Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Soňa Blažková: Bosu Balance Trainer a vzdělávací systém BOSU v České republice

O té modré "polokouli" zvané Bosu Balance Trainer jste už rozhodně slyšeli, četli nebo jste jej už někde alespoň viděli.   A proč to modré, v současné době tak velmi populární "něco" vypadá jak vypadá? Protože někdo, kdo byl chytrý a kreativní (jistý pan David Weck, USA), usoudil, že potřebuje zlepšit svoji rovnováhu a žádná z pomůcek, které měl k dispozici, mu nepřišla dost vhodná, tak si prostě vymyslel vlastní. Ještě, že tak. Jinak by Bosu Balance Trainer asi nikdy nespatřil světlo světa.

Ok, takže Bosu Balance Trainer zlepšuje rovnováhu, ale to dokáže i spousta dalších pomůcek, tak čím je zrovna tato tak výjimečná?

Za prvé svou funkčností.

To znamená, že při jejím správném a pozor, zdůrazňuji správném, použití tato  pomůcka opravdu funguje jako  „trenažér“ naší rovnováhy,  jako trenér stability středu našeho těla. Co to znamená? Zjednodušeně lze říci, že při zvolení správných cviků a při dodržování správné techniky při cvičení na Bosu Balance Trainer si můžete např. dopomoci k tomu, aby vás přestala bolet záda. Jak? Tím, že správným cvičením a používáním Bosu Balance Trainer zlepšíte funkci a spolupráci svalů, které zpevňují páteř během všech pohybů, ale i během statického zatížení, to znamená např. stání, sezení, ležení. Tyto svaly by se měly také správně zapojovat i při jakémkoliv pohybu horních i dolních končetin. A pokud všechny tyto svaly donutíme správně pracovat a spolupracovat, budou pracovat "ekonomicky", budou zatížené rovnoměrně a správně, tudíž si "spravedlivě" rozdělí práci, kterou vykonávají při jakémkoliv našem pohybu nebo třeba jen stání či sezení. A tím páde nebudou jiné z našich svalů přetížené a nás v konečném důsledku přestanou bolet záda.

Jaká je další výhoda Bosu Balance Trainer?


Rozhodně velmi široké využití jako pomůcky pro jakékoliv cvičení. Takže na Bosu Balance Trainer můžete cvičit rovnováhu, stabilitu středu našeho těla, můžete na něm cvičit dynamicky (v tempu) tak, aby jste např. hubli nebo zvyšovali svoji fyzickou kondici (kardio tréninky, funkční tréninky). Můžete na něm zároveň posílit svaly celého těla (např. břišní svaly, paže, hýždě, nohy..).  Je možné jej využít pro jakékoliv formy pomalého cvičení, ať už je to jakékoliv zdravotní, rehabilitační cvičení nebo oblíbená Joga či Pilates.  Trenéři, intruktoři můžou Bosu Balance Trainer využít jako efektivní pomůcku ve skupinových lekcích, ale i při individuelních trénincích.

Takže využití Bosu Balance Trainer je opravdu široké a škála jeho využití velmi "barevná". Ale nezapomínejme na to, že aby bylo cvičení na Bosu Balance Trainer opravdu funkční, je potřeba vědět, jak a proč správně cvičit, jak vybrat vhodný cvik atd.. Jak na to? Jednoduše. Cvičit s instruktory, lektory, trenéry, kteří prošli správným školením  a kteří mají potřebné znalosti a vědomosti a umí je správně použít. 

Sami výrobci a hlavní distributoři Bosu Balance Trainer (USA) si školí své Master trenéry (Master Trainer) a pouze tito pak mohou dále školit v jednotlivých zemích  lektory, instruktory, trenéry. A vzhledem k tomu, že "licenci" v podobě Master Trainer je nutné obnovovat každé 4, roky je zaručené, že i přímo Master trenéři se budou neustále dále vzdělávat a zvyšovat tím svoji kvalifikaci. 

Každý z nás, ať už chce jakoukoliv službu, chce službu kvalitní. I vy, klienti na našich lekcích na to máte právo a proto se my, trenéři, lektoři, instruktoři neustále vzděláváme, abychom vám takovou službu poskytli.

Chcete kvalitního zubaře, lékaře, kadeřnici? Chtějte i kvalitní trenéry!

Pokud vás Bosu Balance Trainer zajímá a chcete více informací, hledejte na stránkách www.bosufitness.cz nebo www.facefitnessacedemy.cz

Soňa Blažková
Bosu Master Trainer
Školitel a prezentér FACE FITNESS ACADEMY
Nike Fitness Instruktor


V Čechách existuje pouze jedna organizace, která nabízí oficiální vzdělávací programy BOSU a tou je FACE CZECH. Oficiální vzdělávací programy BOSU může vyučovat pouze lektor s úrovní "master trenér ". BOSU dbá na kvalitu a úroveň každého svého master trenéra, který je zapojen do celosvětové sítě master trenérů.

Oficiální vzdělávací programy BOSU vás naučí

- jak správně vést hodinu pro všechny fyzické úrovně zdatnosti
- jak vymýšlet nové efektivní, účinné a zábavné cviky pro trénink
- jak efektivně využít BOSU Balance Trainer pro funkční trénink
- jak správně a účinně použivat váš BOSU Balance Trainer
- objasníte si principy a funkce hlubokého stabilizačního systému (Core)

Více o kurzech a termínech zde.

Kde si můžete zacvičit BOSU


Oficiální vzdělávací programy BOSU  

 

25. 06. 2014, 21.22:21

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist