Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Martina Vodičková: Jak jsem si užila IV. Reebok Jóga Dnes konferenci v Luhačovicích

Teplé letní dny jsou jako stvořené pro jógování venku v kontaktu s přírodou a sluníčkem. Počasí ale objednat nelze, takže dlouho očekávaná konference se konala v krásné sportovní hale v Luhačovicích. I když sobotní den přinesl tropické teploty, v hale zůstalo po celou dobu příjemné klima. Krom toho pohodovou atmosféru tvořili i usměvaví organizátoři, úžasní a inspirativní instruktoři a v neposlední řadě samotní účastníci sršící energií.

Konference probíhala současně ve dvou sálech, v hale s neomezenou kapacitou a v malém sále, do kterého je třeba se včas registrovat, pokud chcete mít své místečko jisté. Do malého sálu jsem se bohužel nedostala, ale dle obsazení a typu lekcí věřím, že zde přítomní byli nadšeni minimálně jako my na lekcích v hale. Slovenský jógín Zdeno Yogi svou neuvěřitelnou aurou musí zaujmout každého a kdyby vás nezaujal Zdeno samotný, určitě vás přesvědčí jeho jógová praxe, kterou zde prezentoval ve dvou lekcích. Další dvě lekce v malém sále vedly zástupkyně ženského pohlaví - a to Adriana Seidler a Veronika Švecová. Poslední lekce si vzali na starost muži a to Milan Galata (dle názvu soudím na náročnou hodinu, minimálně pro core a ruce) a Václav Krejčík, který konferenci uzavřel meditačním pohlazením.

V hale nás jako první čekala Power Jóga s Jakubem Šambergerem. Něžný začátek relaxací v leže, se postupně proměnil přes aktivaci středu těla, pozdravy slunce až po POWER jógu v pravém slova smyslu. Postupně jsme se ocitali v různých variacích bojovníků, prknech a čatarangách se třemi opěrnými body. Dle mého názoru náročnější hodina byla zakončena příjemným protažením a závěrečnou relaxací.

Po přestávce na naše probuzená těla čekala Prana Flow Jóga s Katarínou Mikulandovou. Tato energická Slovenka ve své lekci krásně rozhýbala naše těla, která plynule přecházela z jedné asány do druhé. Krátké sekvence se vždy několikrát opakovaly, takže byla možnost pozici vždy vylepšit, prohloubit a užít si ji. Krom jiného jsme si užili otevírání kyčelního kloubu a nechyběl ani intenzivní core trénink. Samozřejmě vše stále v rytmu flow.

 • O přestávce se losovala bohatá tombola. Šťastní výherci, a nebylo jich málo, si odnášeli dárečky od sponzorů akce jako například jógové oblečení, balíčky kosmetiky, sportovní tašky, knihy a DVD o power józe a také nové „jogamatky“.

První odpolední hodinu měla opět Katarína Mikulandová s názvem Slow Flow Jóga. I přesto, že jsou názvy lekcí podobné, druhá lekce byla vedena úplně v jiném stylu než lekce předchozí. Energie se samozřejmě Kataríně nevytratila, i když se jednalo o lekci pomalejší, okořenila ji svými vtipnými připomínkami a komentáři. Na začátku jsme potrápili naše šikmé břišní svaly v úklonových pozicích, v průběhu jsme se zaměřili na přechody mezi jednotlivými ásanami a nakonec nás čekalo úžasné protažení a rotace v sedu i v leže. 

Následovala lekce Aštanga jógy pod vedením Ladislava Pokorného. Na tuto lekci jsem se opravdu těšila, aštanga jógu jsem chtěla už dlouho vyzkoušet, ale měla jsem trošku obavy, že lekci nebudu zvládat, že na skokové i jiné vinyasy nemám dost síly apod.. Láďa začal podobnou myšlenkou, spousta lidí se tohoto typu jógy bojí ze stejných důvodů jako já. Není se však čeho bát! Lekce byla zaměřená na pozdravy slunce a hlavně nácvik skokových vinyas. Bylo nám vysvětleno, jak se po malých krůčcích dostat až k těm úžasným přechodům, které jsou výsledkem pevného a funkčního středu těla. Teorii jsme hned v praxi vyzkoušeli a je pravda, že i přestože byl nácvik krátký, byl fyzicky náročnější. Osobně si ale myslím, že tato dřina za výsledek stojí. Úžasná inspirace, děkuji Láďo!

Předposlední hodina ve stylu Jóga Rhythm byla vedena mladičkou Michaelou Hluchovou. Této hodiny jsem se obávala v domnění, že půjde spíše o Dance jógu a mé okolí pozná, že ladnost není mou dobrou kamarádkou. Byla jsem proto velice mile překvapena, když se všechny tři bloky skládaly čistě ze známých jógových ásán a ladnost nebyla až tak potřeba. Během tří bloků jsme stihli opravdu nepřeberné množství pozic, od posilovacích, přes protahovací až po balanční. Moc pěkně vymyšlená lekce, která (si myslím) nezanechala jediné tričko suché.

Na závěr si pro nás připravila hodinu Terapie jógou Naďa Harenčáková. Naše unavená těla jsme protáhli a uvolnili v leže, postupně jsme přešli do pozice kočky, kde nás čekalo ještě i pár posilovacích pozic. Následoval náročný (po celém dni) pozdrav slunce a konečné a zasloužené protažení a uvolnění celého těla.

Krásná a inspirativní konference pro milovníky jógy se tímto ukončila, zanechala v nás spousty vnitřní energie, krásné zážitky a určitě chuť navštívit další pokračování tedy V. Reebok Jóga Dnes konferenci, která proběhne 8. listopadu v Praze.

Martina Vodičková

Na fotografii Martina Vodičková, autorka článku. Obrázky z akce připravujeme.

Nejčtenější reportáže:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

06. 08. 2014, 08.50:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist