Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Irča Zoubková testovala Fénix Fitness: Nové funkční fitness na Žižkově

Zima pomalu odchází a nám se vrací do těla nová energie. Jde ruku v ruce s teplejším počasím a přicházejícím jarem. Nevím, jak vy, ale mě v tuto dobu láká představa vyzkoušet něco nového... A jelikož nabídka různých aktivit v Praze není zrovna malá, dala jsem na doporučení a navštívila jsem nově otevřené Fénix Fitness na pražském Žižkově.

Nejdřív jsem si na webu vyhledala, co všechno toto centrum nabízí, ale s pocitem, že to musím vidět naživo, jsem se odhodlala a využila volného dne, abych se přijela na vlastní oči (a tělo) přesvědčit, že reference nebyly klamné.

Po příjezdu mě mile překvapilo, že centrum je kousek od hlavní silnice Olšanská, přitom je v klidné zóně, kde není z rušné ulice slyšet zvuky velkoměsta. Vyšla jsem pár schodů a už se na mě usmívala recepční, která mi ihned doporučila za chvilku začínající hodinu Kruhový trénink. Neváhala jsem ani chvilku a běžela se převléknout.

Hodina probíhala ve velmi pozitivní náladě a utekla jako voda. Využití různých funkčních pomůcek, které centrum nabízí, bylo velmi zábavné. Při každém cviku se mi dostalo dostatečných informací, nač každý pohyb funguje a proč zrovna takto cvik provádíme. Velmi příjemná změna od jiných skupinových lekcí, kde instruktor hodinu odcvičí s vámi a nic vám k tomu neřekne. Skupinových lekcí jsem později v rozvrhu zahlédla daleko více, včetně mého oblíbeného BOSU nebo TRX.

Po Kruhovém tréninku jsem byla tak nabitá energií, že jsem chtěla víc. Proto jsem se vypravila na prohlídku celého centra a zjistila, že je zde funkční posilovna, která nabízí spoustu zajímavých pomůcek. Některé z nich jsem si hned mohla sama vyzkoušet, jelikož byl přítomný trenér, který je k dispozici v centru po celý den, kdybyste si nevěděli s tréninkem rady. Myslím, že pro lidi, kteří se rozhodnou cvičit bez předchozích zkušeností, je tato služba velkým přínosem.

Po vydatném cvičení jsem si řekla, že si ještě dopřeju trochu relax. Proto jsem si dala na baru kávu a rozhodla se zajít na chvilku do sauny. Jelikož venku ještě úplné horko není, sauna byla příjemným zakončením celé návštěvy Fénix Fitnessu. V sauně jsem se dala do řeči s jednou paní, která centrum navštěvuje pravidelně a doporučila mi na příště ještě masáž. Těch je v nabídce centra hned několik. Tak se těším, až budu mít zase volno, abych se mohla do centra vydat znovu.

Všem přeji příjemné jaro a spoustu energie do správného cvičení.

Irča Zoubková

 

text: Irča Zoubková – 08. 03. 2013, 22.08:41

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist