Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kondiční kruhový trénink STRONG BODY v Sokolovně Průhonice

Sokolovna Průhonice přichází v tuto dobu se speciálním kruhovým trénink s názvem STRONG BODY, pod vedením zkušených trenérů. V této skupinové lekci mají klienti možnost vyzkoušet veškeré vybavení, kterým Sokolovna disponuje. Tělo si tak zkusí TRX, Bosu, Spinner, Alpitreck, Kranking®, Stepy, Boxovací pytel a mnoho dalších aktivit. 

Sokolovna Průhonice

Víte, že...

Multifunkční stroj Kinesis

se využívá především při kruhových trénincích. Variabilita cviků na tomto stroji je v podstatě neomezená. Umožňuje vytvořit až 400 různých samostatných pohybů a 250 cvičení. I právě v tom spočívá jeho výhoda – každému klientu lze sestavit trénink na míru podle fyzických schopností a kondice. Kinesis je vhodný pro budování rovnováhy, flexibility a síly.

Tyre training

je ojedinělým tréninkovým systémem s využitím velké traktorové pneumatiky o výšce 180 cm a váze 150 kg. Během tréninku se celé tělo procvičí zcela odlišným způsobem než při klasickém posilování. Jednotlivé cviky s pneumatikou jsou doplněny dalšími pohybovými aktivitami s využitím cvičebních pomůcek, např. kladiva na kámen, malá kladívka, BOSU, medicinbaly, rip:60, gymnastické kruhy, lapy a boxovací pytle. Celý trénink je zaměřen na posílení tzv. CORE, tedy hloubkového stabilizačního systému těla. Během tréninků se spálí 800 – 1000 Kcal a dochází tak k rychlému zlepšení kondice a rychlejší adaptaci organismu na zátěž.

Sokolovna Průhonice

GUN-eX® trainingsystem

patří mezi pokročilou tréninkovou formu založenou na funkčnosti, jednoduchosti a zdravotních přínosech pro lidské tělo. Hlavní součástí tréninků je těžké, pevné lano používané k posilování, přetahování a také ke zvýšení odolnosti v některých cvicích. Během cvičení jde o jednoduché pohyby využívající síly a hmotnosti těla. Lano je 6m dlouhé s extrémní roztažností, vysokou hmotností a speciálním ukončením pro různé druhy úchopů. Celý trénink je zaměřený stejně jako Tyre training na zapojení hloubkového stabilizačního systému těla, zpevnění svalového korzetu a svalové hustoty, ale také je výborným pomocníkem pro kontrolu hmotnosti a spalování kalorií.

Oba tréninkové systémy a nástroj Kinesis se vracejí k základům cvičení, jednoduchosti a přirozenosti. Slibují nekonečné tréninkové možnosti a spoustu zábavy.

Sokolovna Průhonice

Ojedinělost lekce STRONG BODY je v tom, že lekci vedeme ve dvou a máme tak nad cvičícími klienty větší přehled. Můžeme je takto lépe kontrolovat a také více motivovat k lepším výkonům.“ říká Ondřej Kredba, jeden z lektorů Strong Body a dodává: „Jako jeden z certifikovaných Kranking® instruktorů mohu využít v tomto tréninku právě stroj Kranking®.  Jde o první kardiovaskulární program pro horní polovinu těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a sílu horní poloviny těla, především zádových a břišních svalů, zároveň spaluje vysoké množství kalorií. Jako efektivní kruhový trénink ho může využívat široké spektrum klientů.  Ač je naše lekce energeticky velmi náročná, samozřejmě ji vždy přizpůsobíme tak, aby byla vhodná a především zábavná pro všechny zúčastněné. Chceme klientům přiblížit veškeré aktivity, které nabízíme a které si ještě třeba neměli možnost vyzkoušet. Všichni si takto procvičí celé tělo v krátkých časových intervalech, stanoviště po stanovišti a poznají zde své limity. Po této lekci je ve všech tvářích vidět únava, ale i spokojenost s výkony a úsilím, které ze sebe všichni vydali. I pro nás s týmovým kolegou Láďou je to známka toho, že tento trénink je velmi účinný, ale jak jsem již řekl, také velmi zábavný.“ 

Keep Kranking® v Sokolovně Průhonice

 

text: Mgr. Michal Plesník, foto: ilustrační fotky www.sokolovnapruhonice.cz – 09. 10. 2011, 17.50:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist