Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Miss Aerobik

Jirka Gruntorád: Miss Aerobik z druhé strany aneb co normální divák nevidí…

Když se řekne Miss Aerobik, většina z nás si vybaví nádherné vysportované dívky nebo legendu aerobiku Olinku Šípkovou. Jak ale ve skutečnosti vypadá příprava toho, co se poté vejde do devadesáti minut záznamu České televize?

To je otázka, na kterou se Vám budu snažit v následujících řádcích odpovědět, protože za posledních osm měsíců se mne nesčíslněkrát lidé ptali, jak to ve skutečnosti na Miss Aerobik chodí, co vše se musí nazkoušet, jestli finalistky nahání porotce, apod.

Velká fotogalerie z finále Miss aerobik:

Fotogalerie: Finále Miss aerobik 2013

Pojďme pěkně popořádku…

Nejdříve je potřeba sličné sportující slečny vybrat, a tak, hned jak skončil ročník 2012, začal se připravovat ročník 2013. Podobná soutěž se stejně jako většina akcí v České republice neobejde bez partnerů, sponzorů, mediálních partnerů apod. Proto pro obchodní tým Miss Aerobik nastala každoroční tvrdá práce vyjednat podmínky spolupráce a mediálního partnerství. Vše se zadařilo, a tak jste nás mohli vídat už ve fázi příprav na finále na obrazovkách České televize, nebo právě zde, na stránkách tradičního partnera Miss Aerobik serveru Aerobic.cz. Na vše bedlivě dohlížela a dohlíží již více jak sedmnáct let zakladatelka a prezidentka soutěže Miss Aerobik, Mgr. Jana Čejková.

 • Jakmile bylo vše dojednáno, místa Miss Aerobik Tour vybrána, odstartoval maraton cvičení, hodnocení, řízení, jednání, který se zastavil až 24. listopadu 2013 při slavnostním finálovém galavečeru, ze kterého si na stránkách České televize můžete pustit devadesátiminutový záznam.

Většina zastávek Tour pod vedením společnosti Esprit Team měla stejný scénář. Sjeli se účinkující, porota, sponzoři, partneři, cvičilo se, konverzovalo, hodnotilo a na závěr odměňovalo. K tomu nechyběly pozvánky na velké semifinále do Prahy. Tour se zastavila mimo jiné třeba v Kladně, Liberci, Jindřichově Hradci, Plzni, Mladé Boleslavi atd. Porota to neměla nikdy jednoduché, protože vybrat z tolika krásných, sportujících slečen je těžké. Moje maličkost až na jednu zastávku vše moderovala a hlavní kategorii odcvičila. Musím se přiznat, že kolikrát to byla pěkná dřina, děvčata byla k neutahání.

Z celé Tour se vybralo to nej do semifinále, které se uskutečnilo 22. června 2013 v Praze ve Sportovní hale Lužiny. Tady už šlo do tuhého. Nejenom, že všude byly kamery České televize, ale i počasí přálo letním teplotám, a tak cvičení i celý program dával všem v hale pořádně zabrat. Celým dnem jsem Vás provázel osobně společně s Petrem Vojnarem. A abych toho neměl málo, ještě jsem si odcvičil několik kategorií. Prostě Ferda mravenec, práce všeho druhu. Po celodenním maratonu bylo dobojováno. Titul Miss Aerobik Kadet získala Nikola Zpěváková z Otrokovic, titul Miss Aerobik Junior Veronika Turčíková ze Znojma, titul Missis Aerobik Renata Polívková z Kladna. Mimochodem před kategorií Missis smekám. Jsou to slečny, dámy od dvaceti osmi let věku výše a o hodně mladší ročníky měly co dělat, aby se jim vyrovnaly.

 • Na závěr pak byla do listopadového finále vybrána šestice nejmenších slečen, které se utkaly v boji o titul Minimiss Aerobik a dvanáctka slečen v hlavní kategorii Miss Aerobik.

Od této chvíle se cesty Minimissek a Missek rozešly, aby se nakonec ve finále opět setkaly. Každá kategorie se připravovala jinak. Minimissky se připravovaly pod vedením Evy Ekrtové a Jany Scwarzové ve Fit Studiu v Mladé Boleslavi. Trénovala se nejenom volná sestava aerobiku, ale i umělecká dovednost, losovala se čísla a secvičovala společná sestava na stepech. Na vše opět dohlížela nejenom zakladatelka a prezidentka soutěže Miss Aerobik Mgr. Jana Čejková, ale i Minimiss Aerobik 2012 Zuzanka Ondová.

Příprava hlavní kategorie Miss Aerobik byla o poznání jiná, náročnější a to i pro realizační tým, který nově zastřešoval nový majitel licence Miss Aerobik Vlastislav Přeček a jeho společnost E-MOTION. Slečny se připravovaly na několika soustředěních, kde vše muselo klapat jako hodinky. Nejnáročnější bylo sladit přejezdy do hotelů, do fitness center, stravování a možnost nacvičovat s odborníky na tanec, výživu, sportovní aerobik nebo komerční aerobik. Přeci jenom poskládat dohromady osobní programy tolika lidí není jednoduché. Za to jak slečny zazářily na finálovém galavečeru v TOP Hotelu Praha vděčí nejenom své píli, ale i Pavlíně Zdařilové, Petru Havlíčkovi, Denise Všetíčkové, Markétě Pilnáčkové, Janě Šimičkové, Petru Vojnarovi,  Terezce Janoušové-Puchtové nebo Jirkovi Gruntorádovi. Velký dík také patří fotografovi Jakubovi Ludvíkovi, který s dívkami nafotil nádherný kalendář, nebo autorce šatů pro finálový večer - módní návrhářce z Českých Budějovic, Terezce Sabáčkové.

 • Kromě nás specialistů se o finalistky staral početný štáb spolupracovníků a partnerů držitele licence společnosti E-MOTION. Jednalo se o koordinátory, kadeřnice, kosmetičky, řidiče, vizážisty, redaktorky České televize, kameramany, zvukaře, atd. Těm patří největší dík, a protože nechci na nikoho zapomenout, děkuji za nás za všechny hromadně! Neměli jste to s námi vždy jednoduché - vážíme si toho!

Po soustředěních třeba ve Wellness hotelu Vista nebo v Zámeckém areálu Ctěnice přišly na řadu čtyři nejdůležitější dny. Tady už byla znát trocha nervozity, přesně podle slov majitele licence Miss Aerobik Vlastislava Přečka: “Sranda skončila, začínáme makat“. Čtvrtek, pátek byl opět ve znamení nacvičování, zkoušení, cvičení, jezení mnoha čokolád na nervy a pořádné stravy. Přeci jenom náročné choreografie a osobní sestavy aerobiku dají zabrat.

Den před finále jsme se vydali do Top Hotelu Praha, kde se vše připravovalo na neděli, 18:00. Stavbaři stavěli nádhernou scénu, technici připravovali zvuk, kamery, televizní jeřáb, apod. Když bylo vše hotovo na 80%, odstartovali jsme menší generálku. Vyzkoušeli prostor, sjeli společné skladby nebo vyzkoušeli moderaci, takže jsem se proměnil z Jirky Gruntoráda na Báru Černoškovou a Petra Vichnara. Po vydatné večeři a palačinkách jsme odjížděli kolem jedenácté večerní na hotel. Spát se šlo kolem půl jedné, jedné v noci.

 • Budíček byl v sedm, sbalit, rozloučit se s hotelem a vzhůru na finále. Na místě už bylo vše připraveno, včetně kameramanů, zvukařů, přenosových vozů České Televize, apod. Celému tomu stejně jako minulý rok šéfoval za Českou televizi František Karvánek, za Miss Aerobik Vladimír Mati.

Po celý den se zkoušela světla, LED stěny, zvuk, kam si kdo stoupne, společné skladby, rozhovory a také se shledaly dvě party - Miss Aerobik a Minimiss Aerobik. Když bylo vše nazkoušeno, připraveno, vrhl se na sál personál Top Hotelu Praha. Nandat a otevřít vína, nasypat mandle, tyčky, brambůrky, protože večer bude dlouhý.

My jsme vzadu ladili poslední detaily, zkracovali pásky na oblečení, líčili se, stříkali na sebe třpytky a povzbuzovali se. Pár slov od režiséra, přesun do zadní části scény, kde už na nás netrpělivě čekali moderátoři večera Barbora Černošková a Petr Vichnar.  Meziprostorem, tedy tím, co jste v TV neviděli, pak provázel Petr Vojnar. V 18:10 se v celém sále setmělo a station voice oznámil: “Dobrý večer dámy a pánové, začíná finále Miss Aerobik 2013“. Jak to bylo dál, se můžete podívat na web stránkách České televize v Ivysílání.

 • Za tři a půl hodiny bylo po všem. Osmiměsíční  práce za námi a před námi závěrečná afterpárty. Koukám, jsem se nějak rozepsal, ale snad jsem Vám alespoň malinko přiblížil, že za desítkami minut v televizním přenosu se skrývá mnoho stovek hodin práce velkého počtu lidí.

Ke konci snad už jen velké díky všem finalistkám, že do toho šly naplno, celému štábu České televize, realizačnímu týmu a vedení Miss Aerobik, všem partnerům, sponzorům, příznivcům, mediálním partnerům jako je třeba Aerobic.cz, apod. Jsme Vám za Vaši podporu vděčni a vážíme si jí. Bude na co vzpomínat a osobně doufám, že ročník 2014 bude ještě lepší! Už jen proto, že se můžete těšit na nový faceboook a kompletně nové, mezinárodní www stránky.

Závěrem chci Vám všem, nejenom příznivcům Miss Aerobik, ale čtenářům Aerobic.cz, popřát klidné svátky vánoční a do nového roku 2014 hlavně štěstí, zdraví, práci co Vás baví, peníze, lásku a co nejméně zlých, vypočítavých lidí kolem sebe. Kdyby bylo přeci jenom nejhůř, řekněte si to, co si už říkám mnoho let: “Když nejde o život, jde…..“. Však víte o co :-)
Užívejte života!

Autor: Jirka Gruntorád
(moderátor, odborník na externí, interní komunikaci, Public Relation, lektor mnoha fitness programů - www.gruntorad.cz)

Nejčtenější reportáže:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

04. 12. 2013, 10.47:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist