Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Péče o nohy na jaře

Po zimních dnech by ženy neměly zapomenout na důkladnou „regeneraci“ svých nožek. Dobrá pedikúra je základ. Během podzimu a zimy dostávaly nohy pořádně zabrat. „Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat, snadněji se zapaří či popraská,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Dobrý tip na to, jak mít jemná a pěkná chodidla, je domácí peeling. „Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte opatrně pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla také namazat krémem, skvělá je klasická vazelína nebo kaštanový gel,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. 

Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty, aby nezarůstalyProti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost bot. „Pokud nás obuv tlačí, nemůžou nehty správně růst a mají tendence zarůstat“, vysvětluje Veronika Sajdoková ze společnosti CCC. Malíček se nestříhá, stačí pouze použít pilník. Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení.

Topmodelka a Miss World 2006 Taťána Kuchařová je opět tváří značky CCC

Depilace nohou je dnes samozřejmostí. Pokud chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte např. epilaci cukrovou pastou, zvlášť pokud máte alergii na vosk. Jedná se o jeden z nešetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky po ní také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů.

Aby nohy zůstaly krásně jemné, použijte dva dny po depilaci kvalitní peeling nebo lufu, zabráníte tím i případnému zarůstání chloupků. Pokud máte na nohou nehezké žilky, vyzkoušejte tzv. punčochy ve spreji.  Ty rafinovaně zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou ideální především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

A nezapomeňte na pravidelný pohyb. Své fitcentrum si vyberte zde. A pokud naopak fitcentrum vlastníte, nezapomeňte, že registrace a vložení základních údajů, je zdarma.

Nejčtenější články na téma Zdraví:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  3. Fakta a mýty o používání tamponu
  4. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  6. Poruchy pigmentace kůže
  7. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  8. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  9. Tereza Cihlářová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 

23. 03. 2013, 13.41:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist