Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Olga Šípková: Aerobik pro všechny

V roce 1993 zvítězila Olga Šípková na MČR ve sportovním aerobiku se skladbou na píseň Don´t stop me now. A od té doby ji skutečně nikdo nezastavil. Stala se mistryní světa, miláčkem publika a vzorem pro tisíce žen. Deset let po triumfálním úspěchu na MS v Austrálii vychází reedice cvičebních programů pro širokou veřejnost a v říjnu se na trhu objeví horká novinka.

Olinko, jak se díváš s časovým s odstupem na své cvičební programy, které vyšly před lety na VHS a nyní jdou do světa na DVD?Olga Šípková
- Aerobik, který vyšel naposledy před osmi lety ještě na VHS, má své náležitosti, které má mít komplexní cvičební jednotka. Když se připravovala reedice a já jsem doma po dlouhé době sledovala svá „stará“ dílka, byla jsem překvapena, jak jsou relativně nadčasová. A to jsem se toho bála, že už to nebudu chtít použít. Samozřejmě já jako velký sebekritik, jsem našla chyby a poučila se do další práce. Jistě je jiná móda, jiná hudba, ale po metodické a obsahové stránce je to i potěch letech naprosto použitelné.

Sportovní aerobik prošel bouřlivým vývojem. Změnil se za tu dobu nějakým způsobem zásadně také komerční aerobik?
- Komerční aerobik se stále obohacuje o nové směry, ať již dynamické, taneční, nebo relaxační a protahovací. Myslím, že se rozšiřuje spektrum cvičenců. Od věku až po různé zdravotní handicapy, každý si najde své.

Nové DVD, které vyjde v říjnu, bude navazovat na předchozí díly, nebo jde o něco úplně nového?
- Ano, po dlouhé době jsem natočila nový program se stejným názvem Aerobik pro všechny. Tentokrát na DVD, což je médium, které nabízí daleko víc, než původní VHS. Připravila jsem 6 cvičebních kapitol, od rozcvičení přes aerobik, 2 posilovací části až po relaxaci a bonus pro již pokročilé cvičence. Je skutečně pro všechny. Kdo bude chtít „tancovat“, nechá si aerobik, kdo chce pouze posilovat, rozcvičí se a může na sobě makat. Jsem strašně ráda, že jsem opět začala a těším se na ohlasy.

Když se ohlédneš zpátky, které zásadní mezníky v tvém životě s aerobikem se ti vybaví?
- No asi vůbec to, že jsem aerobik potkala. S osobního a ne nijak zištného zájmu začala závodit a to mně změnilo život. Pak také samozřejmě vstup do podnikatelské sféry otevřením dnes již třech fitnessů.

A jaké máš plány do nejbližší budoucnosti?
- Měla jsem velmi pracovní léto, tam se odvíjely mé plány, zejména natočení DVD. Pracujeme s manželem a se společníky na fitkách a nesmírně ráda se realizuji na pořadu V kondici, který se vysílá každou sobotu po poledni na ČT1 a na jehož přípravě se podílím. Moc si užívám s Adélkou, se kterou budu určitě ještě rok doma.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

Aerobik pro všechny 1 Aerobik pro všechny 2 Aerobik pro všechny 3 Aerobik pro všechny - nová řada

 

text: MM, foto: SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT (CZECH REPUBLIC) s.r.o. – 09. 09. 2007

Přečtěte si také

DVD Olgy Šípkové (přehled)

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist