Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Stříbro z ME pro chuchelský aerobik

Ve dnech 10. – 14. září 2008 se ve finském hlavním městě konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness seniorů. Jako každý rok měl chuchelský aerobik své zastoupení v kategorii fitness aerobik. Osmičlenný fitness tým ve složení Klára Dáňová, Ivana Dvořáková, Markéta Kolářová, Martina Kolářová, Renata Mielniková, Adéla Navarová, Petra Šejvlová a Kateřina Ťoupková byl na ME nominován Českým svazem aerobiku na základě druhého místa na Mistrovství ČR.

Po dlouhé a tvrdé přípravě (děvčata obětovala veškerý čas prázdnin na trénování), jsme odletěly do Helsinek. V kategorii fitness aerobik bylo přihlášeno devět týmů. Soutěž měla celkem tři kola. Ve čtvrtek bylo na programu první kolo – preliminary. Jelikož to je vždy první start, bývá výkon závodníků trochu nejistý a nervózní. Děvčata svou sestavu zvládla bez větších chybiček a do druhého dne postupovala ze druhého místa. Hodnocení pěti rozhodčích bylo následující: dva rozhodčí přidělili děvčatům první místo a tři rozhodčí druhé místo.

Druhý den do semifinálového závodu nastupoval tým na plochu s odhodláním a chutí zabojovat. Bohužel klouzavá podlaha způsobila dvě chybičky v sestavě a tak nebyl výkon stoprocentní. Nicméně hodnocení rozhodčích bylo totožné s předchozím kolem – 1, 1, 2, 2, 2.

Do sobotního finálového kola šla děvčata opravdu naplno. Na plochu nastupoval tým jako startovní číslo jedna, což nebývá výhodné. Jejich výkon byl výborný. Jako trenérka bych vytkla jen drobnou nejistotu v celkovém provedení sestavy. Výkon vítězek, českých mistryň republiky z Kladna, byl více přesvědčivější.

Myslím si, že druhé místo je výborná bilance pro chuchelský aerobik a dobrý odrazový můstek pro boje na nadcházející Mistrovství světa, které se bude konat ve dnech 2. – 7. prosince v ruské Dubně. Na tomto šampionátu budeme mít kromě seniorského fitness týmu ještě jedno želízko v ohni – fitness tým kadetek. Držte nám palce!!! Veronika Vrzbová, trenérka

 

text: Mgr. Veronika Vrzbová, foto: archiv autorky – 26. 09. 2008, 21.20:05

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist