Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

1. Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009?

Je toho celkem dost, každopádně největší a bezesporu nejkrásnější změnou v mém životě je mateřství. Před pěti lety jsem žila v Londýně a živila se jako manažerka ve fitness centru, osobní trenérka a lektorka skupinových lekcí. Pak jsem potkala svého partnera a jak se říká, bylo vymalováno. Oba jsme měli velmi dobrou práci, ale věděli jsme, že až budeme chtít založit rodinu, tak se vrátíme zpátky do Čech. Před dvěma lety jsem se dostala do bodu, kdy přestože jsem se živila tím, co mě baví, tak mě to přestalo zcela uspokojovat a cítila jsem, že je ta správná doba na mimčo. Rozhodli jsme se, že to necháme osudu a ono to vyšlo na první pokus! Ještě jsem si stihla splnit sen zatančit si na zahajovacím ceremoniálu Letních Olympijských her 2012 a letos o Velikonocích jsme se natrvalo vrátili do Čech.

2  Jak se udržuji v kondici

Jsem člověk, který má pohyb rád a je přirozenou součástí mého života. Momentálně to jsou každodenní procházky s kočárkem a někdy si s dcerou Anežkou dáme lekci Zumby i o půlnoci, to když nás zlobí prdíky nebo jiné neduhy! Když tatínek nebo někdo z rodiny pohlídá, tak se ráda projedu na kole, zaběhám si nebo se jen tak protáhnu..

Také v těhotenství se mi vyplatilo zůstat aktivní a všem budoucím maminkám to mohu jen vřele doporučit. Hlavně hodně chodit a pokud to okolnosti dovolí  občas si zaplavat, nebo zkusit cvičení pro těhotné. Já osobně jsem předcvičovala spinning do 8.měsíce. V podstatě jsem chodila plavat do posledního dne těhotenství a druhý den jsem si nesla z porodnice zdravé a krásné miminko.

3. Jak si hlídám zdraví

Snažím se o své tělo starat tak, aby mi vydrželo co nejdéle. Prevence je vždy lepší než následná léčba. Proto se snažím hýbat, spát, být na čerstvém vzduchu a zdravě stravovat. Pravidelné zubní či gynekologické prohlídky jsou pak samozřejmostÍ.

Na druhou stranu i v péči o zdraví by mělo platit rčení, že nic se nemá přehánět. Což je někdy problém většiny sportovců, že buď neumí, anebo nemají čas odpočívat, a tak nás pak postihují nejrůznější neduhy.

4. Lékař, kterému důvěřuji

 Zaplať pánbůh nemám špatné zkušenosti s klasickou medicínou, ale ráda bych podotkla, že české zdravotnictví je na velmi dobré úrovni! A kdo ho haní, ať se jede podívat na zkušenou do Velké Británie. Já osobně jsem svého času raději létala k zubaři do Čech. A k tomu se váže veselá historka respektive trapas. Jednou jsem měla ranní let a spala jen něco málo přes tři hodiny, takže když moje tělo spočinulo na zubařském křesle a leželo tam přes 20 minut, byl to jasný signál ke spánku. Vzbudil mě až zvuk vlastního zachrápání! Tomu říkám opravdová důvěra v lékaře, kdy se člověk dokáže naprosto uvolnit. 

5. Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Sama raději dávám přednost bylinkám než chemii, ale né vždy alternativní léčba pomáhá. Troufám si tvrdit, že do jisté míry hraje svou roli i placebo efekt. Já osobně jsem trpěla na karpální tunely (skřípnutý nerv v zápěstí) a snažila jsem se všemi možnými způsoby vyhnout operaci pomocí masáží, cvičení, fyzioterapeuta, akupunktury. Pak přišly na řadu opichy a takto jsem to řešila přes 5 let, kdy jsem se už kvůli brnění v ruce pořádně nevyspala. Pomohla až  samotná operace.

 6. Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce

Mám doma kuchaře, takže bylinky jako bazalka, petrželka, rozmarýn a pažitka je na našem okně nezbytnou nutností. Máme rádi dobré kvalitní jídlo z čerstvých surovin včetně bylinek. V klasické lékárničce pak sázím na Paralen, Coldrex a nějakou tu náplast. I když musím přiznat, že mě poslední dobou ovlivnil přítel s rozmarýnovou mastí, kterou si mažeme na hrudník nebo na záda při kašli nebo ucpaném nosu.

7. Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.

Nejsem zrovna typ člověka, který při počínající bolesti hlavy hned sahá pilulce. Když už mě bolí hlava, což se stává opravdu výjimečně, tak se snažím nejdříve co nejvíce pít. Všechno má svoji příčinu a je důležité neignorovat signály, které tělo vysílá. Co se týče fyzické únavy, tak si někdy dopřávám masáže, aby tělo dál fungovalo jak má.

8. Můj typický jídelníček

Nevěřím na diety. Evokuje to ve mě striktní jídelníček, kterým se budu řídit po omezenou dobu a pak se vrátím ke svým starým dobrým (zlo)zvykům.Věřím na pomalou a cílenou změnu životního stylu. Hlavní je pochopit, jak naše tělo funguje. Kdy, co a jak mám jíst, aby moje tělo dokázalo využít energii jako palivo a nechovat se k němu, jako by to byla popelnice, do které můžu naházet cokoliv. Poslední dobou mi přijde, že lidé vnímají jídlo jako jed, nebo jako něco, za co by se měli stydět. Žádná potravina není úplně špatná. Záleží na poměru, době a obrácené straně rovnice tedy výdeji.

Jediné, co je pro můj jídelníček typické, je, že jím málo a často. Klasika snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Tělo si tak přestane zásobit energii ve formě tuku. K snídani mám ráda müsli s jogurtem nebo ovesnou kaši, ovoce k svačině, teplý oběd, sváča oříšky nebo zelenina a lehká večeře v podobě masíčka se zeleninou apod. Ale i já jsem jen člověk z masa a kostí, který má rád domácí koláče nebo zmrzlinu. Od toho přeci máme smyslový vněm chuť.
 
9. Jak a kde relaxuji

Nejraději relaxuji v kruhu rodinném nebo s přáteli. Vzhledem k tomu, že z mého koníčka se stalo mé zaměstnání, tak většinou relaxuji při obyčejných věcech jako je třeba vaření a pečení. Minulý víkend jsem byla po sedmi letech na houbách a báječně jsem si při tom odpočinula a nadýchala čerstvého vzdoušku.

10. Moje plány v roce 2013

Ráda bych zúročila veškeré zkušenosti nabité v zahraničí a uplatnila je na poli českého fitnessu. Po sedmi letech intenzivního pracovního nasazení si užívám mateřské dovolené, ale už od září mě najdete ve Fitness Station Radlice, kde předcvičuji každé úterý v 17:30 TRX  a 19:00 ZUMBU a každý čtvrtek v 8:00 YOGALATES = cvičební styl, při kterém se kombinují yogové pozice s cviky z Pilatesovy sestavy a od 9: 00 ATHLETIC CARDIO =  vytrvalostní cvičení inspirované tréninkem špičkových atletů.

Do konce roku pak pořádám ve spolupráci s CK LENKOU aktivní víkend ve Špindlerově Mlýně od 15.-17.11.2013. Tak to je prozatím vše a až mála trochu povyroste, tak bych se opět ráda věnovala osobním tréninkům a rozjela více projektů. Nebráním se jakékoliv spolupráci, takže pokud byste měli zájem, piště na miloslavapilatova@centrum.cz.

Krásný podzim přeje všem čtenářům a čtenářkám.

 • Poznámka redakce: Za sebe mohu Mili jen doporučit, je to profesionál každým coulem a poctivý pracant, Marcela, www.aerobic.cz

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

 1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
 3. Nápovědník : Kristýna Lásková
 4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
 6. Nápovědník: Lenka Velínská
 7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
 8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
 9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 10. Lea Grančič: Nápovědník
 

foto: archiv – 14. 09. 2013, 10.04:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist