Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vladimír Pajič, osobní trenér a výživový specialista: Jak zdravě zhubnout

Dnešní svět je plný dogmat a zaručených pravd, které se týkají správného stravování, vedoucího k optimálním výsledkům a to jak na poli redukce hmotnosti, tak tvarovacího či objemového snažení.

Nejsem typickým výživovým poradcem. Asi jím ani nikdy nebudu, je mi totiž proti srsti sednout si k počítači a zadat vaše data do programu, který vše spočítá přímo na vás. Ani já, ani vy totiž nejsme stroje a proto je pravda někde uprostřed toho, co se můžeme dočíst a dozvědět. Nebudu vám tedy v těchto pár řádcích popisovat jednotlivé typy ´diet´ a jejich výhod a nevýhod. Každý princip má totiž svoje a je jedno, jestli jde o dělenou stravu, ketogenní dietu, paleo dietu, sacharidové vlny, atd. Každý princip má samozřejmě svůj vědecký podklad a k němu vědecký podklad, který ho vyvrací. A proč? Každý z nás je jedinečný a individuální a na nikoho nefunguje univerzální postup.

Navíc, samotná úprava stravy, která není doprovázena vhodnou fyzickou aktivitou, může být někdy naprosto k ničemu a nebo spíše kontraproduktivní. Takže úprava Reckyolivovyolej.czjídelníčku je skvělá, pokud najdete cestu vhodnou pro vás, ale hlavně: Hýbejte se..
Co teda máme dělat, pokud se rozhodneme dělat něco se svojí postavou a upravit svoje stravovací návyky? Jednoduchých pět pravidel.
1.    Chtějte: Kromě toho, že vyhledáte opravdového odborníka, který vám pomůže nalézt cestu, musíte a to především chtít. A tím myslím chtít a ne to jen říkat. Vaše mysl je totiž to, co vám přinese úspěch či neúspěch ve vašem snažení.
2.    Naučte se jíst pravidelně: jídla bude z počátku třeba tolik, že se vám bude zdát, že ho nesníte a vy si řeknete, že míň je lépe. Opak je pravdou, pustili jste se do vyvážené stravy a ne do protestní hladovky. Váš metabolismus je jako kamna na uhlí, musíte je naládovat a pak jim dávat po malých, pravidelných dávkách, aby stále hořela a měla efekt.
3.    Jezte všechno: sacharidy ani tuky nejsou váš nepřítel, takže vhodně zvolené přílohy a například kvalitní řecký extra panenský olivový olej budou vhodnými pomocníky při formování vaší postavy, protože v první řadě jde vždy o vaše zdraví.
4.    Nešiďte sami sebe: pokud máte svůj stravovací plán a nemusí být zrovna vypracovaný profesionálem, řiďte se jím, protože pokud to tak nebude, pouze vy se ochuzujete o svůj výsledek. Ale pozor, i já žiji v reálné době a může se stát, že prostě uvíznete v koloně, ujede vám metro, zůstanete déle v práci, atd. a co pak, když nemám s sebou svoje jídlo? Dejte si kousek čehokoli, co se podobá zdravému jídlu, i když to není součást stravovacího plánu, vždy je to lepší, než hladovět.
5.    Myslete pozitivně a vytrvejte: dokážete to, co chcete a i když výsledky nebudou vždy takové, jaké si nastavíte nebo představujete, pokud vytrváte, přijdou. To, do čeho jste se pustili děláte jen a jen pro sebe, takže dělejte to tak, aby jste se cítili lépe a ne pro reakce vašeho okolí.
6.    Pohyb, pohyb, pohyb: druhá strana mince a ani jedna z těchto stran, nemá větší či menší hodnotu.
ilustrační obrázek poskytl Reckyolivovyolej.cz

 

25. 04. 2014, 15.37:32

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist