Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Alena Klimková: Nápovědník

Profese + znamení zvěrokruhu
Vystudovala jsem obor tělesná výchova – občanská nauka na Pedagogické fakultě v Ostravě. Tento rok je mým velkým životním přelomem. Po 15 letech jsem změnila zaměstnání a učím se novým věcem, které mne v životě posunou zase kousek dále. Doufám, že se také  konečně  naučím pořádně anglicky! Alena Klimková
Jsem typický Vodnář -  nespoutaný, mající rád lidi okolo sebe a předávající jim svou energii, dokud ji má.  Mám však velmi ráda i chvíle se sebou na kole, běžkách či běhu v přírodě.

Co mám nejraději na začátku roku
Na začátku roku si vždy ještě užívám večerní či spíše noční chvíle u svíčky a rozsvíceného stromečku a každý rok „bojuji“ s manželem, ať ho ještě pár dnů v obývacím pokoji necháme  - suchý, ale krásný.

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Čas plyne strašně rychle a já poslední  léta stíhám číst jen na dovolené s rodinou. Tam totiž čteme všichni. Během roku se večer, zbývají-li síly,  snažím učit anglická slovíčka a koukat do odborných knih, počítače a prolistovat noviny.
Mám ráda knihy  Johannese Maria  Simmela, jako první jsem četla jeho knihu Láska je jen slovo. Krásná a strhující je kniha Londýn, která vypráví o jeho velmi zajímavé historii od prvopočátku a ráda se vracím pro potěšení i k  básničkám Jiřího Žáčka či Povídkám Zdeňka Svěráka. Hrozně mne ten nedostatek času na čtení tolika zajímavých knih, které vychází, štve. Říkám si, že snad v důchodu to bude s časem lepší…

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Jára Cimrman, ležící, spící a všechny hry pánů Svěráka a Smoljaka. A pokud se dívám, tak pokaždé mi na konci ukápne slza u tradičně vánočního filmu Pretty woman – hezká pohádka,  parádně zahraná  Julií Roberts a Richardem Gerem.

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
U2, Karel Plíhal a Jarek Nohavica.

Jaromír Nohavica, foto: SONY MUSIC ENTERTAINMENT CZECH REPUBLIC s.r.o.Můj ranní rituál
Vstát z vyhřáté postele. Pokud v ten den necvičím, tak 20-30 minut power jóga, studená sprcha a  vydatná snídaně, na kterou se těším každé ráno!

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Protože mám doma tři velké chlapy, tak musí být lednice skoro pořád plná – především jogurty, různými  sýry a klobásami, nejlépe domácími!

Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Peču 2-3x týdně vše možné, proto ruční šlehač.

Jeden oblíbený recept
Nerada vařím, ale moc ráda peču – takže výborný koláč bez tuku :
velký kelímek bílého smetanového jogurtu, 2 vejce, kelímek od jogurtu polohrubé mouky, 1/3 kelímku cukru, prášek do pečiva – vše zamícháme a ušleháme. Vylijeme na plech a poklademe jakýmkoli ovocem  nebo tvarohem a můžeme posypat drobenkou (tuk, mouka, cukr).

Proč žiji ráda v České republice
Jinde bych žít nemohla. Mám tu své kořeny a rodinu. Česká zem je nádherná a její krásy neustále  obdivuji („ kochám se“) - nejraději ze sedla svého kola nebo pěšky.

Co bych změnil, kdybych měl kouzelnou moc
To je těžká otázka...aby byli lidé zdraví a měli k sobě navzájem úctu a respekt...

Příhoda k pousmání/ponaučení
Těch je mnoho, ale raději je vyprávím než píši, tak až se někdy potkáme...

Místo, kam se ráda vracímOstravský maraton
Ráda se vracím domů, k rodině.

Jak relaxuji a pečuji o své „já“
To je různé podle ročního období či momentální nálady...relaxuji v přírodě  na kole nebo na běžkách – u toho si pročistím hlavu nebo když si v létě lehnu do trávy na krásném místě, v zimě ve vaně s olejíčky, v sauně,  u dobré knihy a vínka.

Co mě letos zatím nejvíc překvapilo
Zatím mne letos nic nepřekvapuje. Spíše mne až dojímá obrovská ochota lidí, kteří mi pomáhají při přípravě  našeho maratónu. Všem moc děkuji!

Moje aktivity na začátku roku 2010
Příprava Ostravského aerobik maratónu, učení  se angličtiny a dalších pro mne  zajímavých  věci v  nové práci pro neziskovou organizaci, kde mimo jiné pracuji i jako  koordinátorka mezinárodního projektu Partnerství. A pokaždé se těším  na klientky do svých lekcí! Navíc po úspěšném lednovém víkendovém pobytu  připravujeme opět ve spolupráci s CK Frčíme víkend májový v termínu 7.-9.5., kdy nabídku tradičního  programu -  cvičení, aquaaerobik, masáže, kosmetiku,  pedikúru, atd. -  rozšiřujeme o další pohybovou aktivitu nordic walking.

Proč mám rád/a svou práci
Mám ráda  lidi, naplňuje mne jim pomáhat, pokud  je to možné a mohu pomoci, baví mne zkoušet nové věci, i když  to někdy jde těžko, ale důležité je mít do toho chuť, elán a nevzdát to.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Buďte zdrávi, mějte  se rádi a  úspěšně překonávejte  překážky, které  život přináší. Radost z pohybu a  každého dne vám přeje Alena Klimková

 

24. 02. 2010, 17.27:02

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist