Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Česká výprava na ME v aerobiku

Ve dnech 10.-14. 9.2008 se Helsinkách uskuteční FISAF European Fittness Championship, na kterém se o titul Mistra Evropy utkají seniorští závodníci ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Soutěž proběhne pod záštitou prezidentky Finské republiky paní Tarji Halonen a její součástí je také FISAF Global Health and Fitness Forum, kde si zástupci jednotlivých členských zemí představí novinky a podělí se o zkušenosti ze světa fitness.

Česká výprava odlétá do dějiště šampionátu ve středu 10. září. Celkem se z Česka ME zúčastní 19 závodníků ve sportovním aerobiku (po 3 reprezentantech v kategorii jednotlivců žen a mužů, 2 smíšené páry a 3 tříčlenná družstva) a více jak 60 závodníků v osmi družstvech v závodu FISAF fitness týmů spolu s doprovodným týmem (včetně prezidentky svazu, trenéra reprezentace, dvou mezinárodních rozhodčích, lékaře a manažerky reprezentace). Český svaz aerobiku se na vrcholných soutěžích FISAF spolupodílí také na zajištění tzv. tabulation systému pro vyhodnocování soutěže a letos nově i na vytvoření exkluzivního záznamu celého šampionátu pro finskou televizi.

Česká republika již tradičně vysílá na Mistrovství Evropy hned několik kandidátů na nejvyšší ocenění. Nominaci na účast získali závodníci podle umístění na třech nominačních závodech, mezi které patřil Aquila Aerobic a Fitness Cup v březnu 2008 v Brně, Mistrovství republiky v dubnu 2008 v Praze a Aerobic & Dance Sport Festival v květnu 2008 na Kladně.

V kategorii žen se představí 3 špičkové závodnice Tamara Jiříková (Mistryně republiky 2008), Denisa Barešová, loňská bronzová medailistka z ME i MS a Kateřina Šmejkalová, loňská juniorská mistryně světa, která letos závodí již v seniorské kategorii. K největším favoritkám budou jistě patřit domácí finské závodnice v čele s mistryní Evropy Ritou Niemi. V kategorii mužů jednotlivců nastoupí  Mistr ČR a loňský stříbrný závodník z mezinárodních klání Jan Pochobradský, který svede náročný boj s loňským mistrem Evropy a několikanásobným mistrem světa v obou světových aerobikových federací Jonathanem Canadou a také s Finem Jounim Viitanenem, který Pochobradského pokořil při loňském MS. Dále budou české barvy hájit Daniel Komarov (2. místo na MČR 2008) a mladý talentovaný Vojtěch Ešner.

V kategorii smíšených párů Českou republiku reprezentují Veronika Šindelářová s Pavlem Sirotkem (Mistři ČR 2008) a Jana a Josef Vůjtovi (Vicemistři ČR 2008). Tříčlenné týmy pak zastupují vítězové republikového šampionátu Hana Babková, Jan Novosad a Miroslava Zimová, loňští mistři světa, stříbrní Magdalena Husáková, Andrea Kinzlová a Jindřiška Prošková a bronzoví Gabriela Ziková, Iveta Piskáčková a Veronika Stupková.

V divácky velmi atraktivní soutěži fitness teamů, ve které Česká republika na světových soutěžích vždy dosahuje nejlepších výsledků, bude Česko reprezentovat celkem 8 teamů, mezi kterými nechybí zlaté teamy z Mistrovství ČR ve všech kategoriích. O evropský titul se tedy mimo jiné utkají teamy Aerobic Dancers Kladno v kategoriích step i aerobik, které jsou nejžhavějšími kandidáty na titul mistrů Evropy v obou těchto disciplínách.

Program šampionátu začíná předkoly závodu ve čtvrtek 11. září, pokračuje v pátek a vyvrcholí finálovými boji v sobotu večer. Bližší informace k programu naleznete na oficiálních webových stránkách šampionátu www.fisaf-helsinki-2008.net. Česká výprava se po skončení závodů vrací v neděli 14. září v 18:45 na ruzyňské letiště.

Závodníci na ME dospělých v Helsinkách 10.-14. září 2008, Finsko:
sportovní aerobik:
Jan Pochobradský, Vojtěch Ešner, Daniel Komarov (muži), Denisa Barešová, Tamara Jiříková, Kateřina Šmejkalová (ženy), Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek, Jana Vůjtová, Josef Vůjta (páry), Hana Babková, Jan Novosad, Miroslava Zimová, Magdalena Husáková, Andrea Kinzlová, Jindřiška Prošková, Gabriela Ziková, Iveta Piskáčková, Veronika Stupková (týmy)
fitness týmy:
Aerobic Dancers Kladno (aerobik, step), Aerobik klub Zlín (aerobik), Aerobic team V. Vrzbové (aerobik), Aerobik centrum Brno (step), Fitness Zdeny Vitákové (step), Oxygen Příbram (hip hop) a TC Hamr – Nextyle (hip hop)

Výsledky z jednotlivých soutěžních dní i celkové výsledky naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku: www.ceskysvazaerobiku.cz

 

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 10. 09. 2008, 14.33:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist