ráda jsem vždy nakupovala i v malých prodejničkách, ale tam už nejsou často tak milí, což byl důvod, proč jsem tam chodila.

Pohybové minimum každého dne
Hlavně strečink, uvolňovací cviky na svaly beder a krční páteře a třeba chvilku tanec na hezkou musiku pro náladu. Pro celkové protažení a nastartování je výborný Pozdrav slunce, který znám z power jógy, třeba 10krát za sebou.

foto: L'Oréal,  Extra-Volume CollageneKavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím
Mám několik oblíbených míst. Třeba Ambiente, které patří sice mezi drahé podniky, ale ještě mě nezklamali. U nás v okolí Říčan a Mukařova je to také docela fajn. Jsem aktivní kuchařka, laťku mám myslím vysoko, takže se hned tak někde dobře nenajím. Také moc záleží na atmosféře, na interiéru a sympatické obsluze. Tam vidím největší problém.

Recept na oblíbené jídlo
Těstoviny nebo salát, obojí už jsem určitě někde uváděla. Těstoviny na olivovém oleji s cherry rajčátky, česnekem, žampióny a vůbec s jakoukoliv zeleninou a zasypané parmazánem. Salát zbožňuji takto: ledový salát, rajčata, rucola, polníček, jablíčko, niva nebo gorgonzola, opražené piniové oříšky, olivový olej, balzamiko, bazalka.

Ideální relaxace po namáhavém dni
Dobrá masáž od mé kamarádky Markétky, společný oběd s manželem a dětmi v oblíbené hospůdce, zapálený krb a dobrá nálada.

Dárek, který mě nejvíce potěšil
Na to často nevím co odpovědět. Tak třeba kolo od manžela.

Moje aktivity na konci roku 2008
Kromě každodenní práce a velké přípravy Vánoc, zejména pečení s Adélkou, připravuji pro lidičky z toho nejmenšího fitka v Holešovicích tradiční Vánoční radovánky. Cvičíme, jíme cukroví a vzpomínáme, jak jsme se celý rok měli spolu dobře. Připravuji zájezdy k moři na další sezónu, trénuji svou mistrovskou sestavu z roku 1997 (je to síla, možná i přežiju) na Gala večer hvězd aerobiku a tance, který pořádá Svaz aerobiku (koná se 17. prosince v Top hotelu Praha).

Předsevzetí do roku 2009
Já novoroční předsevzetí nemám, přímo ten moment opravdu nemám ráda. Když je něco třeba, snažím se to udělat co nejdříve.

Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Milí čtenáři, mějte se báječně, přeji Vám fyzické i duševní zdraví, což spolu souvisí. Cvičte, myslete na sebe, uvolněte se, užívejte si života s kamarády a se svými blízkými!

Vybrané čtenářské dotazy:
Který druh cvičení máte nyní nejraději?

Stále u mě převládá téměř ve všech hodinách dance a kreativita. Lidičky, zejména v malém fitku v Holešovicích, to mají nesmírně rádi. Jsem typ pedagoga, nedovedu ustrnout nad stejnými lekcemi, učím a nechám klientky růst výš a výš. Je to občas velmi těžké, ale výsledek stojí za to.
Letos jsem si přidala novou kombinovanou lekci a moc jsme si ji oblíbili. Aerobik, posilování (ručníky, činky, stepy, overbally) a závěr tvoří protahovací cvičení z power jogy. Je to lekce, která se velmi intenzivně zabývá posilováním ochablých svalů a posílením svalů, které mají tendenci ke zkrácení. Velmi zdravé a vhodné pro každého.

Poradila byste mi základní desetiminutovku na protažení?
10 minut má také smysl, hlavně v úrovni strečinku. V sedě uvolnit krční páteř, pomalými úklony a předklony hlavy, v leže překládání skrčených nohou pomalu na každou stranu, opět v sedě nebo nejlépe o " futra" protáhnout prsní svaly. Ve stoji, můžeme se přidržovat, pomalu přitáhnout patu k hýždím - protažení přední strany stehen a třeba také stoj rozkročný - podřep a pomalé úklony do většího rozsahu na protažení trupu.

Proč jste odešla od sportovního aerobiku? Nechybí vám?
Sportovní aerobik je náročný vrcholový sport a mě to skutečně v mých 28 letech stačilo. Navíc jsem dosáhla mety úplně nejvyšší a chtěla jsem se věnovat dalším, samozřejmě mladším závodníkům. Ne, nechybí mi, navíc jsem zažila nejúspěšnější období s velkou konkurencí. Je to ale krásný sport a mám ho stále nesmírně ráda.

 

06. 12. 2008, 09.16:01

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist