Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Diskusní fórum

Diskusní forum - kategorie:

Hodnocení článků na Aerobic.cz (poslední příspěvek: misaEvans, 16.06.2012 21:13)

Který článek vás oslovil? A jaký je váš názor?

Diskuse -> Hodnocení článků na Aerobic.cz -> Proč dnes aerobik prohrává?

informace   registrace   přihlášení   kategorie diskusních fór

téma: Proč dnes aerobik prohrává?

založil: jitulech 27. 10. 2011 (13:42), reagovat

Reaguji na skvělý článek od Daniela Mullera. Má pravdu naprosto ve všem. Různým formám cvičení se věnuji již 16 let, zkusila jsem téměř vše, takže to co Daniel píše mám ověřeno v praxi. Naštěstí si myslím, že řada lidí se k různým formám aerobního cvičení vrací, většinou jsou to však klienti, kteří cvičí již dlouhá léta, velice rychle odhalili chytrý(ale klamavý)marketingový tah Zumby fitness a vrátili se zpět ke klasice.
Danieli díky a šiřte svou osvětu dále. Já se o to snažím již 2 roky a pomalu a jistě to přináší své ovoce.
Jitka Singerová

mamina 28. 10. 2011 (17:47), reagovat

Dobrý den, dlouho jsem nečetla tak dobrý článek, jako je článek Daniela Mullera. K čemu potom jsou všechny ty kurzy, které instruktoři absolvují, když nám v podstatě huntují zdraví. Nejsmutnější na tom je, zažila jsem spoustu instruktorů, kteří se prezentují na velkých kongresech a akcích, patří mezi instruktorskou elitu aerobní scény v republice a na svých komerčních hodinách předvádí přesně to, jak je popsáno v článku. "Jedou" ve vražedném tempu, div lidé nekolabují, choreografie, které člověk, pokud necvičí léta, nebo nemá za sebou profesionální či závodní kariéru, tak je prostě nedá. Dneska je to jenom byznys, kde jsou peníze a narvané tělocvičny na prvním místě před zdravím klientely.
Nataša Doležalová.

henka 02. 11. 2011 (17:55), reagovat

Velice děkuji za kvalitní článek. Nelze s ním jen než souhlasit. Přestože v něm nepadlo ani jedenkrát slovo zumba, na které dnes každý slyší, cítím z toho obrovskou kritiku moderních nepromyšlených rychlokvašek. Moderní cvičení zumby není založeno na žádných principech zdravého cvičení. Je to jen továrna na peníze... Už jen to, že diplom cvičitele zumby získáte za dvě odpoledne, nemalou částku peněz a nutnosti členství v klubu. Cvičitelé mnohdy nemají sebemenší znalost toho, jak se vede hodina aerobního cvičení. Tep nahoru dolu, hlava do předklonu, nástupy na špičku, přetěžování kolen a cvičení v hektickém tempu. Snad to ženské pochopí a vrátí se ke zdravému cvičení, které je založeno na nějaké teorii.

naty 06. 11. 2011 (17:35), reagovat

Ani mě to nenechalo na pokoji, článek je velice aktuální, děkujeme Danovi.Ovšem nechci se opakovat,všechny odezvy jsou velice správné, se vším souhlasím. Jsem dlouholetou cvičitelkou AE, Body, Pilates aj. Trápí mě v poslední době tendence rušení hodin AE s jednoduchou choreografií, záměna těchto hodin Zumbou, upřednostňování hodin DANCE AE atd. Na druhou stranu je to k zamyšlení: špatná osvěta, ano, komerce je přednější, ale zapřemýšlejme,co táhne děvčata k Zumbě, je to mimo jiné krásná hudba, Latino-americké rytmy, není problém je oprášit. A co se týče Zumby, postupně odezní, v Mexiku už pomalu končí. Trendy vždy budou, ale postupem času se vše vrací ke klasickému AE a posilování. Ćím více budeme mluvit a psát o zdravém cvičení, o pohybu v aerobním pásmu a o spalování tuku, a také o tom, co nám škodí, tím rychleji se to dostane do podvědomí lidí.

Mixík 11. 11. 2011 (08:46), reagovat

Souhlasím se vším,co tu bylo napsáno.Opravdu Zumba Fitnes není o ničem jiném,než o tahání peněz z lidí.Z vlastní zkušenosti - přihlásila jsem se o ZIN a už půl roku se snažím odhlásit a nic.Stále mi strhávají peníze,i když jsem jim několikrát psala,že už to nechci.Takže pozor,než se tam přihlásíte!
A "rychlokvašky" po víkendu?To je téma samo o sobě.Myslím si,že by měli projít instruktorským kurzem,a pak mít přístup na takovéto školení.I když o tom Daniela mluví na těchto seminářích,nemyslím si,že by někdo šel na školení instruktorů.
Je pravda,že hudba je moc hezká a každému z nás vyhovuje něco jiného,ale je divné,že mě,člověku,který běhá,hopsá na aerobiku,mlátí po pytle na fitboxu a dělá kdo ví co,po zumbě bolí záda a kyčle.Asi to dělám blbě,proto se raději vracím ke klasice:-)

mamina 16. 11. 2011 (21:13), reagovat

Dobrý den,
další skvělý článek Daniela Mullera.
Sama z praxe vím, spostu mých kamarádek od aerobiku právě odradilo to, že když přijdou na hodinu jako nováček, s nějakým tím kilem navíc, neznají kroky, popřípadě nestíhají šílenou náročnost tanečního tempa (dnes mám pocit, že je to móda), čím rchlejší a náročnější, tím lépe, tak takový človíček jde 2x - 3x, nechytne se, připadá si blbě a už se nevrátí. Kolikrát, pokud ještě sebevědomí k tomu nic moc je se sportem konec nadobro. Byla bych jednoznačně pro, začít zase cvičit pro obyčejné lidi. Ty bez taneční průpravy, s hudebním sluchem nic moc, nějakými kily navíc. Myslím si, že rozzářené oči takových úplně obyčejných ženských za to stojí. Instruktoři nemyslíte???

BKonca 25. 11. 2011 (07:08), reagovat

Dobré ráno,
jsem instruktorkou Body and Mind a vím, že dnešním hitem je ZUMBA. Někdy mám pocit, když se klienti na hodinách baví, že kdo nechodí na Zumbu, tak jako by ani nežil. Na svých hodinách se snažím už mnoho let lidi učit, že je velmi důležité, aby je cvičení bavilo a když chtějí se sebou něco udělat, tak nejdříve musí chtít hlava, pak si tělo poradí s ostatním. Myslím si, že moje hodiny jsou opravdu pro obyčejné lidi, kteří nemusí mít 100% hudební sluch, ideální postavu velikosti 40 a méně .... Důležité je si cvičení užít a nejen na cvičení s úsměvem přicházet, ale i odcházet a hlavně vydržet !!!! Držím palce nejen sobě, ale i ostatním instruktorům, ať lidé pochopí, že bez pohybu se žít nedá :-) Blanka

sari 25. 11. 2011 (18:59), reagovat

Taky souhlas,na svých hodinách mam největší úspěch a jednoduchou choreografií doplněnou posilováním. dance aerobik s otočkami je lepší s uzavřenou skupinou ,kde všicni umí kroky a ono se to vráti... jako rokenrol a mini, zumba je modní záležitost.... a pak budou ženské co umí aerobní kroky zase hvězdy.

misaEvans 16. 06. 2012 (21:02), reagovat

Dobry den,
reaguji na clanek, Proc dnes aerobic u lidi prohrava... - rada bych pridala nazor tak nekde na 'pomezi' protoze vetsina reakci je ve stylu Zumba fuj! - ponekud jednostrane.
Abych se uvedla, puvodne z Ostravska kde jsem vyrostla na aerobicu a vsem co k nam prislo, dance aerobic, stepy, taebo, Portdebras, nyni trvale ziji ve Velke Britanii kde studuji prava a po vecer ucim Zumbu, Toning a Flowin. Instruktorkou jsem tak trochu z donuceni - po te co jsem trvale presidlila z CR do Walesu jsem aktivne hledala aerobic hodiny na ktere bych mohla dochazet. Na rozdil od Ceske republiky ale aerobic ve Velke Britanii nema tradici a tudiz uroven je nesrovnatelna. Fristrovana jsem se rozhodla vyskolit a vest aerobic sama. Po te co jsem absolvovala kurz (vyborne) jsem si uvedomila, ze vlastne vubec nevim jak vest hodinu - a tudiz po utracenych 3000 liber jsem na tom nebyla o nic lepe. Pak prisla Zumba a s ni jednodenni skoleni. Priznavam, opet jsem se vratila domu s tim, ze nevim jak vest hodinu. Nastesti ale diky ZIN a pravidelnym DVD a CD jsem se 'samodoskolila' rychle a zacala vest hodiny natolik popularni ze jsem na 4 hodinach tydne uzivila velmi pohodlne celou domacnost po dobu dvou let. Ted blaznovstvi ohledne Zumby odeznelo - a to priznavam bez okolku. Celou domacnost uz neuzivim. Na hodinach ted mam v prumeru 30 nadsenkych, ktere dochazeji tyden co tyden. Denodenne se setkavam s temi co nasleduji Zumbu temer jako nabozenskou sektu a s taborem temi, kteri Zumbu nesmiritelne zatracuji. Dost jsem se tim potrapila a dosla k temto zaverum.

Zumba negativa: Instruktori nejsou dostatecne skoleni. Kvalita instruktoru je bidna. Spolecnost Zumba ryzuje penize a velmi chytrym marketinkem lidem s prominutim vymyva mozky. Verim ze Beto ma/mel uprimne umysly - obrovska masinerie za nim ale tyto vyzdimala na kost.

Zumba pozitiva: Opravdu otevrena vsem, jednoducha. Fantasticka hudba, moznosti neomezene - netreba tuc tuc fitness nahravek. Velmi chytra ucebni metoda

misaEvans 16. 06. 2012 (21:13), reagovat

ktera nevyzaduje aby instruktor neustale mluvil do mikrofonu. Jednoduche choreografie, ktere zapojuji cele telo. Duraz na zabavu.

Zumba vytahla z gaucu spousty lidi, kteri by se normalne k cviceni nedostali. Nekteri z nich se vraceji na gauce, nekteri zustali, a u Zumby zustanou. Zumba zustane, je to moderni zalezitost, moda odezni a s ni i masy, ale samotna Zumba zustane, protoze puvodni myslenka Zumby ie ucebni metoda a vyuziti hudby, kterou fitness prumysl do te doby ignoroval je genialni.
Smutne ja, ze narazit na dobreho instruktora Zumby je vzacnost. Jeste smutnejsi je, ze spolecnost Zumba je k tomuto jaksi hlucha - ja jsem osobne vzdala snahy kominikace s Home Office. Verim pani, ktera tady psala, ze se ji nedari zrusit clanstvi. Ja sama mam horkou zkusenost s vedenim Zumby. Taky me trapilo jak se kazdy snazi utrhnout trosky te slavy, mit fotku s Betem, zorganizovat velkou 'akci' nebo cokoliv s potencialem 'vydelat'.
Taky me mrzi, ze vim, ze kdybych ted otevrela hodinu aerobicu - nemela bych sanci ji vest. Lide nemaji zajem. Ovsem, staci si pustit videa prednich ceskych aerobic intruktoru na youtube a je mi jasne proc. Sama si nejsem jista, jestli bych se na jejich hodinach chytala. A to nemam 10 kilo navic a tanec je mi vlastni. Na konferencich napriklad se nekterym hodinam - jako treba stepum, vylozene vyhybam, protoze choreografie jsou zde natolik komplikovane, ze se opravdu nechytam.
S nazory zde prezentovanymi souhlasim, ale doufam ze jsem prispela k tomu abychom diskusi rozsirili na pro a proti, ne pouze proti - o tomhle diskuze prece je - nebo ne?
Misa

Abyste mohli reagovat, musíte se nejprve přihlásit.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist