Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Pohyb a zdraví 2008 očima organizátora

Dne 15. listopadu 2008 proběhl v Benicích u Prahy I. Fitness kongres v České republice. Během celého roku 2008 se sportovní instruktoři, jednatelé sportovních klubů i široká veřejnost mohli velmi často v odborných časopisech či na odborných serverech setkávat s upoutávkami na událost roku: Multitrax convention a Fitness expo „Pohyb a zdraví 2008“.

Park Holiday Benice se v den kongresu již od velmi časných ranních hodin začal probouzet do slibného podzimního víkendového dne. Dne, který si předsevzal představit více než 50 lekcí a presentací těch nejlepších odborníků ze světa fitness nejen z České republiky, ale i velké množství presenterů či pozorovatelů ze zahraničí. Krátce před sedmou hodinou probíhaly už poslední kontroly všech osmi sálů, které toto rozsáhlé fórum hostily. Ozvučení na dvou hlavních sportovních halách s kapacitou několik set účastníků v pořádku. Bazén pro Aqua aerobik, Spinningové studio, sál pro Body and Mind - vše v pořádku, hlásili asistenti pořadatele. Projektory, plátna, laptopy v přednáškových místnostech - připraveny. Nyní jen zvládnout úspěšně presenci všech 500 přihlášených účastníků.

Fitness expo ožívá. Na stánku Gravity® začíná Vláďa Valouch spolu s Michaelem Steelem poprvé české veřejnosti představovat unikátní kladkové stroje a Gravity®Programm. Presentace cardio vybavení značky Star Trac si již nachází své obdivovatele. Absolutní boom prožívá presentace profesionálního nářadí Reebok či klokaní boty.

U registrace se prvním stovkám účastníků věnuje pět usměvavých asistentek. Ty všem přihlášeným předávají jejich registrační listy a zároveň vstupenky na jednotlivé lekce. Poprvé v ČR se rezervuje každá jednotlivá lekce. Vše probíhá hladce a zaregistrovaní účastníci mohou jít na výbornou kávu do sportovního baru a plně se připravit na to velké množství presentací. Ve vstupní hale potkáváme redaktory prestižních odborných časopisů, zástupce partnerů akce, majitele a provozní ředitele významných fitness center a health clubs. Energie, nadšení a dobrá nálada v toto sobotní dopoledne prosycují ovzduší v Park Holiday Benice.

Miroslav Jirčík, organizátor akcePomalinku se blíží devátá hodina. Instruktorky z celé republiky se přemisťují do haly, kde na ně již čeká úžasná Zuzka Švíková. Prof. Mudr. Karel Martiník zahajuje, tak jako všichni ostatní presenteři, na minutu přesně přednášku na téma „Metabolismus a výživa“. Fitness Expo presentuje své produkty a služby. Kongres prožívá atmosféru, se kterou jsem zvyklý se setkávat na evropských či světových fitness konferencích, avšak nyní ji zažívám poprvé i v České republice.

První propocené dresy, první popsané listy poznámkových bloků, první spokojené úsměvy. Cvičenci si již vyzkoušeli nové nářadí a nové trendy. Pump fx, kruhový trénink, Gravity, Pilates, Human Sport - to je jen pár termínů, o kterých se v koridorech Park Holiday Benice v těchto chvílích hovoří. Presenteři i cvičenci se dělí o své pocity a vzájemně si vysvětlují další detaily. V restauraci „Emotion“ se začínají servírovat první obědy ze speciálního kongresového menu.

Odpolední program probíhá ve shodném duchu a plynule navazuje na ranní presentace. Vidíme první účastníky Aqua aerobiku přicházející z wellness zóny Parku Holiday. Báječná lektorka Šárka Radičová i v pokročilém stádiu svého těhotenství odvádí skvělou práci a předává své vědomosti všem přítomným instruktorům. I na lekci Mgr. Petry Valouchové je sál plný do posledního místečka a dobrá nálada kongresu se nemění.

Funkční trénink je v tento den spojován se jmény Jakub Wurzel, Tomáš Krmíček, Steve Barret, Michael Steel. Všichni nabízejí obrovské množství informací přítomným osobním trenérům, kteří se poprvé setkávají s takto rozsáhlou presentací.

Sportovní bar se začíná pomalinku plnit a účastníci využívají každé chvilky k doplnění energie, načerpání nových sil a zapsání detailních poznámek z poslední presentace. Každý se již těší na finální lekci s Mgr. Jakubem Strakošem. Také na hale A je připravena dvojice skvělých presenterů, Zuzka Švíková - Lukáš Kolek, aby svým Port De Bras udělala tečku za dnešním fitness maratonem.

Kongress se pomalu chýlí ke svému závěru. Park Holiday Benice vstřebává pozitivní atmosféru prvního Fitness kongresu. Instruktoři i presenteři se sice loučí, ale zároveň už padají první nesmělé dotazy na termín příštího kongresu. Pocit z dobře vydařené práce a velkého množství spokojených účastníků těší celý tým pořadatelů. I. Fitness kongress a Fitness Expo „Pohyb a zdraví 2008“ se díky všem partnerům, účastníkům a zejména skvělé práci organizačního týmu vydařil.

Těšíme se na setkání s Vámi při příležitosti pořádání II. Fitness kongresu „Pohyb a zdraví 2009“.

 

text: Miroslav Jirčík, 3D Fitness – 04. 01. 2009, 10.24:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist