Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Simona Krainová a Jiří Hudler darovali přístroj Power Plate

Modelka Simona Krainová a její přítel, hokejista Jiří Hudler, darovali rehabilitační klinice Fakultní nemocnice v Praze-Motole cvičební přístroj Power Plate. Simona Krainová jej předala do rukou přednosty kliniky Pavla Koláře. Hokejista Hudler se kvůli pracovním povinnostem v týmu Detroit Red Wings osobně zúčastnit nemohl, právě z jeho iniciativy však dar vzešel.

"Mám s Power Plate výborné zkušenosti, cvičím na něm i v Americe," vysvětluje své rozhodnutí hokejista. "Já sám jsem v minulosti prodělal zranění, po kterém jsem musel dlouho rehabilitovat. Proto chci, aby ten přístroj pomohl dalším sportovcům i ostatním pacientům. Pana docenta Koláře považuji za jednoho z nejlepších fyzioterapeutů u nás i ve světě, jsem rád, že Power Plate  mohu věnovat právě jeho klinice." Cvičební stroj v hodnotě 140 000 Kč slouží nejen k posílení svalů, ale také ke zlepšení kondice a ohebnosti, posiluje metabolismus a urychluje rehabilitaci a dobu rekonvalescence.

Kolář si od Power Plate slibuje  pomoc  při cvičení stabilizačního svalového systému, zejména v případě lidí s určitými ortopedickými, ale i neurologickými poruchami. „Vybavení naší kliniky je na dobré úrovni, přesto však  považuji  Power Plate za zajímavé rozšíření našich možností léčby a péče. U některých pacientů může hrát významnou roli v celkovém rehabilitačním procesu,“ říká Kolář, který patří k nejvyhledávanějším odborníkům na rehabilitaci v České republice.

Modelka Simona Krainová má s Power Plate mnoho vlastních zkušeností. „Velmi jsem si jej oblíbila kvůli efektivitě, vynikajícím výsledkům a časové nenáročnosti, která je pro mě vzhledem k nabitému programu zásadní. Velice mě těší, že mohu Power Plate za Jirku předat právě panu docentu Kolářovi, díky němuž bude k dispozici lidem, kteří jej potřebují nejvíc.“

O cvičení se zařízením Power Plate® a Acceleration Training™

Posilovací stroj Power Plate® funguje na principu přenášení vibrací do svalů, které přirozeně aktivují reflexivní svalové kontrakce. Různé polohy jako je dřep, napnutí bicepsu nebo břišních svalů mohou být až po dobu 60 sekund řízeny vibrační platformou stroje, která umožňuje v jeden okamžik aktivovat různé skupiny svalů do protahujícího nebo posilujícího stavu a zaměřit se na konkrétní tělesné partie. Cvičení Acceleration Training™ je nenáročné, umožňuje komukoliv bez ohledu na věk či stupeň kondice vykonávat rychlý a efektivní trénink bez námahy kloubů a jiných částí těla.

Cvičení Acceleration Training na stroji Power Plate® nabízí široké spektrum výhod. Změny k lepšímu na své postavě poznáte i když cvičíte třeba jen třikrát týdně v krátkých intervalech. Pravidelné cvičení pomáhá zlepšit sílu svalů, stejně jako ohebnost, rozsah pohybu, krevní oběh a posílit metabolismus, což napomáhá při snížení váhy. Cvičení na modelu Power Plate® my3 navíc pomáhá vyhnout se zranění při sportu, urychluje rehabilitaci a zkracuje dobu rekonvalescence; proto je také používán sportovními profesionály z mnoha odvětví k protahování, rozehřívání, masážím či k relaxačním účelům.

Acceleration Training je založen na rytmické neurosvalové stimulaci (RNS), která byla prvně praktikována v roce 1960, kdy profesor W. Biermann z tehdejší NDR jako první popsal „cyklické vibrace“ schopné v relativně krátkém čase zlepšit stav kloubů. Ruský vědec, Vladimir Nazarov, se stal prvním člověkem, který zužitkoval principy Acceleration Training v dosud nejmodernějším způsobu použití – biomechanické stimulaci (BMS). Pomocí této technologie pak zkoumal samovolné svalové kontrakce a pohyb.

Postupem času, díky rozvoji teorie cvičení Acceleration Training, zjistili ruští tanečníci baletu, kteří si přivodili drobná zranění chodidel (např. achilovky), že jim vibrace pomáhají urychlit proces hojení. Také přišli na to, že se zlepšila jejich svalová síla a skok vysoký, a to při pouhém čtvrtinovém úsilí a času, které by si vyžádaly tradiční tréninkové metody. Od té doby poznalo výhody cvičení Acceleration Training již mnoho atletů.

Stroje Power Plate® dnes používají početné skupiny lidí; počínaje atlety, kteří chtějí zlepšit svoji výkonnost, přes jednotlivce, kteří se snaží zlepšit si svou kondici a duševní pohodu a po ty, kdo trpí různými svalovými obtížemi či nemocemi, jež mohou být díky Acceleration Training zmírněny nebo i zcela vyléčeny.

Jednoduchý, uživatelsky přívětivý ovládací panel zajišťuje snadné použití s možností automatického nastavení času a frekvence. Intenzitu cvičení je možné upravovat pomocí tří tlačítek, jimiž lze měnit stupně vibrací.

Existují čtyři základní formy cvičení:
Posilování – dřepy, skoky, kliky, sklapovačky, posilování bicepsů, tricepsů, ramen, paží, bočních svalů a dále čtyři různá cvičení na břicho.
Protahování – zadní část stehen, lýtka, přitahovače, bedra, prsní svaly a stehna.
Masáž – stehna, nadloktí, bedra, přitahovač, natahovač a zadní strana stehen.
Relaxace – bedra a krk, spodní část zad, horní partie, záda, první krok a sedací partie.

 

foto: Communication Works, s.r.o. – 29. 11. 2008, 15.27:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist