Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohoduMichal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohoduMichal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009
Od roku 2009 se toho stalo velmi mnoho. V klasickém aerobiku (v mém podání) jsem se trochu stáhnul ze světla ramp velkých pódií. Prostě člověk nedostane tolik příležitostí, když není velký kamarád a nezná ty správné lidi. Na většině akcí se pořad točí stejní lidé a mezi sebe jen tak  někoho nepustí (ne-opravdu si nestěžuji). A proto to dnes s aerobikem vypadá tak, jak vypadá. Ale hodiny mám stále plné a dance  aerobik miluji. Základní pravidlo- nedělej z lidí hlupáky a uč je tak, jak by ses to učil ty sám.

Dance aerobik  tvoří podstatnou část mých hodin.  Pro klienty dělám maximum. Miluji svojí práci a život. Doba zumbového šílenství je pryč. Ale stále mě baví, je to pro mě výborný relax (udělal jsem si další  kursy), ale bohužel se trh nasytil a nyní to bude stagnovat a zůstanou jen ti nejlepší. Od začátku nemám rád sektářství jednoho stylu a neuznávání ničeho jiného. Prostě každý pohyb je důležitým přínosem pro náš rychlý a pohodlný život. Zumbu v dnešní době cvičím 2x týdně 2,5 hodiny. Dnes se hojně prosazují posilovací formy : Mám 3 hodiny posilování a 3 hodiny CX Works – vždy po 30ti  minutách expres trénink. Power plate 3 hodiny. Do toho spousty akcí a cestování. Miluji cvičební víkendy a zahraniční zájezdy. Díky cvičení jsem byl v Dominikánské republice, v Thajsku, v SAE, v Turecku, na Kanárských ostrovech, pravidelně v Chorvatsku atd. Je toho spousta, co se stalo, ale základem je stále práce s klienty a pohyb. 

Jak se udržuji v kondici?
No mám trochu problém, že bych chtěl cvičit až moc, ale moje tělo říká -  je ti 33, tak  také odpočívej. Mám opravdu každý týden narvaný pohybem. Ale navíc sám chodím do posilovny 2x týdně, začal jsem běhat a čím se nejvíce udržuji v kondici – no přeci spánkem. Miluji masáže a relax, vodu, sluničko. A nemůže se nikdo divit, že jsem občas rád sám a mám jen knížky. Ani se neptejte co čtu (brak je správná odpověď).

Lékař, kterému důvěřuji
Pracuji v lékarně a to je pro mě velké odreagování. Máme výborné znalosti a víme, co dobře léčí! Horší je to s mým pohybovým aparátem, ale  na to jsou výborní odborníci. Ptejte se co nejvíce a zkoušejte. A na koho dám nejvíce?  Na pani profesorku, která je nejlepší fyzioterapeutka na světě, ale její jméno vám neprozradím.

Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily
Věř a víra tvá tě uzdraví, dlouhodobě používám doplňky stravy od firmy Diochi, které mi svým složením maximálně vyhovují. A samozřejmě mám kamarádky se zaručenou radou.

Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce
Mám plnou lékárničku, kterou jednou za půl roku vyčistím - miluji různá mazání, masážní gely a na bolest aulin – to je zázrak, o kterém se málo ví. A na terase si pěstuji bylinky: máme meduňku, mátu, pažitku a bazalku.

Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.
Na bolest hlavy je účinný apo-ibubrufen, ale především dostatek spánku.  A co je výborné po probdělé noci?  Aspirin (dobrý i před akci) a na únavu je super Speed 8. Nic mě tak „nenakopne“ jako tento přípravek a nevěřte  těm co říkají, že jedou jen v čistých věcech bez chemie, prostě to občas nejde jinak řešit.

Můj typický jídelníček
Pravda,  nebo lež? U mě záleží, zda je sezona plavek, nebo zima, zda jsem na dovolené, nebo prožívám  standardní týden.
Ráno většinou doma  nesnídám, do práce chodím na půl osmou a přibližně kolem půl deváté snídám sendvič, kolem 10 hod jogurt s musli, oběd kolem 13 hod, ale pozor doma se nevaří přes týden - jen o víkendu. Takže si občas zajdu do restaurace, občas si něco udělám doma. Před cvičením nemohu jíst, není mi příjemné jít s plným žaludkem cvičit. Ani zelenina mi nedělá moc dobře. A proto můj nejhorší prohřešek je klasicky večeře. Miluji to, co mi někdo uvaří (viď, Mončo). Opravdu mi nedělá problém jíst cokoli, ale co miluji nejvíce, je bramborová kaše, ovšem  pozor- málokdo ji umí.

Jak a kde relaxuji
Relaxuji, denně musím mít odpoledne hodinu spánku, protože jinak bych se zhroutil, cvičím opravdu hodně. Miluji masáže,ale ne všechny jsou dobré, některé mě bolí moc a některé si ani neužiju. Ale umím být u moře bez pohybu i celý týden, ovšem kdy to bylo naposledy ? No asi tři roky nazpátek…

Moje plány do konce roku
Seznam akci najdete na mých webových stránkách  www.michal-program.cz.
Tuzemské zájezdy a blízká moře jezdím s CK Capro a exotiku jezdím s cestovní kanceláří Fischer.   A samozřejmě jednodenní akce po ČR, i když v dnešní době je stav pořádání akcí na bodu mrazu. Lidé nejvíce šetří na sportu. Všichni, co v dnešní době něco dělají, mají můj obdiv. Přál bych si, aby se lidé více o sebe starali. Život je jeden a člověk by ho neměl prosedět doma!

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

14. 09. 2012, 19.21:20

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist