RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Skvělý úspěch české výpravy

V sobotu 13.září 2008 vyvrcholil ve finských Helsinkách FISAF European Fittness Championship, ve kterém o titul Mistra Evropy bojovali seniorští závodníci ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmy. Čeští reprezentanti dosáhli opět skvělých výsledků.

Ve sportovním aerobiku kategorii párů získali po bezchybném závodě první místo Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek z Domyna Praha. Bronzovou medaili získali Jana a Josef Vůjtovi.

V kategorii mužů vybojoval ve velmi těžkém závodě mistr republiky Jan Pochobradský třetí místo. Na pátém místě skončil Daniel Komarov a na sedmém Vojtěch Ešner. Závod mužů  přesvědčivě vyhrál Fin Jouni Viitanen, na druhém místě se umístil Španěl Jonatan Caňada.ilustrační foto: www.corridoor.cz

V kategorii teamů udrželi Češi první tři  místa z předchozích kol, takže zlato vybojovali Jan Novosad, Hana Babková a Miroslava Zimová z Corridor teamu Jakuba Strakoše. Stříbrnou medaili získaly Magda Husáková, Jindřiška Prošková a Andrea Kinzlová z Aerobic Dancers Kladno. Třetí nejlepší umístění v evropském šampionátu sii udrželi i Gabriela Ziková, Ivata Piskáčková a Veronika Stupková z Akademie sportovního aerobiku Radky Hanákové.

Ve velmi těžkém závodě žen se nakonec za Finkou Ritou Niemi a Bulharkou Ludmilou Kovací umístila na třetím místě naše Denisa Barešová z Fit studia Čelákovice. Pátá nakonec skončila Tamara Jiříková a šestá Kateřina Šmejkalová z Aerobic Dancers Kladno.

České fitness teamy i v Helsinkách přesvědčily o své pevné pozici v čele evropských závodů.  V  kategorii aerobik získal zlatou medaili team Aerobic Dancers Kladno, stříbro pak ze semifinále udržely reprezentantky z Aerobic teamu Veroniky Vrzbové. Na třetím místě se umístil ruský team Effect.

V kategorii step nakonec evropský titul těsně unikl našemu mistrovskému teamu Aerobic Dancers Kladno. Umístil se na výborném druhém místě. Třetí skončil náš další úspěšný team Fitness studia Zdeny Vitákové. Zlatou medaili vybojoval ruský team Flamengo.

V kategorii hip hop jednoznačně ovládly ruské teamy. Šesté semifinálové místo LSD Funky Dancers Oxygen Příbram a sedmé místo teamu Nextyle je proto obrovským úspěchem české výpravy.

Fínále FISAF European Fitness Championship 2008 skončilo opět velkým úspěchem české reprezentace. Dalším světovým závodem, který naše zástupce čeká, je Mistrovství světa v ruské Dubně v prosinci 2008. Všichni jsou v plné formě a po krátké pauze na odpočinek okamžitě začínají další část tréninkové přípravy tak, aby na vrcholném závodě letošní sezóny získali co nejlepší výsledky.

Přesné výsledky finále naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku: www.ceskysvazaerobiku.cz.

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku, foto: ilustrační foto: www.corridoor.cz – 14. 09. 2008, 08.53:32