Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Kateřina Šmejkalová

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Zatím jsem ještě student Vysoké školy ekonomické obor Politologie. Nebyl to můj vysněný obor, ale po střední jsem ještě přesně nevěděla, jaký obor bych chtěla studovat. K tomu pracuji na půl úvazku ve směnárně, což je velice zajímavá práce jak v pozitivním tak i v negativním smyslu.
Mé znamení je Rak, ale na znamení moc nevěřím. Řídím se podle motta, že s úsměvem jde všechno lépe, a že život je příliš krátký na to, abychom si ho neužívali naplno. V poslední době se mi velmi zalíbilo toto (a měla bych to mít stále na paměti):
Než začneš jednat, poslouchej.
Než začneš reagovat, mysli.
Než začneš utrácet, vydělej.
Než začneš kritizovat, čekej.
Než se začneš modlit, odpusť.

A než to vzdáš, zkus to!

Kateřina Šmejkalová

2. Co mám nejraději na létě
Dobrou náladu, sluníčko, teplo, prázdniny, sezónní ovoce, míchané koktejly a setkávání se s přáteli.
 
3. Kniha, kterou si vezu na dovolenou
Většinou si na dovolené moc nečtu, ale když už, tak si vozím jakoukoliv knihu, která se mi v knihovně zalíbí. Mám knihy moc ráda a vždycky se těším na prázdniny, protože přes školní rok moc literatury kromě učebnic nepřečtu.

4. Film, který mě potěší, když venku prší
Na světě je natočené takové množství filmů, že si většinou nepouštím filmy 2x. Ráda sleduju seriály a české filmy. Mám ráda českou klasiku a herce Karla Rodena.

5. Muzika, kterou poslouchám v autě při předlouhých cestách
Ráda poslouchám drum'n bass a když omrzí, ráda si pustím rádio. Denně dojíždím z Kladna do Prahy (jak na tréninky, do školy, tak do práce) a mp3 přehrávač nikdy nechybí! Hudbu mám hodně ráda, dokážu si z ní hodně vzít. Motivuje mě i na trénincích.

6. Kam se letos chystám na dovolenou 
V tuhle chvíli jsem ve fázi výběru. Na dovolenou chci za 4 týdny a vyberu si nějaký last minute. Je to zajímavé nevědět, kam pojedu. Která nabídka mě osloví, tam pojedu. Já jsem nikdy ani na takové pořádné dovolené nebyla. Tím, že jsem už od svých 13 let jezdila téměř každý rok na Mistrovství světa a později i Mistrovství Evropy, což byly dva zahraniční výjezdy v jednom roce, tak jsem si už pak další dovolenou nemohla dovolit. Ale zatím to vypadá, že zamířím do Řecka.

7. Co nesmí chybět v mém dovolenkovém zavazadle
Se svou světlou kůži to musí být silný opalovací krém. A kromě všeobecných věcí to bude jelení lůj. Ten nikdy nevynechám.

8. Moje oblíbené země/město a co se vyplatí si z nich přivést jako suvenýr 
Co si nezapomenu z každé dovolené přivézt je přinejmenším magnet na lednici a spoustu fotek, protože hodně vzpomínek se vytratí a často když se vracím k fotkám, tak si kolikrát říkám, že na tohle bych málem zapomněla.
Oblíbenou zemi nemám, ale krásný poznávací zájezd byl v Londýně a moc se mi líbilo Španělsko.

9. Pohybové minimum o dovolené
Tak nevím, jak to bude o letošní dovolené, to možná neplánuji žádný sport, ale nejsem plážový typ, který 10 dní proleží nehnutě. Takže minimum budou pěší vycházky a poznávání co nejvíce míst neznámé země. Ale o prázdninách - ještě než začne soustředění-  bych chtěla hodně sportovat. Je teprve pár dní po ME, tréninky skončily, a já už nevydržím sedět doma. Nedokážu si představit, co jednou budu dělat až tréninky 5x týdně skončí.

10. Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak („výživová vražda“ )
Přiznám se, že když jsem dětství trávila v tělocvicně, tak za plotnou jsem toho moc nenastála. Takže výživové bomby mi víceméně chystá stále mamka. Ze zdravého jídla miluji kamarádky kus kus s kari, zeleninu a kuřecím masem a samotnou grilovanou zeleninu. Z výživových vražd bych mohla uvést skvělou buchtu, ale nechci čtenářům dělat zbytečnou chuť a psát sem, přesně jak říkáte, ty výživové vraždy. Pro představu je to kakaové těsto rozdělené na dvě části. Nejprve se nastrouhá jedna část na plech, na to se dá vrstva pudingu, nastrouhá se druhá část kakaového těsta a tato směs se zapeče. Nakonec se polije čokoládovou polevou!

10. Moje aktivity v druhé polovině roku 2012
Na konci prázdnin to budou dva týdny soustředění. Potom nástup do bakalářského ročníku, v jehož průběhu zvládneme Mistrovství světa v Holandsku a kontrolní závod před ním. A poslední aktivita, na kterou se obzvlášť těším, budou Vánoce. Ty si užívám velmi aktivně.

11. Proč mám rád/a svou práci
Tak práci studenta mám v některých částech roku raději, v některých méně. 13 týdnů v průběhu semestru je často zajímavých, ale zkouškové je pro mě hrozné období.
A svou nynější práci ve směnárně mám ráda z důvodu, že se mi dokáže skvěle přizpůsobit do mého časově těsného plánu.

12. Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Moc děkuji za příležitost, že jsem se mohla také objevit na této stránce a čtenářům přeji, aby měli život naplněný radostí a užívali si každého dne. I všedních maličkostí. Také jim přeji mnoho úsměvných dní, protože já se moc ráda směju a je pravda, že úsměv je zadarmo a udělá hodně :-)

Kateřina Šmejkalová ve fotogalerii na 

FISAF INTERNATIONAL EUROPEAN FITNESS AND HIP HOP UNITE CHAMPIONSHIPS 2012

 

Nejčtenější Nápovědníky:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  4. Nápovědník : Kristýna Lásková
  5. Nápovědník: Lenka Velínská
  6. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 

foto: archiv – 27. 06. 2012, 20.52:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist