Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Multitrax Convention aneb new style in fitness

Kdo nebyl na sobotním kongrese Pohyb a zdraví 2008 v Park hotelu Holiday v Benicích u Prahy, pochybil. Poprvé v České republice jsme zažili convention ve stylu západního světa. Přehledný, organizovaný, gradující a efektivní. Atmosféru barvitě popisuje profesionální instruktorku aerobiku a Studio Coordinator Holmes Place Petra Jandová.

„První fitness kongres pro osobní trenéry, provozovatele fitness center a instruktory aerobiku se konal v duchu ochutnávek. V aerobikových halách se nám představili zahraniční stars Balasz Fuzessy z Maďarska a Švéd Per Markussen. České trio Strakoš, Holzer, Valouch přineslo trojnásobnou dávku energie do taneční lekce. Královna českého aerobiku Olga Šípková zaujala stepem. Perličkou pro všechny přítomné bylo závěrečné Port De Bras v podání charizmatického Lukáše Kolka a precizní Zuzky Švíkové. Atmosféru dotvářelo luxusní prostředí Park hotelu Holiday.

Na cca osmi cvičebních plochách a přednáškových místnostech jsme vyzkoušeli klasické formy jako je latin dance, step, street, bosu, spinning, aqua aerobik, body and mind atd. Určitě nejoblíbenější byly tradičně taneční a stepové lekce. Zazářil Balasz Fuzessy se svojí lekcí Good Vibration. Na své si přišly nejen klientky tanečních lekcí, ale především instruktorky aerobiku. Perličkou byla zmíněná „finálovka“ Port De Bras – řada účastníků včetně Olinky Šípkové čekala právě na současnou novinku. Dobře udělali – balanční cvičení, relaxační hudba a skvělá prezentace stylu – to vše bylo zárukou kvality.

Nechyběla sekce body and mind. Představil se oblíbený lektor Vašek Krejčík a Dan Müller. V jeho podání byla ranní lekce Wake up Pilates tím pravým probuzením pro všechny zúčastněné.

Obohacením zajisté byla řada přednášek na téma Metabolismus a výživa, Klubové členství, Image a marketing vašeho fitness či Zdravá záda aneb Jak správně cvičit. Velký ohlas měla prezentace Úspěšný osobní trenér vedená fitness managerem Jakubem Wurzelem, který působil řadu let v zahraničí. Z dalších odborníků zmíním Miroslava Jirčíka, Tomáše Krmíčka, Davida Holzra, Petru Valouchovou.

V náročný kongresový den se „relaxovalo“ v bazénu. Uvozovky proto, že Aqua aerobik se tvářil jako pohodové řádění v bazénu. Opak byl pravdou. Při správném použití aquaaerobikových rukavic a dalších pomůcek svalové partie bolí ještě dnes.
 
Největším zážitkem pro mě byla vynikající organizace a servis srovnatelný se západním světem. Všechny lekce začaly přesně, nechybělo občerstvení. Dokonce v zabraném rozhovoru s Davidem Holzerem přišel kdosi a povídá: „Za minutu máš být na podiu“. Tedy velký dík organizátorům!

A celkový dojem? New vision and relax. Organizátoři si pro nás připravili širokou a pestrou nabídku lekcí, seminářů i samotných prezentérů. Již dnes se těším na další ročník!“

 

text: Petra Jandová, foto: 3D Fitness – 17. 11. 2008, 21.57:33

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist