Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Soutěž

Jak zhubnout a ještě k tomu vyhrát krásnou cenu

Společnost STOB (STop OBezitě) organizuje kurzy snižování nadváhy po celé České republice a jejich efektivita je uznávána odborníky jak v Čechách, tak i po světě. A protože zájemci o hubnutí chtějí často vše „absolvovat“ z domova, kdykoliv, kdekoliv a aby to nezabralo moc času, přichází STOB s unikátním projektem – edukační internetovou soutěží pro širokou veřejnost nazvanou 7 S, která začíná 19. února 2013, ovšem registrovat se  a získat první body můžete již nyní.

Cílem projektu je ozdravění české populace, která se zejména díky nevhodnému životnímu stylu potýká s obezitou a jejím častým jo-jo efektem, s nemocemi srdce a cév, stále častějšími problémy s pohybovým aparátem a mnoha dalšími. Nenechte si  tedy ujít podporu desítek odborníků, stovek informací a desítek tisíc soutěžících.

V soutěži naleznete zábavný  edukativní program jak pro věrné příznivce STOBu  či pro již zdatné a zkušené „dietáře“,  tak pro ty, kteří s hubnutím začínají nebo chtějí žít zkrátka zdravěji.  „Posláním soutěže je nejen motivovat soutěžící k výkonu po dobu trvání soutěže, ale především jim ukázat možnosti, jak lze zvládat zdravý životní styl i v následujícím každodenním životě“, uvedla PhDr. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a spoluautorka projektu. „Nejde pouze o skupinu „vyvolených“, kteří jsou v péči nutričních a fitness poradců, ale o vzorek běžné populace. Pestrý výběr příběhů „Silných“ a oblastí, které zahrnují hlavní problémy spojené se sedavým životním stylem a potažmo obezitou, nabídne možnost téměř každému najít si „svůj problém“, se kterým se může ztotožnit“, dodává Iva Málková.

Základním konceptem soutěže je odborné vedení při realizaci pozitivních změn v životním stylu, a to zábavnou formou. Soutěž potrvá 13 týdnů – od února do května 2013. Soutěžící absolvují každý týden  internetové lekce (ty budou v modifikované formě po skončení ještě jednou opakovány) na vybraná témata: Sestavme si vhodnou snídani, Obědy v práci i o víkendu, Večeři nemusíme nechávat nepříteli, Jak si užít radost z pohybu, Piju, piješ, pijeme?, Sám sobě přítelem. Součástí bude i závěrečný kvíz v rámci tzv. Supertýdne a řada doplňkových soutěží včetně hlasování.

Jak bude soutěž probíhat

Soutěžící budou za svoje aktivity získávat body na individuální účet. Své body pak mohou vždy jednou za týden přidělit jednomu ze „Silných“, jehož příběh je nejvíce zaujme. Témata, se kterými se budou moci soutěžící ztotožnit jsou srdeční záležitosti, jo jo efekt, sladký život, zvládání nemoci, cvičení je lék, žena a…, přežiju 21. století?. Soutěžící budou mít možnost radit se a motivovat sebe i ostatní v rámci diskusí a chatů. Budou si také moci prostudovat články od odborných „garantů“ jednotlivých témat, kterými jsou prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., Mgr. Jana Divoká, Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Tamara Starnovská, MUDr. Marie Skalská, MUDr. Tomáš Fait a PhDr. Šárka Slabá, PhD.  Inspiraci pak budou soutěžící čerpat od „Motivátorů“.

Co můžete vyhrát?

Protože se jedná o soutěž, jsou připraveny i ceny. Hlavní  ceny (atraktivní zájezdy na Kanárské ostrovy, do Řecka, chytré váhy Tanita  a Evito, sportestery Polar, dovoz jídla domů na 4 týdny firmou Zdravé stravován a Dieptlus  apod.) budou získávat soutěžící podle počtu svých bodů, které budou závislé i na tom, zda podpoří „Silné“. Vedlejší výhry (hole na Nordic walking Birki, krokoměry Tanita, balíčky vhodných méně kalorických potravin,  materiály STOBu, žertovné předměty - např. vzkazy do ledničky a pod.)  mohou  získávat soutěžící každý týden. A cílem je, aby si každý odnesl zvýšení kvality života.

Všechny potřebné informace k fungování projektu najdete na www.stobklub.cz, kde se můžete také sami do soutěže zaregistrovat.

Záštitu nad projektem převzaly Česká obezitologická společnost ČLS JEP, Fórum zdravé výživy a Česká společnost pro hypertenzi. Projekt je zároveň podporován Kanceláří WHO (Svétové zdravotnické organizace) v ČR.

 

06. 02. 2013, 09.41:53

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist