Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Podzimní Aerobicmania - netuším, kolikátá už, ale jako vždy skvělá!

Možná jsem titulkem právě nahrála Marcelce z www.aerobic.cz a právě vyslovila otázku některé budoucí soutěže. Není to tak dávno, co jsem se tu s vámi dělila o zážitky, které jsem si přivezla z Brna z Aerobimania SunDay, těšila se a zvala vás na další o dost větší akci…pamatujete?

Uteklo to jako nic! „Opět mě tu máte, Brňáci!“ říkám si, když v sobotu ráno vstupuji do haly brněnského kampusu, kde to již naplno žije a to se zatím skoro nic neděje. Nalodění probíhá stále stejně – proces: prezentace-šatna-průběžné vítání se všemi známými-rezervace stepu-úprk ze sálu na zahájení do sálu, kde hodlám kongres zahájit cvičením – všem, kdo na podobné akce jezdí, netřeba popisovat. Nikdy to nedopadne tak, jak si člověk naplánuje. O to větší radost pak třeba má z toho, že se někde zapomněl, ale stihl místo toho pořídit nové krásné botky nebo dát kafíčko s kamarádkou z druhého konce republiky.

Start: Roman Ondrášek

Poté, co byl kongres oficiálně zahájen Romanem Ondráškem, který na hlavním podiu přivítal všechny prezentéry a jejich lekce, nastal v celém areálu hromadný sprint všech účastníků na pomyslné značky/bosu/stepy/trampolínky – slovo „pohov“ v tento den nikdo z nás nezná. Aerobikem a sportem nepolíbený pozorovatel by v tu chvíli nevěřícně zíral, možná by hodil nohy na ramena a utekl do bezpečí.

Podzimní Aerobicmania

Než se začnu rozplývat nad úžasnými stepy s Pawlem a skvělou choreografií Sebastiana, musím si malinko postěžovat. Slabinou brněnských kongresů pořádaných Aerobicmanií je rozhodně program. To myslím vážně! Problém není v tom, že by byl slabý a vy se tu nudili. Je to přesně naopak! Vy zkrátka nevíte, kam dřív! Kongres má sedm lekcí, ovšem v 5 halách. Rok od roku je rozhodování náročnější – a to píše člověk, kterému by ke štěstí stačil jeden step (na kterém by mě střídavě bavili Pawel, Sebastian, Jarda, Miňo a nakonec zničil Roman… (pšt) a na zbytek dne nic víc. To by ovšem okolo nesmělo být tolik úžasných prezentérů s nabídkou toho nejlepšího, co si jen člověk jako já může přát.

Sebastian Piatek

Můj plán byl jasný: Step, Step, Dance, Step, Step, Dance, BodyArt - nehodlala jsem z něj slevit. Nebylo možné se rozkrájet a i když jsem ke konci dne necítila nohy, užila jsem si Brno na 100%. Až zpětně jsem si uvědomila, že většinu dne jsem strávila se skvělými Poláky – Sebastian Piatek nám předvedl, že je skutečný step guru – stepy s ním byly parádní, finálovka jela dokola a snad jen pud sebezáchovy a vidina dalších lekcí, co nás čeká, nás donutila skončit. Ten stejný Sebastian nám pak o dvě hodiny později předvedl, že i bez stepu nás dokáže dokonale bavit. Dance s ním otestoval dokonale naši orientaci v prostoru! Ještě teď nechápu, jak jsme to všichni zvládli – všichni jsme přežili a co víc – lekci si užili! Byl to opět Sebastian, na jehož Body Art lekci jsem si na samý závěr dne krásně protáhla tělo a nabrala energii, která mi dodala síly odejít domů po svých… S tímto skvělým a zkušeným lektorem jsem strávila ještě nedělní odpoledne – na workshopu s ním se nejen tančilo. Zaměřili jsme se více na práci s hudbou a přemýšleli nad choreografií lehce jinak, než jsme všichni zvyklí. Kdo to ještě nevíte, Sebastian je nejen skvělý tanečník a prezentér, ale taky krásný člověk, který umí ocenit i obyčejné nápady nás „obyčejných“ lektorů.

Kika a Milan

Ale nejen Sebastian nás v sobotu všechny bavil. Byly tu ještě VIP prezentéři a ti největší baviči z „dalekého“ Slovenska Kika a Milan.  Jejich výkon na stepech i bez stepů byl famózní! Jak to ti dva dělají nevím, ale kam přijedou, tam je vždycky o zábavu postaráno.

Kdo z vás neviděl jejich video z cesty do Brna, přišli jste o hodně a svou mezeru ve vzdělání račte okamžitě doplnit:

Jarda Vobr

A kdopak nám schází? Velkou premiéru v Brně zažil Jarda Vobr – skvělý instruktor a nyní již také „prezentér“. Jarda se poprvé předvedl v rámci soutěže „Wanted“ – nejen té letošní, ale také té úplně první v roce 2011. Právě tady předvedl, že mu role prezentéra skutečně sluší a jde! Jardovi stepy měly nápad, energii, nebyly složité a přitom byly krásné. Co víc si přát? Snad jen, aby příště fungovala finálová písnička a my si tu parádu mohli ještě víc užít!

Pawel Oracz

Další skvělý Polák, tak trochu již inventář brněnských akcí, Pawel Oracz, nemohl zkrátka v Brně chybět. Absenci na jeho stepech bych si neodpustila a věřte mi, že jsem fakt toužila zažít Aerodance s Carlosem Ramirezem, kterému ve stejný čas patřila hlavní stage. Pawel na stepech opět nezklamal, smál se, a když viděl, že choreografii bez problémů zvládáme, užíval si závěr lekce s námi – chvíli na stage, chvíli na stepu vedle mě, mé kamarádky…s námi se všemi. Stejný výkon předvedl i v závěru dne – Dance s ním byl stejně skvělý, i když opravdu netuším, jakým zázrakem jsem vydržela až do samého konce – do té „opravdu nejposlednější z posledních finálovek“ – pro nezúčastněné jen vysvětlím, že závěrečnou finálovku jsme šli asi 8x !!!

Pořád jsem ale stihla „jen“ 7 lekcí z možných 35. Tak jen příště, Romane, k tomu krásnému Nike tričku, co jsme všichni dostali, ještě objednej „něco“ čím se nás 500 účastníků bude moci naklonovat a vyzkoušet všechno, co pro nás rok co rok chystáš…a zároveň s tím trochu přifoukni kampus, protože 2 tisíce aerobic-maniaků ta hala asi nerozdýchá ;o)

Fotogalerie pro Aerobic.cz od Romana

Díky za skvělý den, energii, inspiraci a i tu únavu, co přišla! A těším se na únor.

Dana Kučerová

Další reportáže (nejčtenější)::

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

text: Dana Kučerová, foto: archiv RO – 28. 10. 2012, 18.20:06

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist