Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mořská sůl Maldon – oceňována i britskou královskou rodinou

Není sůl jako sůl. A ti nejvybíravější kuchaři proto používají sůl Maldon!

Zatímco běžně dostupná sůl je často zrnitá, tvrdá a má lehce nahořklou chuť, mořská sůl značky Maldon je mnohem mírnější a chutnější a zanechává v Mořská sůl Maldon ústech příjemnou nasládlou stopu.  Charakteristické jsou vločky ve tvaru pyramidy, jež jsou velmi tenké, rozplývají se na jazyku a příjemně křupou. Zatímco mnoho druhů solí je navíc ošetřeno látkami proti spékání, v mořské soli Maldon naleznete pouze čisté stopové prvky z mořské vody. Nejčastější použití je již na hotový pokrm, neboť ho efektivně a neodolatelně ozdobí. Tato výjimečná sůl je vyráběna firmou Maldon Sea Salt Company v Anglii, klasickou metodou ověřenou po generace, a to již od roku 1882.

  • Město Maldon v Essexu bylo srdcem produkce mořské soli už v dobách středověku, podle legendy i v době starověkého Říma. Není divu – lokalita omývaná přílivem má příznivé klima s nízkou srážlivostí, čímž je zaručena optimální slanost vody. Společně s ruční výrobou cizelovanou během staletí tak má sůl Maldon skutečně nezaměnitelnou strukturu a chuť.

Sůl se stala velmi populární po celém světě, čemuž pomohlo i to, že ji používají i další slavní kuchařští mágové Jamie Oliver, Gordon Ramsay nebo Nigella Lawson. Oficiální uznání se pak soli Maldon dostalo v roce 2012, kdy se stala oficiálním dodavatelem mořské soli pro britskou královskou rodinu.

  • Kromě čisté soli Maldon vyrábí i vynikající gurmánskou sůl s uzenou příchutí získanou poctivým uzením na kouři z bukového dřeva. Ta se skvěle hodí na dochucení minutkových mas, ryb či grilované zeleniny. Ještě více tuto sůl však oceníte na již hotovém pokrmu.

Výhradním dovozcem soli Maldon je společnost Chocolatier Cipollini s.r.o. (www.cipollini.cz), na jejímž e-shopu ji můžete objednávat a zakoupíte ji také ve vybraných supermarketech a hypermarketech (Globus, Tesco, MAKRO atd.). Běžná cena se pohybuje okolo 115 Kč za balení 250 g, větší 1,5 kg balení za 580 Kč. Uzená sůl v 125g balení je za 110 Kč.

 

18. 08. 2015, 09.17:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist