Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zimní dovolená v údolí Stubai

Nejen jedinečná poloha a snadná dostupnost z blízkého tyrolského hlavního města Innsbrucku dělá ze Stubaiského údolí správné místo pro zimní dovolenou. Ideálním jej činí skvělá nabídka zimního sportovního vyžití na Stubaiském ledovci. O to se starají čtyři lyžařské areály se zázemím pro lyžaře, snowboardisty, freeridery a sáňkařské nadšence. Perfektně upravené sjezdovky, speciální nabídka BIG Family Stubai pro všechny věkové kategorie, doplňkové služby zimní sezony jako je sáňkování, běžkování, zimní turistika a výlety na sněžnicích a skvělé sněhové podmínky od října do června, to je pro Stubai stejně tak typické, jako pohostinnost a výborná místní kuchyně.

Zimní dovolená v údolí Stubai

Co tvoří správnou zimní dovolenou? Destinace by měla být pohodlně přístupná. Lyžařský areál musí mít dobře upravené sjezdovky různé obtížnosti a záruka sněhu je podmínkou. Nutné jsou také svahy pro freeride, snowparky pro skoky a moderní zařízení. Děti by měly mít dohled odpovídající jejich věku, který jim pomůže zlepšit lyžařské schopnosti. Měl by zde také být dostatek zajímavých příležitostí mimo lyžování - aby byla dovolená tak zábavná, jak jen může být. Stubaiskému údolí se daří plnit všechny tyto požadavky komplexně a kvalitně.

Zimní dovolená v údolí Stubai

Údržba sjezdovek a parků v popředí

Milovníky alpského lyžování potěší dlouhé sjezdy a krátké dynamické svahy na perfektně upravených sjezdovkách ve všech čtyřech lyžařských oblastech Stubaiského údolí (Stubais-ký ledovec, Schlick 2000, Serlesbahn v Mieders, Elferlift v Neustiftu). Areál zahrnuje 58 sjezdovek, přístupných se stubaiským Super Ski Passem, samotné území Stubaiského ledovce zabírá plochu 200 hektarů. Zasněžování na Stubaiském ledovci začíná již v září, v ostatních areálech v polovině listopadu. To je jeden z důvodů, proč zimní návštěvníci toto “království sněhu” tak milují.

Areál na Stubaiském ledovci zahrnuje BIG Family Funslope, který byl pro nadcházející zimní sezonu rozšířen, Moreboards Snow Park ve Stubai Zoo, kde přibyl nový vlek, a pohodlný svah pro rodiny a lyžaře nad 50 let v resortu Daunferner. Při výstavbě šesti-sedačkové lanovky Zirmachbahn v loňském roce přibyly tři nové sjezdovky ve středisku Schlick 2000 ve Fulpmes. Různě obtížné sjezdovky “Kanonenrohr”, “Latschen” a “Wasserfall” jsou již připraveny pro novou sezonu.

  • Stubaiské údolí doplňuje širokou škálu zimního vyžití svou nabídkou téměř 70 km běžkař-ských tratí a více než 80 km turistických stezek.

Zimní dovolená v údolí Stubai

Průvodce mimo sjezdovky

Milovníci prašanu prašanu mimo sjezdovky ocení, že nejlepší svahy byly zaznamenány a zaneseny na GPS trasách a videích. Lákavé jsou zasněžené lesy a svahy areálu Schlick 2000 na pozadí monumentálních vrcholků Kalkkögel. Stejně tak trasy pro sněžnice v Mieders a Neustiftu odkrývají nedotčená lesní území. Být si vědom možných nebezpečí, informovat se o lavinovém nebezpečí a použít správné vybavení je stejně důležité, jako honba za neza-pomenutelnými zážitky a zábavou. Všichni sportovní nadšenci, kteří navštíví tyto oblasti bez doprovodu místního zkušeného horského průvodce, tak ovšem činí na vlastní nebezpečí.

Zimní dovolená v údolí Stubai

Certifikovaný sáňkařský zážitek

Zábava ze sáňkování ve Stubaiském údolí je zaručena jedenácti přírodními drahami. Protože všechny dráhy byly zkontrolovány podle přísných tyrolských kritérií a opatřeny tyrolskou známkou kvality, mají nejvyšší standard kvality a bezpečnosti. Pro ty, kteří nechtějí chodit pěšky, nabízejí Serelsbahne v Mieders, Elferlifte v Neustiftu a vleky ve Schlick 2000 transport včetně sáněk, které si zde lze na den pronajmout. Některé ré dráhy jsou v provozu i pro noční sáňkování. Dvě sáňkařské dráhy na Elferu jsou osvětleny třikrát týdně, jedna z nich petrolejovými lampami. Areál Schlick 2000 otevírá noční sáňkování jednou týdně.
Velké nabídky pro ty nejmenší

  • Přátelskost, komplexní služby, vynikající péče o děti, dozor a nabídky, které jsou šité dětem na míru, jsou typické pro program BIG Family. K dispozici je v celém Stubaiském údolí a je oceňován návštěvníky z celého světa. Není divu, že bylo údolí opětovně jmenováno nejlepší lyžařskou oblastí v Alpách pro rodiny s dětmi.

Zimní dovolená v údolí Stubai

Přehled akcí pro zimní sezónu 2014/2015

•    Lyžařský Oktoberfest Weiße Wies’n (11.- 12.10. 2014)
•    V rámci Moreboards Stubai Premiere ve Stubai Zoo Snowparku (17.-19. 10. 2014) bude probíhat pestrý mix snowboardových soutěží, dále bude možné vyzkoušet nejnovější vybavení v Brandsaloonu na Eisgratu. Součástí akce jsou také velké party v malebné vesnici Neustift.
•    Stubai Jam (15. listopadu 2014) pro milovníky snowboardu
•    Winter Season Opening Event (6.12.2014)
•    Na SportScheck Gletscher Testival na Stubaiském ledovci je k dispozici vybavení k vyzkoušení a pronájmu (6.-9. 11. 2014)
•    Adventní období odstartuje  Höllen Rock Nacht (Pekelná rocková noc), 28. - 29. listopadu 2014, následovat budou adventní průvody, výstava jesliček a vánoční koncert v Neustiftu.
•    BIG Family oslavy nového roku pro nejmenší (30. 12. 2014)
•    Lavinové školení SAAC Basic Camp (15.-16. 11. 2014 a 25.-26.4. 2015)
•    Powder Department Freeride Camp na ledovci (20.- 22. 2. 2015)
•    Dine & Wine Gourmet večer v Schaufelspitz, restauraci ohodnocené průvodcem Gault Millau (9. a 10. 1. 2015) pro milovníky lahůdek stejně jako páteční farmářské trhy v Neustiftu
•    SportScheck Bivouac camp (13. do 15. 2. 2015). Účastníci kempu stráví jednu noc v nadmořské výšce 3000 metrů na Stubaiském ledovci.
•    24. ročník Stubai Cupu (6. - 8. března 2015), z hory Elfer v Neustiftu  a Kreuzjochu ve Fulpmesu budou vzlétávat skupiny paraglidistů.
•    Dětský festival BIG Ron v lyžařském centru Schlick 2000 (17. února 2015).

Zimní dovolená v údolí Stubai

Více informací a další akce naleznete na:
www.stubai.at/de/aktuelles/veranstaltungen

 

14. 11. 2014, 18.49:18

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist