Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Snadné mytí nádobí i během vánočních svátků díky tabletám Somat

Vysoce účinné Somat GOLD tablety mají doposud nejlepší složení v historii. Nová, vylepšená receptura s miliony aktivních mikročástic a s efektem odmáčení funguje i v boji s nejodolnějšími nečistotami.

Už nemusíte drhnout ani odmáčet. Mikročástice proniknou hluboko do zaschlých nečistot a rozpouštějí i těžko odstranitelné zbytky jídel. Zejména byla posílena schopnost Gold tablet odstranit zbytky škrobu (např. od brambor, rýže) a těžko odstranitelné skvrny od čaje. Efektivně si poradí také se zaschlými zbytky jídla, jako jsou vajíčka nebo mléko. Neodolají ani zbytky oblíbených českých omáček s vysokým podílem škrobu – po svíčkové, rajské nebo koprovce už nezbude ani stopa!

Tablety Somat GOLD Micro Active jsou multifunkčním řešením pro automatické mytí nádobí s použitím německé technologie firmy Henkel. Obsahují všechny nejmodernější funkce pro účinné mytí a ochranu nádobí i myčky, jako je aktivátor odmáčení, funkce soli a oplachovače, ochrana myčky před vodním kamenem, ochrana před trvalým zakalením skla či funkce pro lesk nerezového nádobí a příborů.

Tak si užijte báječně svátky.

Snadné mytí nádobí i během vánočních svátků díky tabletám Somat

Něco navíc: Nádobí, které není vhodné do myčky

Olovnatý křišťál bude v případě mytí v myčce nenávratně zničen, hliníkové předměty ztratí barvu. Výrobci pánví často doporučují mytí v ruce kvůli možným negativním účinkům chemických přípravků na jejich povrch. Vzácné předměty, např. starožitné nádobí byste měli mýt ručně, jelikož se může zakalit či poškodit a čisticí přípravky postupně vybělí glazuru a potisk. Stříbro a cín vlivem horka zoxidují a ztratí barvu. Litina v myčce pravděpodobně zreziví. Ostří nožů se může otupit.

Předměty znečištěné voskem, popelem z cigaret nebo čímkoliv, co by mohlo znečistit zbytek nádobí v myčce (jedy, minerální oleje), byste do myčky vkládat neměli. Lepené předměty, jako např. dřevěná prkénka, se mohou v myčce rozlepit nebo změknout zvlášť při použití programů s teplotou až 75 °C. Takto vysoké teploty mohou poškodit i plastové předměty, které jsou označeny jako nevhodné pro mytí v myčce. Některé se také mohou zdeformovat nebo roztavit, pokud jsou uloženy do spodního koše příliš blízko nezakrytému topnému tělesu. Proto se u plastových předmětů, označených jako vhodné pro mytí v myčce, doporučuje ukládání pouze do horního koše. Novější myčky pak mají topné těleso kryté a v bezpečné vzdálenosti od spodního koše.

Myčku byste měli používat pouze pro mytí běžných kuchyňských potřeb a náčiní - talířů, příborů, šálků, hrnců apod. Jakékoliv jiné zašpiněné předměty (štětce na malování, různé nářadí, filtry z digestoře atd.) do myčky nepatří, protože mohou poškodit spotřebič. Ale to snad dá rozum, že?

 

18. 12. 2014, 17.29:36

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist