Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Kateřina Plandorová

Nápovědník: Kateřina PlandorováNápovědník: Kateřina PlandorováNápovědník: Kateřina Plandorová

1.    Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Instruktorka jógy a editorka webového portálu pro ženy www.kafe.cz.
Co tě nezabije, to tě posílí.
Blíženec

2.    Co mám nejraději na podzimu

Ten pocit útulnosti, když si doma zapálíte svíčky, uvaříte hrnek čaje, zalezete pod deku a koukáte na film, zatímco venku fouká vítr a vy jste rádi, že nikam nemusíte.

3.    Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně, případně proč právě tato
Jednoznačně skvělá Betty Mc Donaldová – Vejce a já. Je to už starý, značně ohmataný výtisk, zalátaný na mnoha místech izolepou. Poprvé jsem Betty četla někdy v 15-ti a od té doby ji vytahuji vždy, když potřebuji transfúzi optimismu. Je to kniha psaná s nadhledem, humorem a sebeironií, které jsou ve své kombinaci naprosto geniální.

4.     Film, na který se mohu dívat znova a znova


Mám několik svých oblíbenců a většinou to jsou komedie. Jeden film z trochu jiného soudku ale vítězí, a to je Štěstí na dosah s Willem Smithem. Je to dojemný a silně motivační příběh osamělého otce s pětiletým synem, který v cestě za svým snem stát se uznávaným finančníkem nastoupí na půlroční neplacenou stáž do makléřské firmy. Potýká se s finančními problémy, žije v časovém presu a zároveň chce dát synovi pocit, že štěstí má každý ve svých rukách. V průběhu děje, když máte pocit, že to horší už být nemůže, přijde vždy další „ťafka“, která ale víru hrdiny v lepší zítřky neoslabí a to se samozřejmě nakonec vyplatí. Doporučuji!

5.    Muzika, která mi vždycky zvedne náladu


Jako zvedač nálady si většinou pustím nějakou rytmickou hudbu, třeba cédéčko ze svých aerobikových let nebo žhavé latinsko americké rytmy. Běžně poslouchám spíš takovou všehochuť a je pravda, že bez MP3 přehrávače neudělám ani krok. 
(Já na Katku musím prozradit, že je velkou fanynkou dvou hudebních mužů – Xindla X a Tomáše Kluse, poznámka Marcely Macákové, zakladatelky Aerobic.cz)

6.    Můj ranní rituál

Vstanu před šestou a o chvíli později se vracím do postele s hrnkem kávy, ke které si pustím zprávy (nebo vzhledem k časné hodině teleshoping). Po koupelnové proceduře se opět v posteli trochu nalíčím a poté jedu do práce, kde se nasnídám a udělám si pořádnou konev zeleného čaje. Jógu mám jen jediné ráno v týdnu a tím je neděle, kdy cvičím od 9 hodin. Je pravda, že jóga po ránu má úplně jinou atmosféru - a energie, kterou získáte, vám vydrží na celý den. Nicméně mé plány, jak si každé ráno zacvičím několikrát pozdrav slunci zatím nedochází naplnění…

7.    Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže


V mé ledničce většinou bývá  několik druhů tvrdých sýrů, mléko, vajíčka, máslo, ovoce, víno (teď na podzim burčák) zelenina a pár laků na nehty.
V spíži mám mimo těstovin, rýže, koření a trvanlivého pečiva i čokoládu v mnoha vydáních, bez které prostě nedokážu žít.

8.    Kuchyňský pomocník
Oblíbila jsem si ovocné fresh džusy, takže s radostí cpu ovoce i zeleninu do svého letitého odšťavovače a vytvářím někdy skvělé a někdy zcela nepoživatelné nápoje. Například džus z červené řepy a celeru je prý nabitý jen tím nejlepším, ale já měla dojem, že piju lidskou krev.

9.    Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života


Cestuji moc ráda a vždy bude asi na světě spousta míst, kam bych se chtěla podívat. Dlouhou dobu jsem toužila poznat řecký ostrov Korfu a to se mi poštěstilo právě letos v létě. Vyrazili jsme sem s přítelem a bylo to krásné. Rozhodně je to místo, kam bych se jednou ráda vrátila. 

10.    Moje kosmetická výbava

Ta je docela bohatá a nechybí v ní nic, co nám radí ženské časopisy. Myslím, že když máme my ženy tu skvělou možnost své kráse trochu pomoci, měly bychom ji využít.

11.    Věci, za které utrácím nejvíce peněz


Pokud nepočítám splátku hypotéky, nejvíc peněz utratím asi za cestování. Ráda si totiž vyrazím občas někam na prodloužený víkend, třeba na relax do termálů.

12.    Prodejny, kde rád nakupuji potraviny

Většinou si vystačím se supermarkety, velmi ráda mám Globus, kde je vždy čerstvé ovoce a zelenina a nakupuje se mi tam dobře. Na jaře a v létě vyrážíme u nás v Brandýse na trhy, které se tu pořádají odnepaměti.

13.    Pohybové minimum každého dne


Přiznám se, že rozhodně nesportuji tak, jak si myslím, že by bylo potřeba. Jako instruktorka mám průměrně 5 lekcí v týdnu, ale na hodinách přeci jen víc pozornosti věnuji klientům, hodně mluvím a cvičení jógy se věnuji spíš okrajově, bez správné techniky dechu.
V práci sedím devět hodin u počítače, takže cítím, že pohyb potřebuji. O víkendech vyrážím někdy na in-line brusle, v létě plavu a mám ráda výlety. Jako čistě městský sport nesmím zapomenout na chození po eskalátorech, které si nenechám ujít téměř nikdy.

14.    Kavárna nebo hospůdka, kam se rád vracím


Jako svůj oblíbený podnik můžu zmínit třeba klasickou českou kuchyni proslulé hospody u Bansethů, kterou pamatuje ještě moje babička z mládí a kam občas zajdeme s kolegy na oběd. Nepatřím k lidem, kteří počítají kalorie a jedou jen v bio potravinách. Jím v rámci zdravého rozumu to, na co mám chuť.    

15.  Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak

Zdravé: Čínské barevné tudlenudle

Pokrm se dá jíst teplý a báječný je i po vychlazení. 

•    Těstoviny vřetena
•    Mrkev
•    Celer
•    Žampiony
•    Pórek
•    Sojová omáčka
•    Worcestr
•    Kari
•    Sladká paprika
•    Ostrá paptrika
•    Sůl
•    Pepř

Těstoviny uvaříme al-dente a zcedíme. Na rozehřátém oleji orestujeme žampiony nakrájené na plátky, celer a mrkev na nudličky a přidáme půlku pórku na kolečka (bílé části).
Směs smícháme ve velké pánvi s těstovinami, ochutíme sojovkou, vorchestrem, kari, paprikou, solí a pepřem. Přidáme zbytek pórku (zelenou část) a promícháme.

Nezdravé: Bramborové chipsy mojí babičky

Je to jednoduché mastné, hrozně slané a nebesky dobré

•    Brambory
•    Olej
•    Sůl

Brambory nakrájíme na plátky a v rozpáleném oleji je usmažíme na pánvi po obou stranách dozlatova. Poté necháme okapat, hojně osolíme a můžeme podávat k pivu i vínu.

15.    Ideální relaxace po namáhavém dni
Převléknu se do pyžama a jdu co nejdřív spát, třeba ještě za světla.  

16.    Moje aktivity na konci roku 2012
Neplánuji nic většího než pracovat, cvičit a žít tak, abych z toho měla radost. Určitě bych se ráda jela také někam podívat, možná do Paříže, možná jinam, uvidíme …

17.    Proč mám rád/a svou práci

Mám vlastně dvě profese a obě miluju.

Každé ráno jezdím do kanceláře internetového portálu pro ženy, kde jsem editorkou. Je to práce, která spojuje vše, co mám ráda. Můžu psát, hrát si s obrázky a zároveň využít své organizační schopnosti, které myslím nejsou zlé. Vážím si i toho, že mám kolem sebe skvělé, chytré a vtipné kolegy.

Jógu cvičím ve volném čase a je to zase něco úplně jiného. Jsem v podstatě exhibicionista, takže mi nedělá problémy stát před sálem plným lidí a mluvit k nim. Cvičení mě baví, jsem ohromně ráda, když je na lekci nováček a příští týden se vrátí. Asi největší radost mi udělá, když za mnou po hodině někdo z klientů přijde a řekne, že to bylo fajn.

18.    Vzkaz čtenářům Aerobic.cz


Pokud si budete chtít zacvičit jógu v mé společnosti, zajděte do Holmes place. Moc ráda se s vámi potkám. Mějte krásný podzim!

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

text: otázky Marcely Macákové, foto: archiv Katky Plandorové – 15. 09. 2012, 20.04:49

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist