Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Lucie Drahozalová - Nápovědník pro Aerobic.cz

foto: archiv Lucie Drahozalováfoto: archiv Lucie Drahozalováfoto: archiv Lucie Drahozalová

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Mé povolání je učitelka anglického jazyka a ekonomie na střední zdravotnické škole. Chtěla jsem být paní učitelkou od 3. třídy, a ač jsou cesty života křivolaké, nakonec se povedlo…
Mé životní motto asi není jen jedno jediné, mám jich po těle vytetovaných víc. Jedno, které ještě paradoxně napsané nemám – With passion or not at all (S vášní nebo vůbec!) mne ale provází každým dnem a každou činností, kterou dělám.
Jsem Býk. Naprosto tradiční Býk, včetně všech kladů a záporů, které jsou napsané v knihách o znamení zvěrokruhu.

Kniha na nočním stolku
Na nočním stolku je obrovské množství časopisů všeho druhu a k tomu kniha SYSTÉM Jóga v denním životě od Paramhans svámí Mahéšvaránandy.

Film, který mě potěší, když venku prší
Rozhodně všechny díly Rockyho, včetně posledního dílu Creed.

Muzika, kterou poslouchám v autě
Nejčastěji poslouchám naprosto neoriginálně Evropu 2, protože většinou pouze popojíždím po městě. Nicméně jedu-li na delší trasu, mám v zásobě CD plná rapu. Například DJ Wich, Kontrafakt, MojaReč, Majk Spirit nebo H16.

Můj ranní rituál
Strašně ráda bych na tuhle otázku odpověděla, že si odběhnu svých ranních pět kilometrů, dám sprchu a jdu do práce. Snad o prázdninách se zadaří. Každé ráno vypadá podobně: budík zazvoní v 6:00, chvíli se přemlouvám, abych vstala… Sprcha, zkrotím vlasy a obličej (smích). Pak vařím kaši sobě i pro přítele a připravím si krabičky na celý den do práce. Odchod se různí podle toho, jak se ráno začtu při snídani do novinek na internetu.

Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak („výživová vražda“)
V posledních dnech se u nás doma objevují samé ryby – experimentujeme s mořským ďasem, papouščí rybou, mořským vlkem apod. Takže recept je jasný – upeču kus ryby s výborným kořením a udělám šťouchané brambory i se slupkou.
Výživová bomba…. Před rokem se u mě objevila celiakie, od té doby těch bomb tolik není. Zbožňovala jsem kvalitní burger a hranolky. Dneska už spočívá moje výživová sebevražda spíše v celodenním obžerství. Miluju gumové bonbóny všeho druhu a zmrzlinu. Jediné, co nejím a nevyhledávám, je čokoláda.

Moje aktivity v roce 2016
Co na mne čeká v roce 2016 se odkrývá den za dnem. V mém působení ve škole je mojí další metou třídnictví, zkoušky k CAE certifikátu a přijímací zkoušky na vysokou školu v Plzni.
Co se týká cvičení, tak jsem cca 4-6 dnů v týdnu ve svém domovském fitness centru (SportStudio Prima Karlovy Vary), čehož si vážím a chci v tomto tempu dále pokračovat. Víkendy věnuji různým cvičebním akcím po celé republice. V příštích měsících mne také čeká organizace školení pro Group Boxing Academy Czech, což je takové mé malé dítko, které bych moc ráda naučila chodit a dýchat. Jezdím také stále pobytové zájezdy se cvičením s CK Capro. Organizuji také vlastní zájezdy – například do Harrachova. Určitě se objevím na nějakém přínosném školení a proběhnu na některém z ½ maratonů.
Když se tak poslouchám… další aktivitou bude vynález teleportu a také stroje času (smích).

Proč mám ráda svou práci
Protože vše, co dělám, mne maximálně naplňuje. Je tam stále přítomná ta vášeň! Dalším aspektem je také, že má práce je naprosto vyvážená – dopoledne studenti, práce lehce fyzicky pasivnější, procvičují spíš mysl; odpoledne klienti, práce fyzicky aktivnější, jedou více svaly. Základ je ale v jádru stejný – vzbudit v lidech okolo vášeň pro vše, co chtějí dělat.

Jak odpočívám a pečuji o své zdraví a duši
Eeeeeeeeeeeee… Dokážu se 100% ‚vypnout‘ jen při spánku. Denně tak naspím cca 9-10 hodin. Občas zavítám na masáž (vždy ale dostanu vynadáno, že opravdu jen občas), sem tam  do sauny. A miluji výlety se svým přítelem, ať už jsou pouze po našem sídlišti, či do vzdálenějších míst! Hodně mi pomáhá box a jóga, ač je to na první pohled zvláštní kombinace.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Dělejte vše naplno a s úsměvem, času je málo a promrhat ho mračením a lenošením je velká ztráta. Snažím se žít naplno, život je strašně krátký!

Lucie Drahozalová na Aerobic.cz

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  4. Nápovědník : Kristýna Lásková
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

11. 05. 2016, 15.06:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist