Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zásady přežití předvánočního a vánočního stresu

Blíží se čas vánoční. Čas klidu, míru, lásky a pohody. Málokdo by se netěšil na tyto svátky. Většinu času trávíme v kruhu svých blízkých, přátel. Chceme si odpočinout od celoročního pracovního shonu a proto si většinou dopřáváme méně pohybu a ruku na srdce, vánoční jídelníček je hodně benevolentní a velkorysý co se týče množství, skladby a frekvence. Říkáte si, že je to jednou za rok. Ano, v tom máte pravdu. Ale chudák náš zažívací systém. Ten již nyní při představě nadcházejících dní křičí o pomoc. A často právem. A ještě dlouho potom se bude vzpamatovávat a dávat dohromady. Jako po bitvě.

Berme však ohled na náš trávicí trakt. Uvědomme-si si jakou práci musí neustále vykonávat. A jak je pro nás důležitý, pak bychom ho měli chránit jako „poklad“. Ani nechtějte vědět, jaké potíže může napáchat, onemocní-li, či funguje pouze omezeně.

Průhonice

Na následujících řádcích vám chci poskytnout několik užitečných rad a tipů, jak přežít Vánoce bez úhon ve vztahu k vašemu trávení, hmotnosti a zdraví. Nejen fyzického, ale i psychickému, neboť tyto oblasti jsou velmi úzce spjaty jako ostatně vše v našem organismu a potíže v jedné se promítnou i do té druhé,“ říká Ladislava Pokštefl, trenér Sokolovny Průhonice.

Jak přežít vánoční svátky?

• jezte střídmě
• pijte dostatek tekutin
• nekombinujte mnoho druhů potravin (např. maso, ovoce a mléko je přímo „vražedná“ kombinace)
• více pohybu neuškodí, berte předvánoční nákupy a nošení težkých tašek jako výzvu ke cvičení a místo v nákupním vozíku neste nákup v taškách už od pokladny.
• místo neodolatelné chuti na sladké cukroví sáhněte raději po ovoci
• ovoce však nikdy nekombinujte s masem
• jako přílohu k masu jezte zeleninu
• cukroví pečte raději o několik plechů méně
• alespoň co druhý den oprašte osobní váhu
• nejezte v pozdních večerních hodinách, nejvíce kalorické věci si klidně dejte - ale s rozumem střídmě a pokud možno v dopoledních hodinách
• místo odpoledního „mlsání“ u televizoru jděte raději na procházku, udělejte si občas přes den pár kliků či dřepů

"Pokud se vám však nedaří zdolávat všechny nástrahy a rádi podléháte lákavým dobrotám, pak ještě existuje pomoc ve formě trávících enzymů. Ty pomůžou při zpracování potravy a ulehčí tak vašemu zažívání od jeho nekončící vánoční  pracovní směny. Vánoce jsou jednou za rok je potřeba si je pořádně užít ale myslete přitom i na svoje zažívání," dodává sympaticky trenér. 

 

text: redakce, foto: Sokolovna Průhonice – 30. 11. 2011, 21.33:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist