Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Lenka Velínská

Lenka Velínská

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Instruktorka skupinových lekcí, fitness manager, koordinátor vzdělávaní FBGA, mezinárodní prezentér
„Člověk je tak šťastný, jak šťastný se rozhodl být.“
Lev

Jak jsem se dostala ke své práci
S pohybem jsem začala v 7mi letech (taneční obor LŠU, sportovní gymnastika, sportovní aerobik), ale k vedení lekcí jsem se dostala typickou cestou – byla jsem pravidelná a nadšená klientka, které si všimla cvičitelka a dala jí „skvělou“ nabídku: pokud absolvuji instruktorský kurz, budu moct brát záskoky nebo dokonce dostanu vlastní lekci – kurz si samozřejmě zaplatím ze svého a lekce samozřejmě povedu zdarma ...

Asi to dnes vypadá zvláštně, ale já jsem za to opravdu byla vděčná, na kurz (Českou školu aerobiku Heleny Jarkovské) jsem si vydělala brigádou při studiu, úspěšně jsem ho zvládla a dostala svoji první lekci, tehdy ještě v Ústí nad Orlicí, odkud pocházím. Zároveň jsem se zkusila „nabídnout“ ve fitness centrech v Brně, kde jsem studovala VŠ, začala jsem trénovat sportovní aerobik. Moje lekce měly dobrý ohlas, brzo jsem si v Brně vytvořila klientelu, přišlo pár úspěchů v soutěžích, paní Jarkovská mě považovala za velký talent a jednu ze svých nejlepších žaček, takže mi dala příležitost předcvičovat na prestižních kongresech, na kterých mě viděli organizátoři jiných akcí v ČR i zahraničí a nabídli mi učit i pro ně, a tak se postupně rozjela má „instruktorská kariéra“.  Protože jsem se od začátku zajímala i o teorii vedení lekcí, metodiku (asi vzhledem ke své původní profesi), ale i o pohybový systém, anatomiii apod., po nějaké době  jsem dostala nabídku učit na kurzech nové instruktory, vést odborné workshopy, diplomy apod.

Nicméně až do roku 2003 jsem kromě předcvičovaní měla stálou práci, učila jsem na střední škole, a až víceméně z donucení jsem se stala „fitness profesionálem“.

Lenka Velínská

Co dělám na jaře 
Nic speciálního – po celý rok se ke svému tělu chovám stejně :-)
Myslím, že jím úplně normálně (tedy 20 let jsem vegetarián, ale to má spíše etické než zdravotní důvody), ale žádné speciální doplňky výživy ani vitamíny neberu (ty v tabletách, jinak ovoce a zeleninu jíme denně), jen cca každé 3 měsíce využívám láhev Alvea - sirup z aloe vera a bylinek.
Celkově si myslím, že tělesný stav, ať už na jaře nebo kdykoli jindy, se odvíjí od stavu psychického – pokud je člověk spokojený a šťastný, tělo funguje, jak má :-)

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Moje původní profese je bohemistika, takže oblíbených knih mám spoustu. Ale pokud mám vybrat opravdu jen jedinou, tak je to Nový zákon – je tam napsáno všechno podstatné.

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Cokoliv od Almodovara nebo Tarantina, ale ať máme zastoupené i dobré konce: Láska nebeská.

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Ticho :-)

Moje rituály
Ranní rituál je káva, večerní Sex ve městě (smích), víkendový kongresy a školení :-)

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Dobré sýry, pesto, sušená rajčata, belgické pralinky.

Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Nevím, jestli moje oblíbené (chuťově i z hlediska přípravy – 10 minut ), nesplňuje obě kritéria – rozhodně není nezdravé, ale dietní také ne:
AGLIO OLIO – na olivovém oleji zpěnit pár plátků česneku (pro ochucení a navonění oleje, pak česnek vyndávám) a na malé kousky nakrájenou čilli papričku , přímo do oleje vmíchat uvařené těstoviny spolu s nastrouhaným parmezánem a čerstvou petrželkou.

Místo, kam se rád vracím
Domů :-)

Co dělám pro své fyzické i duševní zdraví
Naslouchám svému tělu a trávím maximum času s lidmi, které mám ráda – se svojí rodinou.

Moje aktivity v roce 2012
Obávám se, že to by vydalo na samostatný článek, ale pokusím se být stručná.

Jako dosud povedu lekce ve fitness centrech v Brně, o víkendech budu učit kurzy a další školení pro FBGA a FACE, prezentovat  na kongresech v ČR a v  zahraničí. Naše společnost  Aerobicmania i v roce 2012 zorganizuje  několik mezinárodních fitness kongresů v Brně a řadu dalších akcí pro instruktory i cvičící veřejnost. Pro naše vzdělávací centrum FBGA se budu snažit vytvořit zajímavý plán školení, pozvat osvědčené lektory, ale najít i novinky a představit je v ČR.
Určitě se dál budu vzdělávat i sama, už studuji STOTT pilates a letos plánuju pokračovat několika dalšími specializacemi a absolvuji také kurz instructor Indoor Walking ad.
Naším novým projektem je sportovně relaxační centrum FIT4ALL, které bychom měli otevřít na začátku léta. Půjde o velký komplex s několika krásnými sály na skupinové lekce, špičkově vybavenou posilovnou, dětskou hernou s hlídáním dětí, kavárnou, tenisovými a badmintonovými kurty a řadou dalších aktivit.
To je asi vše, co se týká plánů pracovních, a ty rodinné si raději nechám pro sebe.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Přeju všem krásné jaro a těším se na viděnou.

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz za poslední týden:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  4. Nápovědník : Kristýna Lásková
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

01. 04. 2012, 13.22:05

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist